Igazi rangadón nyert csapatunk a Falco ellen

2014.12.13.

Hősies csata után győzte le a Falco Trend-Optika KC Szombathely együttesét csapatunk, amely nagy lépést tett a legjobb nyolc közé jutásért az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban.

Kaposvári KK–Falco Trend-Optika KC Szombathely 100–84 (25–21, 21–24, 24–19, 30–20)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra Cs., Szabó G., Vida B.
Kaposvári KK: Fodor M. (16), Raivio (25/9), Jancsikin (7/3), Hendlein (25), Spica (14). Csere: Gibson (3), Horváth M. (4), Benke (6), Kovács S. (-), Grebenár (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Falco Trend-Optika KC Szombathely: Martinics (23/3), Doyne (8), Perl (15/3), Dukics (5/3), Majsztorovics (8). Csere: Hall (6/3), Will (11/9), Bognár (8), Simon K. (-), Bus (-), Popgyákunik (-). Vezetőedző: Kálmán László. Edző: Váradi Kornél.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–6, 7. perc: 13–13, 12. perc: 28–26, 17. perc: 38–38, 22. perc: 51–46, 27. perc: 61–57, 33. perc: 76–68, 37. perc: 86–75.
Jók: Hendlein, Fodor M., Spica, Raivio, illetve Martinics, Perl. Kipontozódott: Jancsikin a (34. percben), illetve Doyne (a 26. percben).
Nyílt sisakos játékkal kezdett mindkét alakulat, felváltva estek a kosarak. A szombathelyiek Doyne révén jutottak pontokhoz, a hazai oldalon pedig Raivión kívül mindenki eredményes volt az első három percben. A Falco gyors játékát csak részben sikerült megállítani, de Hendlein harcossága ellensúlyozta a kapott kosarakat. Hall triplájával faragott hátrányán a Falco, Majsztorovics pedig egyenlített 13–13-nál. A legjobbkor jött Raivio öt pontja, s ezúttal Gibson is jól kapcsolódott be a kaposváriak játékába. A negyedet Horváth Márton büntetői zárták, ezzel tartotta minimális előnyét a somogyi alakulat. Jobban rajtolt a folytatásban a Falco, amely Will triplájával vette át a vezetést 25–26-nál. A vendégek hátvédeit nem tudták tartani a somogyiak, Perl és Martinics is rendre kihasználta gyorsaságát. A vasiak két eladott labdájából azonban profitáltak a kaposváriak, ám nagyobb előnyt ezzel együtt sem tudtak kiharcolni. Martinics triplája és Doyne büntetői újabb egyenlítést értek a Falco csapatának, de egyetlen ponttal mégis a hazaiak felé billent a mérleg nyelve a félidő zárásakor.
Fekete Ádám: – Voltak nehézségeink, de most sokkal koncentráltabban kosárlabdáztunk egy erős csapat ellen, mint legutóbb. A második félidőben feljavultunk és taktikailag is felülmúltuk az ellenfelet. A közönség ezúttal is remek hangulatot teremtett és nagy szerepet játszott a sikerben.
Kálmán László: – Csapatként múlt felül bennünket a Kaposvár. Készültünk erre a találkozóra és nem is ért bennünket meglepetés. A Kaposvár azt játszotta, amire számítottunk, de azt nagyon jól. Mi sok mindennel foglalkoztunk, amivel nem kellett volna. Nincs más lehetőségünk csütörtökön mindenképp nyernünk kell.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–6, 7. perc: 13–13, 12. perc: 28–26, 17. perc: 38–38, 22. perc: 51–46, 27. perc: 61–57, 33. perc: 76–68, 37. perc: 86–75.Jók: Hendlein, Fodor M., Spica, Raivio, illetve Martinics, Perl. Kipontozódott: Jancsikin a (34. percben), illetve Doyne (a 26. percben).

A vasiak két eladott labdájából azonban profitáltak a kaposváriak, ám nagyobb előnyt ezzel együtt sem tudtak kiharcolni. Martinics triplája és Doyne büntetői újabb egyenlítést értek a Falco csapatának, de egyetlen ponttal mégis a hazaiak felé billent a mérleg nyelve a félidő zárásakor.  Jancsikin triplája lendített a kaposváriakon, akik ismét értékesítettek egy-két eladott szombathelyi labdát. A hazaiak játszották ekkor a gyorsabb és eredményesebb kosárlabdát, de Will hármasával megint faragott hátrányán a Falco. A 26. percben Doyne reklamálás miatt kipontozódott, ráadásul a szombathelyi kispad is technikait kapott. Látványos akciókat vezettek a somogyiak, Hendlein elemi erejű zsákolása után 65–57 állt a táblán. Fodor Márton szerzett igen fontos találatokat a hazaiaknak, ezzel együtt is teljesen nyílt maradt a meccs a záró szakaszra. A 32. percben Szabó játékvezetőt köpték le a szombathelyi szurkolók, emiatt állt a játék. A folytatásban Raivio pazar triplájával nőtt 79–68-ra a különbség, de Jancsikin kipontozódása érzékenyen érintette a somogyiakat. Váradi Kornél is begyűjtött egy technikait reklamálásért, az utolsó három percre pedig 90–77-nél fordultak a csapatok. Hendlein újabb zsákoló-bemutatója után gyakorlatilag eldőlt a meccs, Spica szépségdíjas passzát pedig joggal dicsérte vastaps a lelátón. Hendlein 100 pontot jelentő találata után valósággal robbant a csarnok, a lelátó kaposvári része pedig újabb megérdemelt győzelmet ünnepelhetett.

2024.04.27 18:00
OptiCost Security Kft.Caffé PertéDorottya BistroEuroProfilAlfaGumi KaposvárGyőri Kft.TT Ablakrendszer Kft.Dreher Sörgyárak Zrt.Pepsi