Vert helyzetből fordított és nyert csapatunk Pécsett

2015.02.14.

Igazi rangadót nyert csapatunk Pécsett, így továbbra is harcban állunk az alapszakaszban a legjobb négy közé kerülésért.

Pécsi VSK-PANNONPOWER–Kaposvári KK 87–91 (27–18, 27–21, 15–24, 18–28)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Pálla Z., Jakab L., Rácz Zs.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Nelson (5), Pahlmblad (21/6), Bíró (8/6), Budimir (18/3), Horti (14). Csere: Harazin (6), Halász (11/3), Sztojanovics (4). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Czigler László.
Kaposvári KK: Frazier (21/6), Raivio (15/3), Jancsikin (7/3), Hendlein (17), Spica (20). Csere: Fodor M. (5/3), Grebenár (-), Horváth M. (4), Benke (2), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 11–5, 7. perc: 19–12, 12. perc: 32–24, 17. perc: 41–32, 22. perc: 60–45, 27. perc: 64–51, 33. perc: 69–67, 37. perc: 78–78.  Jók: Pahlmblad, Budimir, Horti, Halász Á., illetve Raivio, Hendlein, Frazier, Spica.
Vérbeli szomszédvári rangadóra készült a két együttes a bajnoki alapszakasz 23. fordulójában. A két alakulat azonos mérleggel állt a bajnoki tabellán, tehát igazán kiegyensúlyozott erőviszonyokról lehetett beszélni a találkozó kapcsán. A hazaiaknál a tartósan sérült Bödör Bence ült a padon civilben, a vendégeknél pedig a térdsérüléséből még csak lábadozó Fodor Márton vállalta a mérkőzést.
Örvendetes tényként említhető, hogy igazán népes publikum látogatott ki a mérkőzésre, így közel 2000 szurkoló figyelte az első Spica találatot, majd az azt követő büntetőt. A több labdát is szerző hazaiak aztán gyorsan fordítottak, s a gyengén védekező kaposváriak hamar hátrányba kerültek. Gyakorlatilag valamennyi pécsi akció pontokkal zárult, míg a túloldalon sorra kimaradtak a helyzetek. Bíró kétszer is betalált távolról és Pahlmbladot sem tudták megállítani a vendégek. Ennek eredményeként már egy negyed alatt 27 pontot kapott a somogyi alakulat. Halász révén állandósította tíz pont körüli előnyét a Pécs, Budimir kapott előbb Spicától, majd Hendleintől nagy blokkot, ettől egy időre tűzbe jött a publikum kaposvári része, ám a folytatásban nem sok ok volt az örömre. Egymás után szerezte a labdákat a jól védekező baranyai alakulat, amely a félidő végére teljesen megérdemelten szerzett 54–39-es vezetést.
A folytatás sem kezdődött jobban. Fodor eladott labdája után Budimir zsákolhatott, így már 17 pont volt a baranyai előny. Minden egyes kihagyott somogyi lehetőség újabb esély volt a hazaiak számára, hogy növeljék a különbséget, ám egy 6–0-ás szakasszal mégis némileg csökkentette a különbséget a kaposvári együttes. Frazier triplájával került a tízes határra a vendégcsapat, amely az érkező Benkével és Horváth Mártonnal sokkal jobban védekezett. A negyed vége előtt Harazin faultjánál Nelson reklamálásért technikait is kapott. Frazier három büntetőjével pedig nyílt lett az utolsó negyed, amely 69–63-nál kezdődött. Nagyot küzdött a somogyi alakulat, amely Horváth Márton kosarával került az egyenlítés küszöbére, Hendlein pöccintésével pedig sikerült is ez. Óriási csatát hozott a végjáték, amelyben Budimir révén szerzett újabb előnyt a Pécs, a labdát szerző Halász egy triplát is beemelt, így öttel tartottak előrébb a baranyaiak. Az utolsó percig azonban ledolgozta ezt a vendégcsapat, amely Frazier találatával 86–85-re vezetett. Budimir két büntetővel válaszolt, majd Frazier jött egy tempóval, amit egy triplával is megfejelt. Ez döntő momentum volt, így óriási csatában nyert a Kaposvári KK.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a Kaposvárnak! Hozzá kell tennem, hogy Budimir lázasan, Nelson pedig fél kézzel játszott. Tizenkilenc pontos vezetésünk után nyerni kellett volna, de 3-4 eladott labda után vérszemet kapott az ellenfél. Mindenképp befolyásolta a meccset Budimir és Nelson állapota, de ennek ellenére nyerni kellett volna.
Fekete Ádám: – Két ellentétes félidőt játszottunk, úgy, mint Kaposváron, igaz itt előbb ébredtünk. A padról érkezők lendületet adtak védekezésben utána pedig elhittük, hogy van keresni valónk. A végjátékban könnyű kosarakat is tudtunk dobni és okosan kihasználtuk a Pécs hibáit. Örülök, hogy megmaradt az esély a négy közé jutásra.

Vérbeli szomszédvári rangadóra készült a két együttes a bajnoki alapszakasz 23. fordulójában. A két alakulat azonos mérleggel állt a bajnoki tabellán, tehát igazán kiegyensúlyozott erőviszonyokról lehetett beszélni a találkozó kapcsán. A hazaiaknál a tartósan sérült Bödör Bence ült a padon civilben, a vendégeknél pedig a térdsérüléséből még csak lábadozó Fodor Márton vállalta a mérkőzést.Örvendetes tényként említhető, hogy igazán népes publikum látogatott ki a mérkőzésre, így közel 2000 szurkoló figyelte az első Spica találatot, majd az azt követő büntetőt. A több labdát is szerző hazaiak aztán gyorsan fordítottak, s a gyengén védekező kaposváriak hamar hátrányba kerültek. Gyakorlatilag valamennyi pécsi akció pontokkal zárult, míg a túloldalon sorra kimaradtak a helyzetek. Bíró kétszer is betalált távolról és Pahlmbladot sem tudták megállítani a vendégek. Ennek eredményeként már egy negyed alatt 27 pontot kapott a somogyi alakulat. Halász révén állandósította tíz pont körüli előnyét a Pécs, Budimir kapott előbb Spicától, majd Hendleintől nagy blokkot, ettől egy időre tűzbe jött a publikum kaposvári része, ám a folytatásban nem sok ok volt az örömre. Egymás után szerezte a labdákat a jól védekező baranyai alakulat, amely a félidő végére teljesen megérdemelten szerzett 54–39-es vezetést.  A folytatás sem kezdődött jobban. Fodor eladott labdája után Budimir zsákolhatott, így már 17 pont volt a baranyai előny. Minden egyes kihagyott somogyi lehetőség újabb esély volt a hazaiak számára, hogy növeljék a különbséget, ám egy 6–0-ás szakasszal mégis némileg csökkentette a különbséget a kaposvári együttes. Frazier triplájával került a tízes határra a vendégcsapat, amely az érkező Benkével és Horváth Mártonnal sokkal jobban védekezett. A negyed vége előtt Harazin faultjánál Nelson reklamálásért technikait is kapott. Frazier három büntetőjével pedig nyílt lett az utolsó negyed, amely 69–63-nál kezdődött. Nagyot küzdött a somogyi alakulat, amely Horváth Márton kosarával került az egyenlítés küszöbére, Hendlein pöccintésével pedig sikerült is ez. Óriási csatát hozott a végjáték, amelyben Budimir révén szerzett újabb előnyt a Pécs, a labdát szerző Halász egy triplát is beemelt, így öttel tartottak előrébb a baranyaiak. Az utolsó percig azonban ledolgozta ezt a vendégcsapat, amely Frazier találatával 86–85-re vezetett. Budimir két büntetővel válaszolt, majd Frazier jött egy tempóval, amit egy triplával is megfejelt. Ez döntő momentum volt, így óriási csatában nyert a Kaposvári KK.

2024.03.30 18:00
Stier PincészetPek-SnackEuroProfilTrattoria La PrimaGrosbasketPepsiOros GumiszervizLisaesther Rendezvényház és ÉtteremTT Ablakrendszer Kft.