A végsőkig küzdve verte meg a Körmendet csapatunk

2015.02.07.

Nagyot harcolt az újabb győzelemért csapatunk, amely megérdemelten múlta felül az Egis Körmend együttesét a bajnokság 22. fordulójában.

Kaposvári KK–Egis Körmend 92–88 (24–15, 20–22, 22–26, 26–25)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Benczur T., Hegedüs T., Praksch P.
Kaposvári KK: Frazier (6), Raivio (18/3), Jancsikin (19/6), Hendlein (15), Spica (32). Csere: Benke (-), Grebenár (-), Horváth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Egis Körmend: Popadics (3), Burgess (19/6), Seals (6/6), Farkas (7/3), Tóth N. (8/6). Csere: Richards (19/3), Latinovics (19/6), Ferencz (7/3). Vezetőedző: Déri Csaba. Edző: Hencsey Tamás.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–2, 8. perc: 22–7, 12. perc: 28–26, 17. perc: 40–33, 22. perc: 47–39, 27. perc: 59–54, 32. perc: 69–66, 37. perc: 78–76. Kipontozódott: Seals (a 40. percben). Jók: Raivio, Jancsikin, Hendlein, Spica, illetve Latinovics, Burgess.
Ahogy azért arra számítani lehetett a korábban beharangozott betegséghullám után azért csaknem valamennyi játékosára számíthatott Déri Csaba vezetőedző a körmendi oldalon, ráadásul az új szerzemény Seals is csatasorba állt a piros-feketéknél. A hazai oldalon Fodor Márton nem gyógyult még fel térdsérüléséből, emiatt nem állhatott Fekete Ádám vezetőedző rendelkezésére.
Jól rajtoltak a kaposváriak, akik a Spica, Raivo, Jancsikin trió találataival szereztek vezetést. Hatékonyan védekeztek a hazaiak, ráadásul nagyon pontatlan volt a vendégek támadójátéka. Nem csoda, hogy Déri edző időt is kért, ám a következő percekben sem javult a csapat dobószázaléka. Tóth Norbert törte meg a Körmend rossz sorozatát egy triplával, de a remeklő – már a negyed vége előtt tíz pontig jutó – Spica révén rendre eredményesen voltak a hazaiak. A nagyobb körmendi hátrányt Richards találatai akadályozták meg, a folytatásban pedig már Latinovics is két triplát szerzett. Hamar elolvadt a kaposváriak előnye, 30–29-nél pedig már Fekete Ádám kérhette ki idejét. Hendlein látványos zsákolásával lendült tovább a somogyi együttes, Spica pedig tarthatatlan volt, ráadásul remekül is védekezett. A félidő végén 44–37-es kaposvári előnyt mutatott az eredményjelző. A nagyszünet után Raivio ziccereivel lépett el a Kaposvár, amely a szerzett labdákból gyors kontrákat vezethetett. A távoli dobás azonban nagyon nem ment a kaposváriaknak, tíz kísérletből egy sem talált célba. A túloldalon Seals kétszer is eredményes volt, Richards pedig 2+1-el hozta közelebb a vasiakat. Spica negyedik faultja miatt pihenőre kényszerült, a túloldalon pedig Sealset kellett lehozni ugyanezért. A negyed végén Burgess hozta vissza a reményt a vendégeknek, akik így csupán három pontos hátrányból kezdhették az utolsó játékrészt. Tóth Norbert első kosara mindjárt egyenlítést ért a szívósan küzdő Körmendnek, az egyre jobban fáradó kaposváriak pedig rendre kihagyták a dobóhelyzeteket. Ezért is jött megváltásként Jancsikin triplája, ám Burgess rögtön válaszolt. Spica önkívületben kosárlabdázott, akik egyszerűen nem tudtak megállítani az ellenfelek. Jancsikin sem maradt el tőle, triplája után a megítélt büntetőt is értékesítette, de Burgess és Latinovics megint visszahozta a meccsbe a Körmendet. Richards egyenlített 88–88-nál, de az utolsó szó Spicáé és a két büntetővel a végeredményt beállító Raivióé volt.
Fekete Ádám: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, bár tele vagyunk tehetséges fiatalokkal, ahhoz hogy négyben legyünk Fodor Márton nagyon hiányzik. Köszönjük a szurkolók támogatását, szeretnénk Pécsen is folytatni a jó szereplést.
Déri Csaba: – Nem tiszteletlenségből mondom, de a Körmend lényegesen jobb csapat, mint a Kaposvár. Egy negyednyi előnyt adtunk ellenfelünknek, a végjátékban pedig két buta hibát is vétettünk. Nyerhető meccset buktunk el, most mát a mérkőzéseink túlnyomó többségét hozni kell ahhoz, hogy nyolcban legyünk.

A hazai oldalon Fodor Márton nem gyógyult még fel térdsérüléséből, emiatt nem állhatott Fekete Ádám vezetőedző rendelkezésére. Jól rajtoltak a kaposváriak, akik a Spica, Raivo, Jancsikin trió találataival szereztek vezetést. Hatékonyan védekeztek a hazaiak, ráadásul nagyon pontatlan volt a vendégek támadójátéka. Nem csoda, hogy Déri edző időt is kért, ám a következő percekben sem javult a csapat dobószázaléka. Tóth Norbert törte meg a Körmend rossz sorozatát egy triplával, de a remeklő – már a negyed vége előtt tíz pontig jutó – Spica révén rendre eredményesen voltak a hazaiak. A nagyobb körmendi hátrányt Richards találatai akadályozták meg, a folytatásban pedig már Latinovics is két triplát szerzett. Hamar elolvadt a kaposváriak előnye, 30–29-nél pedig már Fekete Ádám kérhette ki idejét. Hendlein látványos zsákolásával lendült tovább a somogyi együttes, Spica pedig tarthatatlan volt, ráadásul remekül is védekezett. A félidő végén 44–37-es kaposvári előnyt mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után Raivio ziccereivel lépett el a Kaposvár, amely a szerzett labdákból gyors kontrákat vezethetett. A távoli dobás azonban nagyon nem ment a kaposváriaknak, tíz kísérletből egy sem talált célba. A túloldalon Seals kétszer is eredményes volt, Richards pedig 2+1-el hozta közelebb a vasiakat. Spica negyedik faultja miatt pihenőre kényszerült, a túloldalon pedig Sealset kellett lehozni ugyanezért. A negyed végén Burgess hozta vissza a reményt a vendégeknek, akik így csupán három pontos hátrányból kezdhették az utolsó játékrészt. Tóth Norbert első kosara mindjárt egyenlítést ért a szívósan küzdő Körmendnek, az egyre jobban fáradó kaposváriak pedig rendre kihagyták a dobóhelyzeteket. Ezért is jött megváltásként Jancsikin triplája, ám Burgess rögtön válaszolt. Spica önkívületben kosárlabdázott, akik egyszerűen nem tudtak megállítani az ellenfelek. Jancsikin sem maradt el tőle, triplája után a megítélt büntetőt is értékesítette, de Burgess és Latinovics megint visszahozta a meccsbe a Körmendet. Richards egyenlített 88–88-nál, de az utolsó szó Spicáé és a két büntetővel a végeredményt beállító Raivióé volt.

2024.03.30 18:00
Oros GumiszervizPek-SnackTT Ablakrendszer Kft.MTOKEuroProfilDreher Sörgyárak Zrt.La PergolaDorottya BistroAzúr Drogéria