Gálázva aratott bravúros diadalt Székesfehérváron csapatunk

2014.11.08.

Parádés dobóteljesítménnyel aratott bravúros győzelmet a Kaposvári KK együttese Székesfehérváron az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság hatodik fordulójában.

TLI Alba Fehérvár–Kaposvári KK 88–108 (18–31, 25–24, 29–27, 17–26)
Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Vígh P., Gorka Sz., Minár L.
TLI Alba Fehérvár: Tóth P. (5/3), Wood (15/6), Kromah (12), Melvin (19/3), Csorvási (20). Csere: Supola (4), Simon B. (4), Juhos (7/3), Blaskovits (2). Vezetőedző: Tenter Marcel. Edző: .
Kaposvári KK: Gibson (20/9), Fodor M. (13/9), Raivio (28/9), Hendlein (21/3), Spica (10). Csere: Jancsikin (9/3), Grebenár (-), Horváth M. (2), Benke (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–5, 8. perc: 14–27, 12. perc: 21–40, 17. perc: 36–47, 22. perc: 44–55, 27. perc: 61–69, 33. perc: 74–84, 37. perc: 80–96. Jók: Csorvási, Melvin, illetve Raivio (a mezőny legjobbja), Hendlein, Gibson, Fodor M., Spica.
A hatodik forduló mérkőzésen remekül kezdett a Kaposvár, amely vezetést szerzett az első percekben. A vendégeknél különösen Gibson volt elemében, aki négy perc alatt nyolc pontig jutott. Marcel Tenter vezetőedző hamar kénytelen volt időt kérni, mert nem akarta, hogy a somogyiak túlzottan ellépjenek. Raiviót sem igen tudták tartani, az ő hármasával már 14–23 volt az állás. Simon Balázs sportszerűtlen hibája után Jancsikin újabb triplájával tovább nőtt a különbség. Kiváló százalékkal értékesítette helyzeteit a vendég csapat, így megérdemelten nyerték az első negyedet 31–18-ra. Gibsor kezdte harmadik triplájával a kaposvári pontgyártást a második szakasz elején, ráadásul a csereként érkező Benke azonnal öt pontot tudott hozzátenni a közöshöz. Az Alba zónával sem tudta megfelelően védeni a kaposvári támadásokat, Spica duplájával pedig már 21 pont volt a különbség. Horváth Márton közeli találata újabb időkérésre ösztökélte Tenter edzőt, és Juhos triplájával zárkózott is némiképp a fehérvári együttes. Horváth Márton sportszerűtlen hibája után tovább olvadt a somogyiak előnye, 36–47-nél Fekete Ádám újabb időt kért, mert az Alba több gyors akciót is vezethetett a kihagyott dobások után. A szünetig Wood három büntetővel 43–55-re alakította az eredményt. A folytatásban is Wood kezdte a pontszerzést a hazaiaknál, ráadásul Spicát negyedik faultja után már a 22. percben le kellett cserélni. Fodor Márton triplája volt az első találat két perc elteltével, de Melvin zsákolása már 51–58-ig hozta fel az Albát. Csorvási használta ki fölényét a palánk alatt, de Gibson szemfülessége rögtön újabb pontokat eredményezett a túloldalon. Fodor futtából dobott újabb triplát, s Raivio is távolról volt eredményes. A negyedet mi más, mint egy újabb Fodor-tripla tette teljessé, így 71–82-vel indult az utolsó negyed. A kiválóan kosárlabdázó Hendlein sem hagyta, hogy újra közelebb kerüljön az Alba, sőt Spica is villant. Melvin látványos zsákolásával jelezte a hazai együttes, hogy még nem mondtak le az újabb felzárkózásról. Hendlein a lehető legjobbkor jelentkezett egy, a támadó idő utolsó másodpercében elengedett triplával, ami tovább rontotta a hazai esélyeket. Két perccel a vége előtt Raivio duplája jelentette a 100. kaposvári pontot, ezzel végleg eldőlt a találkozó.
A hátra lévő időben gálázva ünnepelte bravúros diadalát a somogyi alakulat, amely ezzel 3–3-ra alakította mérlegét a bajnokságban.

A hatodik forduló mérkőzésen remekül kezdett a Kaposvár, amely vezetést szerzett az első percekben. A vendégeknél különösen Gibson volt elemében, aki négy perc alatt nyolc pontig jutott. Marcel Tenter vezetőedző hamar kénytelen volt időt kérni, mert nem akarta, hogy a somogyiak túlzottan ellépjenek. Raiviót sem igen tudták tartani, az ő hármasával már 14–23 volt az állás. Simon Balázs sportszerűtlen hibája után Jancsikin újabb triplájával tovább nőtt a különbség. Kiváló százalékkal értékesítette helyzeteit a vendég csapat, így megérdemelten nyerték az első negyedet 31–18-ra. Gibsor kezdte harmadik triplájával a kaposvári pontgyártást a második szakasz elején, ráadásul a csereként érkező Benke azonnal öt pontot tudott hozzátenni a közöshöz. Az Alba zónával sem tudta megfelelően védeni a kaposvári támadásokat, Spica duplájával pedig már 21 pont volt a különbség. Horváth Márton közeli találata újabb időkérésre ösztökélte Tenter edzőt, és Juhos triplájával zárkózott is némiképp a fehérvári együttes. Horváth Márton sportszerűtlen hibája után tovább olvadt a somogyiak előnye, 36–47-nél Fekete Ádám újabb időt kért, mert az Alba több gyors akciót is vezethetett a kihagyott dobások után. A szünetig Wood három büntetővel 43–55-re alakította az eredményt.

A folytatásban is Wood kezdte a pontszerzést a hazaiaknál, ráadásul Spicát negyedik faultja után már a 22. percben le kellett cserélni. Fodor Márton triplája volt az első találat két perc elteltével, de Melvin zsákolása már 51–58-ig hozta fel az Albát. Csorvási használta ki fölényét a palánk alatt, de Gibson szemfülessége rögtön újabb pontokat eredményezett a túloldalon. Fodor futtából dobott újabb triplát, s Raivio is távolról volt eredményes. A negyedet mi más, mint egy újabb Fodor-tripla tette teljessé, így 71–82-vel indult az utolsó negyed. A kiválóan kosárlabdázó Hendlein sem hagyta, hogy újra közelebb kerüljön az Alba, sőt Spica is villant. Melvin látványos zsákolásával jelezte a hazai együttes, hogy még nem mondtak le az újabb felzárkózásról. Hendlein a lehető legjobbkor jelentkezett egy, a támadó idő utolsó másodpercében elengedett triplával, ami tovább rontotta a hazai esélyeket. Két perccel a vége előtt Raivio duplája jelentette a 100. kaposvári pontot, ezzel végleg eldőlt a találkozó.A hátra lévő időben gálázva ünnepelte bravúros diadalát a somogyi alakulat, amely ezzel 3–3-ra alakította mérlegét a bajnokságban.

Marcel Tenter: — A csapat az első negyedben semmit nem valósított meg abból, amit szerettünk volna. Ez az én hibám és felelősségem, nem játszottuk azt, amit tudunk és akarunk.

Fekete Ádám: — A győzelmünk kulcsa elsősorban az volt, hogy extra százalékkal dobtunk kintről és a festékből. Amire készültünk azt megoldottuk, újra csapatként működtünk, élveztük a játékot.

2024.04.27 18:00
Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremStier PincészetTrattoria La PrimaDreher Sörgyárak Zrt.PepsiMarázPlastTT Ablakrendszer Kft.GrosbasketMTOK