Magabiztos volt otthonában a Nyíregyháza

2015.01.21.

Ezúttal sem tudott nyerni Nyíregyházán csapatunk, amely szombaton a TLI Alba Fehérvár együttesét látja vendégül a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Marso Nyíregyházi KK–Kaposvári KK 84–68 (21–19, 24–17, 23–21, 16–11)
Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidőközpont, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Szabó G., Vida B.
Marso Nyíregyházi KK: Szavics (4), Taylor (16), Nagy K. (6/6), Kolarics (13/9), Hujdurovic (30). Csere: Garner (5/3), Helmeczi (5), Lajsz (5/3), Molnár M. (-), Czura (-). Vezetőedző: Sitku Ernő. Edző: Siska János.
Kaposvári KK: Frazier (10/6), Fodor M. (9), Raivio (20/6), Hendlein (10), Spica (6). Csere: Grebenár (3), Jancsikin (8/6), Horváth M. (-), Benke (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2, 7. perc: 13–11, 14. perc: 27–21, 18. perc: 36–34, 23. perc: 50–41, 27. perc: 56–46, 32. perc: 68–59, 37. perc: 79–66. Kipontozódott: Spica (a 37. percben). Jók: Hajdurovic, Kolarics, Taylor, illetve Raivio.
Az utóbbi időben megszokott ötöseikkel kezdtek a csapatok, az első találatot a vendégek érték el Spica révén. A folytatásban azonban jobbára a hazaiak akarata érvényesült. Előbb Hajdirovic egyenlített, majd Nagy Krisztián és Taylor pontjaival tartotta a vezetést a Nyíregyháza. Az eladott labdákat ezúttal sem sikerült elkerülni, s ha Kolarics nem hibázta volna el mind a négy dobáskísérletét még előrébb tarthattak volna a szabolcsiak. A hetedik percben Raivio triplájával sikerült felzárkózni, de Hajdurovic-ot nem tudták megakadályozni a vendégek a pontszerzésben. A második negyed is rosszul kezdte a somogyi alakulat, amely az újabb eladott labdák nyomán rendre előnyös helyzetbe hozta a vendéglátókat. Frazier triplája tartotta versenyben a kaposváriakat, de a játékrész végéig húsz pontig jutó Hajdurovic mindig gondoskodott arról, hogy a Sitku-egyletnek rendre legyen válasza a somogyi találatokra. A vendégek védekezése ezúttal is hagyott kívánni valót maga után, ezt a szünetig kapott 45 pont is hűen tükrözte. A nagyszünet után Nagy Krisztián újabb hármasa már tíz pont fölé tornázta a különbséget, s mivel a továbbiakban sem csökkent a hátrány a 26. percben Fekete Ádám időt kért. A záró szakaszra 68–57-es állással fordultak a csapatok, a vendégek pedig próbáltak minél közelebb kerülni ellenfelükhöz. Hendlein és Raivio büntetőivel araszolt a Kaposvár, amely hat pontnyira közelítette meg a hazai alakulatot. Ennél többre azonban nem futotta, Hajdurovic büntetői ismét visszaállították a tíz pontos különbséget. A kulcsfontosságú pillanatokban újabb kaposvári eladott labdák következtek, így három perccel a vége előtt eldőlt a meccs. Spica kipontozódását követően tetszés szerint növelte előnyét a Nyíregyháza, amely teljesen megérdemelt diadalt aratott.

Sitku Ernő, az NYKK edzője: Élni tudtunk azokkal a helyzetekkel, amelyekből előny származott, és jobban is akartuk a győzelmet, mint a korábbi meccseinken. Sikerült a negyedik negyed elejének hullámvölgyéből is kimásznunk, de soha nem dőlhetünk hátra.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Nagyon bután játszottunk, sok üresjárat volt a játékunkban, ezzel megadtuk azt az előnyt a Nyíregyházának, hogy nyugodtan játszhasson. Nyerhető mérkőzés volt, de a mentális gondjainkra nem találjuk a megoldást.

2024.03.30 18:00
Trattoria La PrimaLa PergolaAzúr DrogériaStier PincészetPek-SnackOros GumiszervizMTOKOptiCost Security Kft.KVGY