Spica győztes meccsen tért vissza

2014.11.01.

Második győzelmét aratta csapatunk a férfikosárlabda NB I./A csoportjában. Az ötödik forduló mérkőzésén a harmadik helyen álló Nyíregyházát sikerült megverni.

Kaposvári KK–Marso Nyíregyháza KK 93–80 (29–15, 24–18, 19–22, 21–25)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra, Makovszky, Surányi.

Kaposvári KK: Fodor M. (11/9), Raivio (20/9), Jancsikin (16/9), Hendlein (23), Spica (10). Csere: Gibson (12/3), Grebenár (-), Kovács S. (-), Horváth M. (1), Benke (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Marso Nyíregyháza KK: Szavics (7), Wise (19/6), Nagy K. (7/6), Vukolics (11/9), Hujdurovics (29). Csere: Garamvölgyi (4), Helmeczi (3/3), Molnár M. (-), Kósa (-). Vezetőedző: Sitku Ernő. Siska János.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5, 8. perc: 20–9, 12. perc: 33–18, 18. perc: 48–32, 23. perc: 58–38, 27. perc: 68–45, 32. perc: 75–64, 37. perc: 86–74. Jók: Spica, Hendlein, Raivio, Fodor M., Jancsikin, Gibson, illetve Hajdurovics, Wise.

A szezon eddigi legfontosabb mérkőzésére készülődött immár a visszatérő Marco Spicával a soraiban a Kaposvári KK. A cél egyértelmű volt; véget vetni a zsinórban három vesztes meccsből álló sorozatnak. Ez azonban már azért sem ígérkezett könnyű feladatnak, mert a tabellán jelenleg harmadik helyen álló – remek formában lévő – Nyíregyháza volt az ellenfél.

A bemutatásnál Marco Spica kapta a legnagyobb ovációt, ami hűen mutatta, hogy mennyire szeretik őt a kaposvári szurkolók.

A hazaiaknál Fodor Márton kezdett irányítóként, az első pontokat pedig Raivio szerezte triplával. Harcosan, elszántan játszottak a kaposváriak, a szerzett labdák nyomán pedig sikerült újabb találatokat elérni. Nem kellett sokat várni Spica első kosarára sem, a korábbiakban látottaknál sokkal egységesebb csapatjátékot nyújtó somogyiak pedig a hetedik percre már 20–9-re léptek el. A negyed végén Fodor Márton bravúros triplája állította be a 29–15-ös eredményt. A folytatásban több alkalommal is próbálkoztak letámadással a nyírségiek, de nem igazán tudták megszűrni a hazai akciókat. Az elrontott dobások miatt pedig egyre nagyobb

hátrányba is kerültek. Ebben a szakaszban Spicát is tudta pihentetni Fekete Ádám vezetőedző, aki visszatérte után azonnal újabb tempót dobott. Hendlein ziccerével már a húszas határt ostromolta a Kaposvári KK, amely kissé lazábbra vette a játékrész végét. Fekete edző időkérése után Spica újabb zseniális labdával hozta helyzetbe Raiviót, aki így 2+1-es akciót csinálhatott. A szerb center ugyanúgy kezdte a harmadik negyedet, akkor Hendlein fejezte be a támadást. A következő percekben ugyan kimaradt néhány hazai dobóhelyzet, ám a túloldalon sem talált be az ellenfél. Látványos, igazi közönségszórakoztató kosárlabdát láthattunk a kaposváriaktól, Marco Spica pedig igazi vezéregyéniségként viselkedett a pályán. A negyed végén két triplával faragott hátrányán a Nyíregyháza, de ezzel együtt megnyugtató előnnyel rajtolhattak a hazaiak a záró szakaszban. Nem sikerült újabb pontokat szerezni a kaposváriaknak az első percekben, Wise 3+1-es akciója után pedig már 72–62 állt az eredményjelzőn. Két perc alatt visszaállította a különbséget a somogyi együttes, amelyben Fodor és Jancsikin is távolról volt eredményes. Nem adták fel a nyírségiek és két Vukolics-triplával pillanatokon belül újra csak tíz pont volt a két csapat közt. Raivio és Hendlein zsákolásai után csattant újra nagy taps a lelátón, előbbi triplája után pedig már a győzelmet ünnepelhették a szurkolók.

Fekete Ádám: – Csak a győzelem volt most a legfontosabb. Ez megvan, de tisztában vagyunk azzal, hogy ez kevés. Dolgozunk tovább, köszönjük a szurkolóknak, hogy kitartottak és biztattak bennünket. Közösen sikerült megszakítani a rossz sorozatunkat.

Sitku Ernő: – Ismét előnyt adtunk az ellenfélnek. Odahaza azt még csak el tudjuk viselni, hogy fegyelmezetlenek és türelmetlenek vagyunk, ám idegenben ez megbosszulja magát. Következő feladatunk, hogy megtanuljunk okosan játszani vendégként.

2024.04.27 18:00
Caffé PertéDreher Sörgyárak Zrt.OptiCost Security Kft.Azúr DrogériaKVGYLa PergolaDorottya BistroTOTI SportLisaesther Rendezvényház és Étterem