Parádés meccset nyert csapatunk

2015.02.28.

Ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel aratott kiütéses győzelmet csapatunk a Soproni Sördögök ellen, így szerdán Szombathelyen dől el a legjobb négy közé jutás kérdése.

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Benczur T., Török R., Minár L.

Kaposvári KK: Frazier (15/12), Raivio (19/3), Jancsikin (13/3), Hendlein (23), Spica (20). Csere: Horváth M. (2), Fodor M. (5), Benke (2), Grebenár (4), Papp P. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Soproni Sördögök: Thomas (7/3), Ruják A. (14/6), Boriszov (20/3), Tóth G. (16/6), Poscic (-). Csere: Trepák (4), Dénes G. (3), Molnár M. (2), Edwards (-), Takács N. (15/9). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Szakmai igazgató: Patonay Imre.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–5, 7. perc: 12–12, 12. perc: 30–20, 17. perc: 40–24, 22. perc: 52–34, 27. perc: 69–45, 32. perc: 84–61, 38. perc: 100–76. Kipontozódott: Fodor M. (a 33. percben). Jók: Spica, Hendlein, Jancsikin, Raivio, Frazier, illetve Tóth G., Takács N., Ruják.
A legjobb négy közé igyekvő kaposváriaknak nagy szívességet tett a Nyíregyháza együttese azzal, hogy nagyon megverte a Falco KC Szombathely csapatát. Ezzel annyiban egyszerűsödött a helyzet, hogy a kaposváriak Sopron elleni győzelme esetén igazi ki-ki mérkőzésre utazhatnának jövő szerdán Szombathelyre.
Előbb azonban nyilván a Sopron elleni csatára kellett koncentrálni.
Nyaralunk - állt a soproni - rövidnadrágos, nyakukban törölközőt viselő - drukkerek molinóján, s valóban számukra már biztos felsőházi tagként csak a helyezés kérdéses még. Játékosuk, Dénes Gábor héten született kisfiáról sem feledkeztek meg, őt is köszöntötte egy drapéria.
A bemutatásra megtelt a csarnok, a hazaiaknál Kovács Soma csak civilben figyelhette társait, míg Kocsis Zalán az U21-es meccsen bokasérülést szenvedett. A találkozó előtt MC Pita Ramos tesztelte a csarnok új hangosító berendezését.
Spica szerezte a meccs első pontjait, de Thomas azonnal triplával válaszolt. A 2. percben egy ütközés után Poscic hagyta el a pályát, helyére az ex-kaposvári Trepák érkezett. Néhány elrontott hazai akció után Ruják két találatával fordított a Sopron, ám Jancsikin ziccerével újra a hazaiak tartottak előrébb. Nagyot harcoltak a közönség által űzött-hajtott kaposváriak, akik védekezésben kiemelkedőt nyújtottak. A szerzett labdák és Hendlein zsákolása, majd ziccere után 32–20 állt az eredményjelzőn, nem is csoda, hogy azonnal időt kért Sabáli Balázs. Óriási akarással játszottak a somogyiak, látszott, hogy nagyon elszántak és mentek minden lecsorgó labdáért. Majd felrobbant a csarnok, amikor Frazier légpasszát Hendlein tépte gyűrűbe, a legnagyobb különbséget pedig 50–34-nél jegyezhettük fel. A harmadik negyedben is folytatta lelkes játékát a Spica és Hendlein által vezetett Kaposvár, amely a húszas határt is elérte ellenfelével szemben. Mindig akadt valaki, aki továbblendítette a csapatot, Spicát pedig képtelenek voltak tartani a vendégek. Frazier biztos, ami biztos berámolt két triplát, de Tóth G. sem maradt adós ezzel a túloldalon. Ha jobban összpontosítanak a kaposváriak már a negyed vége fieszta lehetett volna, így 79–59-el indult a záró játékrész. Az első percekben után faragott ugyan hátrányából a Sopron, ám ezzel együtt sem tudta azonban számottevően csökkenteni a különbséget, ráadásul a fiatal Papp Péter egy triplával megszerezte a 100. kaposvári pontot is. A végén pedig a fieszta sem maradt el, tegyük hozzá teljesen megérdemelten ünnepelte állva csapatát a lelkes szurkolótábor.
Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatnak nem csak a mai, de az elmúlt időszakban nyújtott teljesítményéhez is. Nagyon sokat számít, hogy közönségünk maximálisan mellettünk áll. Keményen felkészülünk a szerdai szombathelyi mérkőzésre is és mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy bejussunk a legjobb négy közé.
Sabáli Balázs: – Amíg így védekezünk, ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni, addig a megye II.-ben sincs helyünk. Az, hogy a kaposváriak száz pont fölött dobnak nekünk, az mindent elárul a védekezésünkről.

Kaposvári KK–Soproni Sördögök 106–81 (24–17, 26–17, 29–25, 27–22)

A legjobb négy közé igyekvő kaposváriaknak nagy szívességet tett a Nyíregyháza együttese azzal, hogy nagyon megverte a Falco KC Szombathely csapatát. Ezzel annyiban egyszerűsödött a helyzet, hogy a kaposváriak Sopron elleni győzelme esetén igazi ki-ki mérkőzésre utazhatnának jövő szerdán Szombathelyre. Előbb azonban nyilván a Sopron elleni csatára kellett koncentrálni. Nyaralunk - állt a soproni - rövidnadrágos, nyakukban törölközőt viselő - drukkerek molinóján, s valóban számukra már biztos felsőházi tagként csak a helyezés kérdéses még. Játékosuk, Dénes Gábor héten született kisfiáról sem feledkeztek meg, őt is köszöntötte egy drapéria. bemutatásra megtelt a csarnok, a hazaiaknál Kovács Soma csak civilben figyelhette társait, míg Kocsis Zalán az U21-es meccsen bokasérülést szenvedett. A találkozó előtt MC Pita Ramos tesztelte a csarnok új hangosító berendezését. Spica szerezte a meccs első pontjait, de Thomas azonnal triplával válaszolt. A 2. percben egy ütközés után Poscic hagyta el a pályát, helyére az ex-kaposvári Trepák érkezett. Néhány elrontott hazai akció után Ruják két találatával fordított a Sopron, ám Jancsikin ziccerével újra a hazaiak tartottak előrébb. Nagyot harcoltak a közönség által űzött-hajtott kaposváriak, akik védekezésben kiemelkedőt nyújtottak. A szerzett labdák és Hendlein zsákolása, majd ziccere után 32–20 állt az eredményjelzőn, nem is csoda, hogy azonnal időt kért Sabáli Balázs. Óriási akarással játszottak a somogyiak, látszott, hogy nagyon elszántak és mentek minden lecsorgó labdáért. Majd felrobbant a csarnok, amikor Frazier légpasszát Hendlein tépte gyűrűbe, a legnagyobb különbséget pedig 50–34-nél jegyezhettük fel.

A harmadik negyedben is folytatta lelkes játékát a Spica és Hendlein által vezetett Kaposvár, amely a húszas határt is elérte ellenfelével szemben. Mindig akadt valaki, aki továbblendítette a csapatot, Spicát pedig képtelenek voltak tartani a vendégek. Frazier biztos, ami biztos berámolt két triplát, de Tóth G. sem maradt adós ezzel a túloldalon. Ha jobban összpontosítanak a kaposváriak már a negyed vége fieszta lehetett volna, így 79–59-cel indult a záró játékrész. Az első percekben után faragott ugyan hátrányából a Sopron, ám ezzel együtt sem tudta azonban számottevően csökkenteni a különbséget, ráadásul a fiatal Papp Péter egy triplával megszerezte a 100. kaposvári pontot is. A végén pedig a fieszta sem maradt el, tegyük hozzá teljesen megérdemelten ünnepelte állva csapatát a lelkes szurkolótábor.