Nagy lehetőséget szalasztott el csapatunk

2015.02.04.

Vereséget szenvedett csapatunk Zalaegerszegen az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 21. fordulójában.

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Szabó G., Boros T., Kulcsár T.

Zalakerámia ZTE: Dzambics (14), Mohácsi (14/9), Panics (25/15), Tamir (17), Csohadarevics (13). Csere: Czinger (2), Fekete (9/3), Olasz (-), Vezetőedző: Milos Sporar. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Frazier (15/9), Raivio (26), Jancsikin (3/3), Hendlein (18), Spica (24). Csere: Benke (2), Grebenár (1), Horváth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–4, 7. perc: 13–16, 12. perc: 22–30, 17. perc: 37–39, 23. perc: 47–57, 27. perc: 56–61, 32. perc: 70–70, 37. perc: 76–74. Kipontozódott: Csohadarevics (a 37. percben), illetve Jancsikin (a 35. percben), Spica (a 40. percben). Jók: Tamir, Panics, Mohácsi, Fekete, illetve Raivio, Spica.

Nagyon fontos találkozóra érkezett a bajnoki tabellán utolsó helyen álló Zalaegerszeg otthonában szerdán a Kaposvári KK együttese. A somogyiak térdsérüléssel bajlódó Fodor Márton nélkül készülődtek az összecsapásra. A hazaiaknál Lekli, Gáspár és Darling sem állhatott Milos Sporar vezetőedző rendelkezésére.

Az első vendégtalálatot Hendlein zsákolása jelentette, ám a zalaiak az első percekben Panics és Mohácsi találataival vezettek. A kaposváriak nem tudták megakadályozni a hazai pontszerzési lehetőségeket, igaz a zalaiak sem jeleskedtek a védekezés terén. Raivio büntetőivel vette át a vezetést a somogyi alakulat, ám Mohácsi triplája ismét közel hozta a zalaiakat. A vendégek Frazier tempójával zárták az első játékrészt, majd távolról is betalált a kaposváriak amerikai irányítója. Raivio ziccere után már időt is kért Milos Sporar, s ezt követően le is dolgozta hátrányát csapata. A legjobbkor jött Jancsikin hármasa, és Spica is egyre eredményesebben kosárlabdázott. A félidő vége előtt Czinger egyenlített 39–39-nél, és a hátra lévő három percben sem tudott számottevő előnyt kiharcolni a Kaposvári KK. A nagyszünet után jól rajtolt a somogyi alakulat, amely egy 7–0-ás rohanással lépett el ellenfelétől. Panics és Mohácsi azonban ismét gondoskodtak arról, hogy ne legyen behozhatatlan a somogyiak előnye. Jancsikin kihagyott távolija után szabálytalankodott is, így Fekete ismét egyenlíthetett 56–56-nál. A 26. percben Csohadarevics ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, mert a zsákolni készülő Hendleint szabálytalanul állította meg. A negyed végén jól szedték a támadó lepattanókat a hazaiak, akik ezzel újabb lehetőséget teremtettek a felzárkózásra. A záró szakaszt csupán három pontnyi előnnyel kezdhette a Kaposvári KK, de csak Panics triplájáig. Nagyon nem ment a dobás ezekben a percekben a vendégeknek, ráadásul két perc alatt összejött a négy csapatfault is. Mohácsi büntetőjével már a ZTE vezetett, a 35. percben pedig Jancsikin pontozódott ki. Görcsösen, ritmustalanul kosárlabdáztak a somogyiak, akik ekkor már folyamatosan az egyenlítésért küzdöttek. Fekete és Panics tripláival szárnyalt tovább a zalai alakulat, amely ezzel reális esélyt teremtett a győzelemre. A kaposváriak a végjátékban ugyan próbálták ledolgozni a tetemes hátrányt, de végül nem tudták megakadályozni a hazaiakat abban, hogy teljesen megérdemelt diadalt arassanak.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 94–89 (20–23, 25–24, 20–21, 29–21)

Nagyon fontos találkozóra érkezett a bajnoki tabellán utolsó helyen álló Zalaegerszeg otthonában szerdán a Kaposvári KK együttese. A somogyiak térdsérüléssel bajlódó Fodor Márton nélkül készülődtek az összecsapásra. A hazaiaknál Lekli, Gáspár és Darling sem állhatott Milos Sporar vezetőedző rendelkezésére.Az első vendégtalálatot Hendlein zsákolása jelentette, ám a zalaiak az első percekben Panics és Mohácsi találataival vezettek. A kaposváriak nem tudták megakadályozni a hazai pontszerzési lehetőségeket, igaz a zalaiak sem jeleskedtek a védekezés terén. Raivio büntetőivel vette át a vezetést a somogyi alakulat, ám Mohácsi triplája ismét közel hozta a zalaiakat. A vendégek Frazier tempójával zárták az első játékrészt, majd távolról is betalált a kaposváriak amerikai irányítója. Raivio ziccere után már időt is kért Milos Sporar, s ezt követően le is dolgozta hátrányát csapata. A legjobbkor jött Jancsikin hármasa, és Spica is egyre eredményesebben kosárlabdázott. A félidő vége előtt Czinger egyenlített 39–39-nél, és a hátra lévő három percben sem tudott számottevő előnyt kiharcolni a Kaposvári KK.

A nagyszünet után jól rajtolt a somogyi alakulat, amely egy 7–0-ás rohanással lépett el ellenfelétől. Panics és Mohácsi azonban ismét gondoskodtak arról, hogy ne legyen behozhatatlan a somogyiak előnye. Jancsikin kihagyott távolija után szabálytalankodott is, így Fekete ismét egyenlíthetett 56–56-nál. A 26. percben Csohadarevics ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, mert a zsákolni készülő Hendleint szabálytalanul állította meg. A negyed végén jól szedték a támadó lepattanókat a hazaiak, akik ezzel újabb lehetőséget teremtettek a felzárkózásra. A záró szakaszt csupán három pontnyi előnnyel kezdhette a Kaposvári KK, de csak Panics triplájáig. Nagyon nem ment a dobás ezekben a percekben a vendégeknek, ráadásul két perc alatt összejött a négy csapatfault is. Mohácsi büntetőjével már a ZTE vezetett, a 35. percben pedig Jancsikin pontozódott ki. Görcsösen, ritmustalanul kosárlabdáztak a somogyiak, akik ekkor már folyamatosan az egyenlítésért küzdöttek. Fekete és Panics tripláival szárnyalt tovább a zalai alakulat, amely ezzel reális esélyt teremtett a győzelemre. A kaposváriak a végjátékban ugyan próbálták ledolgozni a tetemes hátrányt, de végül nem tudták megakadályozni a hazaiakat abban, hogy teljesen megérdemelt diadalt arassanak.

Milos Sporar, a ZTE edzője: Szeretnék gratulálni játékosaimnak, akik szinte meghaltak a pályán a mai győzelemért. Nagyon kellett ez a győzelem, hogy oldja a gátlásokat, hiszen óriási nyomás alatt készültünk, edzettünk mostanában. Még mindig utolsók vagyunk a bajnokságban, így nincs okunk ünnepelni. Célunk, hogy a soron következő mérkőzéseket megnyerjük és tisztességgel felkészüljünk a play-out-ra. Most kapnak két nap szünetet a srácok, aztán pedig napi 4-5 órás edzéssel készülünk a sportcsarnokban és a konditeremben is. Szeretnénk mindent megtenni a csapatért és Zalaegerszegért.
Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Gratulálok a Zalaegerszegnek, nem játszottak rosszul és nagyon nagyot küzdöttek. Kulcsszituációkban extra dobásaik is beestek. További sok sikert kívánok nekik. Ami minket illet, el kell mondanom, hogy hihetetlenül fegyelmezetlenül játszottunk és azokat a gyenge pontokat, melyeket egész meccsen kértem tőlük, csak időnként támadtuk – bár akkor szinte az összesből kosarat értünk el. Több játékos is meg akarta nyerni ezt a mérkőzést, de sajnos idegenben, ennyi hibával és az utolsó negyedbeli egyénieskedéssel erre nem sok esélyünk volt. Nem játszottunk csapatként a záró tíz perc során, ami a korábbiakban nem volt jellemző ránk. A kulcsszituációkban sajnos megéreztük Fodor Marci hiányát, hiányzott egy higgadt irányító - sok rossz döntést hoztunk. Nem tudtuk kihasználni a ZTE kényszerű szerkezetbeli felállását és támadólepattanóinkat nem tudtuk kosárra váltani. Okosabb játékkal nyerhető meccs lett volna, nyerhető találkozót buktunk el. Megyünk tovább, cél a play-off.

Fotók: Bálizs Zsuzsa

2024.03.30 18:00
Dorottya BistroGrosbasketGyőri Kft.AlfaGumi KaposvárL Altro ÉtteremOptiCost Security Kft.Caffé PertéMTOKLa Pergola