Igazolta a papírformát az esélyesebb Szolnok

2015.02.19.

A papírformát igazolva nyert csapatunk ellen a címvédő Szolnoki Olaj KK együttese, amely továbbjutott a legjobb négy közé a Zsíros Tibor Magyar Kupában.

A tavaly rendezett All-Star Gála után ismét rangos férfikosárlabda eseménynek ad otthont a felújított budapesti Tüskecsarnok. A legjobb honi együttesek – szám szerint nyolc alakulat – vetélkedik három napon át a Zsíros Tibor Magyar Kupáért. Örömteli, hogy ebben a mezőnyben érdekelt volt a Kaposvári KK NB I./A csoportos férfikosárlabda-csapata is. A részvétel jogát a bajnoki alapszakaszban nyújtott jó teljesítménnyel lehetett kivívni. Sajnos azonban a sorsolásnál nem kedvezett a szerencse a somogyiaknak, hiszen a legjobb játékosállománnyal rendelkező Szolnoki Olaj KK ellen kellett felvenni a küzdelmet a csütörtöki nyitó mérkőzésen.
A magyar Kupa címvédő szolnokiaknak ez volt az első hazai ellenféllel vívott tétmérkőzésük a 2014/2015-ös szezonban, mivel eddig csak az Adria Liga keretében vívtak bajnoki meccseket. Az Olajból végül némi meglepetésre Lee, valamint Brkics maradt ki.
A némi késéssel induló találkozó Spica dobásával indult, majd Jancsikin 2+1-es akciója jelentett újabb pontokat a kaposváriaknak, akiknél Fodor még nem teljesen épült fel sérüléséből és négyen pedig betegen is vállalták a játékot. Báder révén egyenlített az Olaj, Keller zsákolása után pedig már a Tisza-partiak vezettek. Nem játszott megilletődötten a kaposvári együttes, amely derekasan küzdött jóval esélyesebb ellenfelével szemben és a csereként érkező Fodor Márton triplájával 25–22-vel zárta az első játékrészt. A folytatásban hiába kezdett Benke-duplával a somogyi alakulat Jones és Báder révén ellépett az Olaj. A 14. percben Fekete Ádám vezetőedző kért időt, nehogy túl nagy távolság legyen a két csapat közt. Jancsikin első triplájával sikerült csökkenteni a hátrányt, de Kellert nem tudták megakadályozni a kaposváriak az újabb pontszerzésben. Pontatlanabbá váltak a somogyi támadások, az ellenakciókból pedig rendre szolnoki találatok születtek. Hamar átlépte a tízes határt a Szolnok, amely a félidő végéig 54–41-es előnyt kovácsolt. A 22. percben aztán a kaposvári nevelésű Vojvoda Dávid is megszerezte első találatát volt csapata ellen (ami ráadásul tripla volt), így már 59–43 volt az Olaj előnye. A hasonló válaszra sem kellett sokáig várni, Jancsikin is betalált, ám a védekezéssel hadilábon álló kaposváriak nem tudták csökkenteni a különbséget. A záró szakaszban már csak a végső különbség mértéke volt kérdéses, ennek ellenére továbbra is jól tartotta magát a kaposvári alakulat. Négy perccel a vége előtt Raivio triplájával sikerült hosszú idő után ismét 20 ponton belülre kerülni, de az utolsó percekben Wittmann és Gipson bebiztosította a címvédő továbbjutást érő diadalát.

Budapest, Tüskecsarnok, 100 néző. Vezette: Papp P., Pálla Z., Praksch P.
Kaposvári KK: Frazier (12/6), Raivio (11/3), Jancsikin (16/6), Hendlein (11), Spica (12). Csere: Fodor M. (10), Grebenár (2), Horváth M. (-), Benke (2), Kovács S. (1), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Szolnoki Olaj KK: Rakics (10/6), Jones (8/3), Milosevics (10), Keller (18/3), Báder (7), Csere: Wittmann K. (10/6), Gipson (11/3), Somogyi (11), Vojvoda (3/3), Csákvári (7/3), Pavlovics (-), Sztojakovszki (-). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5, 7. perc: 10–13, 12. perc: 29–29, 17. perc: 36–42, 22. perc: 43–56, 27. perc: 50–68, 33. perc: 63–83, 37. perc: 69–86. Kipontozódott (Jancsikin (a 39. percben), illetve Jones (a 34. percben). Jók: Frazier, Fodor M., Jancsikin, illetve Keller, Rakics, Somogyi, Gipson.

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 77–95 (25–22, 16–32, 14–25, 22–16)

A tavaly rendezett All-Star Gála után ismét rangos férfikosárlabda eseménynek ad otthont a felújított budapesti Tüskecsarnok. A legjobb honi együttesek – szám szerint nyolc alakulat – vetélkedik három napon át a Zsíros Tibor Magyar Kupáért. Örömteli, hogy ebben a mezőnyben érdekelt volt a Kaposvári KK NB I./A csoportos férfikosárlabda-csapata is. A részvétel jogát a bajnoki alapszakaszban nyújtott jó teljesítménnyel lehetett kivívni. Sajnos azonban a sorsolásnál nem kedvezett a szerencse a somogyiaknak, hiszen a legjobb játékosállománnyal rendelkező Szolnoki Olaj KK ellen kellett felvenni a küzdelmet a csütörtöki nyitó mérkőzésen.A magyar Kupa címvédő szolnokiaknak ez volt az első hazai ellenféllel vívott tétmérkőzésük a 2014/2015-ös szezonban, mivel eddig csak az Adria Liga keretében vívtak bajnoki meccseket. Az Olajból végül némi meglepetésre Lee, valamint Brkics maradt ki.A némi késéssel kezdődő találkozó Spica dobásával indult, majd Jancsikin 2+1-es akciója jelentett újabb pontokat a kaposváriaknak, akiknél Fodor még nem teljesen épült fel sérüléséből és négyen pedig betegen is vállalták a játékot. Báder révén egyenlített az Olaj, Keller zsákolása után pedig már a Tisza-partiak vezettek. Nem játszott megilletődötten a kaposvári együttes, amely derekasan küzdött jóval esélyesebb ellenfelével szemben és a csereként érkező Fodor Márton triplájával 25–22-vel zárta az első játékrészt.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Gratulálok a Szolnoknak, a mai meccsen megmutatták, hogy milyen játékerőt képviselnek. Próbáltunk mi is sok cserével játszani, de az ő rotációjuk sokkal nagyobb, mint a miénk. Számunkra sokkal fontosabb a jövő heti, Sopron elleni bajnokink, szeretnénk kiszolgálni a hazai közönségünket, amely egyébként már Pécsen is fergeteges hangulatot varázsolt. Sok sikert kívánok nekik a folytatásra.

Dragan Alekszics, a Szolnok edzője: Ahogy kollégám is említette, mi mélyebb rotációval tudtunk dolgozni a mai meccsen. Igyekeztem mindenkinek megfelelő játéklehetőséget biztosítani, hiszen ez fontos egy három napos tornán. Elégedett vagyok, örülök, hogy nyertünk, várjuk már a holnapi elődöntőt.

2024.10.26 16:45