Lelkes játékkal, nagyot küzdve verte az Albát csapatunk

2015.01.24.

Hatalmasat harcolva, a közönség támogatását élvezve nyerte meg a TLI Alba Fehérvár elleni összecsapást csapatunk, amely három vereség után győzött újra az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban.

Kaposvári KK–TLI Alba Fehérvár 91–88 (19–26, 23–21, 19–17, 30–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Pálla Z., Gorka Sz., Minár L.
Kaposvári KK: Frazier (16/6), Fodor M. (15/9), Raivio (20/9), Hendlein (16), Spica (13). Csere: Grebenár (-), Jancsikin (5/3), Benke (4/3), Kovács S. (2), Horváth M. (-).Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
TLI Alba Fehérvár: Tóth P. (15/9), Supola (6/6), Kromah (20/3), Kalve (15/9), Csorvási (9). Csere: Simon (6), Juhos (10/3), Kalve (15/9), Wood (7/3), Blaskovits (-). Vezetőedző: Székely Norbert. Edző: Góbi Henrik.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–5, 7. perc: 14–22, 12. perc: 23–31, 17. perc: 33–42, 23. perc: 44–49, 27. perc: 49–60, 33. perc: 66–69, 37. perc: 80–76. Kipontozódott: Supola (a 38. percben), Csorvási (a 38. percben). Jók: Raivio, Hendlein, Frazier, illetve Tóth P., Kromah, Kalve.
A bajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozta tavaly ősszel a Kaposvári KK együttese azzal, hogy otthonában győzte a jobb játékosállománnyal rendelkező TLI Alba Fehérvár alakulatát. Ezúttal hazai pályán hasonló bravúrra készültek a somogyiak, annak dacára, hogy zsinórban három vereséget szenvedtek az elmúlt hetekben. A székesfehérváriak Sopronban szakították meg negatív sorozatukat, így jobb előjelekkel készülődhettek az összecsapásra.
Gyors kosárváltással indult a meccs, Spica tempójára Kromah válaszolt hasonlóképp. Mindkét alakulat igyekezett kidolgozott akciókból pontot elérni, ez kezdetben a vendégeknek sikerült jobban. Kromah tempóira Spica válaszolt, a hazaiaknak pedig jókor jöttek Fodor Márton triplái is. A palánkok alatt rendre a vendégek akarata érvényesült, így nyerték is az első negyedet. A folytatásban Kalve is távoli kosárral köszönt be, a gyengén védekező kaposváriak pedig egyre nagyobb hátrányba kerültek. A kimaradó hazai kísérletekre rendre pontos válasz jött a túloldalról, volt, hogy két zsákolási kísérlet is kimaradt egymás után a kaposváriak részéről. A negyed végén aztán jól zónázott a hazai alakulat, Benke és Raivio pedig újabb triplákat ért el, így 39–42-nél Székely edző kért időt. A nagyszünet után Hendlein pontjaival faragott hátrányán a Kaposvár, amely nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért. A zónát azonban Tóth Péter és Juhos is átdobta kintről, így visszaállt a tíz feletti különbség. Az amerikai Frazier a 29. percben szerezte első pontjait, ráadásul hatot zsinórban, Fodor ziccere után pedig 61–65-ről indult a záró szakasz. Wood lendítette tovább az Albát, de a tomboló közönsége által űzött somogyiak Frazier triplájával 69–69-re egyenlítettek. Székely edző újabb időkérése után könnyen szerzett előnyt az vendég csapat, de Frazier és Fodor Márton révén először a meccsen már a somogyiak vezettek. Óriási lelki teher alól szabadultak fel a hazaiak, ez pedig az utolsó percek játékán látszott legjobban. A nyolc pontos hátrány után azonban az utolsó előtti percben Kromah és Kalve tripláival 87–85-re jöttek fel a vendégek, de az idegtépő végjátékot két rontott fehérvári tripla-kísérlet miatt a hatalmasat harcoló kaposváriak nyerték meg.
Fekete Ádám: – Gratulálok a srácoknak, mély gödörből jöttek ki és a közönség segítségével végül nagy győzelmet arattak.
Székely Norbert: – Gratulálok a Kaposvárnak, mindent megtettek azért, hogy nyerjenek. Hosszú ideig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, aztán megzavarodott minden és mindenki. Ebből a zavarból végül a kaposváriak jobban jöttek ki.

A bajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozta tavaly ősszel a Kaposvári KK együttese azzal, hogy otthonában győzte a jobb játékosállománnyal rendelkező TLI Alba Fehérvár alakulatát. Ezúttal hazai pályán hasonló bravúrra készültek a somogyiak, annak dacára, hogy zsinórban három vereséget szenvedtek az elmúlt hetekben. A székesfehérváriak Sopronban szakították meg negatív sorozatukat, így jobb előjelekkel készülődhettek az összecsapásra. Gyors kosárváltással indult a meccs, Spica tempójára Kromah válaszolt hasonlóképp. Mindkét alakulat igyekezett kidolgozott akciókból pontot elérni, ez kezdetben a vendégeknek sikerült jobban. Kromah tempóira Spica válaszolt, a hazaiaknak pedig jókor jöttek Fodor Márton triplái is. A palánkok alatt rendre a vendégek akarata érvényesült, így nyerték is az első negyedet. A folytatásban Kalve is távoli kosárral köszönt be, a gyengén védekező kaposváriak pedig egyre nagyobb hátrányba kerültek. A kimaradó hazai kísérletekre rendre pontos válasz jött a túloldalról, volt, hogy két zsákolási kísérlet is kimaradt egymás után a kaposváriak részéről. A negyed végén aztán jól zónázott a hazai alakulat, Benke és Raivio pedig újabb triplákat ért el, így 39–42-nél Székely edző kért időt.

A nagyszünet után Hendlein pontjaival faragott hátrányán a Kaposvár, amely nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért. A zónát azonban Tóth Péter és Juhos is átdobta kintről, így visszaállt a tíz feletti különbség. Az amerikai Frazier a 29. percben szerezte első pontjait, ráadásul hatot zsinórban, Fodor ziccere után pedig 61–65-ről indult a záró szakasz. Wood lendítette tovább az Albát, de a tomboló közönsége által űzött somogyiak Frazier triplájával 69–69-re egyenlítettek. Székely edző újabb időkérése után könnyen szerzett előnyt az vendég csapat, de Frazier és Fodor Márton révén először a meccsen már a somogyiak vezettek. Óriási lelki teher alól szabadultak fel a hazaiak, ez pedig az utolsó percek játékán látszott legjobban. A nyolc pontos hátrány után azonban az utolsó előtti percben Kromah és Kalve tripláival 87–85-re jöttek fel a vendégek, de az idegtépő végjátékot két rontott fehérvári tripla-kísérlet miatt a hatalmasat harcoló kaposváriak nyerték meg.Fekete Ádám: – Gratulálok a srácoknak, mély gödörből jöttek ki és a közönség segítségével végül nagy győzelmet arattak.Székely Norbert: – Gratulálok a Kaposvárnak, mindent megtettek azért, hogy nyerjenek. Hosszú ideig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, aztán megzavarodott minden és mindenki. Ebből a zavarból végül a kaposváriak jobban jöttek ki.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Nagyon nagy győzelem volt ez számunkra, főleg úgy, hogy most tényleg gödörben voltunk. Minden csapat életében vannak ilyenek. Óriásit küzdött a csapat, voltak most is rossz periódusok, de a közönség mellénk állt, és átsegített minket. Mindig volt valaki, aki pluszt hozzá tudott tenni, és végre csapatmunkával rukkoltunk elő, amit mindig is szeretnék látni, én, illetve a közönség is. Azt hiszem, egy nagyon jó Alba Fehérvár ellen arattunk sikert.

Székely Norbert, az Alba edzője: Sokáig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, és úgy éreztem, hogy ezzel a pici előnnyel tudunk gazdálkodni. Mindent meg is tettünk érte, hogy tudjunk, de aztán összezavarodott minden, a pályán, és a pályán kívül is és sokan hoztak rossz döntéseket. Ezekből a rossz döntésekből lett egy olyan éles mérkőzés a végére, amiből a hazai csapat jött ki jobban. Gratulálok, és sok sikert kívánok nekik. Remélem, hogy mi pedig ebből is tudunk tanulni.

2024.04.20 18:00
MTOKTOTI SportStier PincészetOros GumiszervizCaffé PertéAzúr DrogériaLa PergolaPek-SnackKVGY