Elmaradt a bravúr, nyert az ASE

2014.10.22.

Hazai vereséggel folytatta szereplését csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban, az elmúlt szezonban ezüstérmes Atomerőmű SE együttese megérdemelten nyert.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 67–84 (22–24, 11–27, 12–22, 22–11)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Jakab.
Kaposvári KK: Gibson (13), Raivio (14/3), Jancsikin (17/6), Hendlein (4), Alihodzic (4). Csere: Horváth M. (6), Benke (7), Grebenár (2), Papp P. (-), Kovács S. (-), Kocsis Z. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Atomerőmű SE: Roberson (17/3), Dugat (15/6), Medve (11/9), Szabó Zs. (9), Tóth Á. (11). Csere: Jones (12), Kovács Á. (7/3), Markovics (2), Eilingsfeld (-), Illés (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Schmidt Béla.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 9–0, 7. perc: 16–16, 12. perc: 24–31, 17. perc: 29–39, 23. perc: 35–56, 29. perc: 45–69, 33. perc: 53–73, 38. perc: 65–83. Jók: Raivio, Jancsikin, illetve Dugat, Tóth Á., Medve, Roberson, Jones.

A vendég paksiaknál Körtélyesi Gergely és Baki Gergely sérülés miatt hiányzott, a hazaiaknál pedig Fodor Márton hagyta ki a találkozót ugyanezen okból. Mindkét alakulat az előző fordulóban elszenvedett vereség után szeretett volna javítani. A találkozó előtt az ellenfél vezetőedzőjét Dzunics Braniszlavot köszöntötték. A tréner játékosként tagja volt a kaposváriak tíz évvel ezelőtti, 2004-es bajnok és Magyar Kupa-győztes csapatának. A tíz éves jubileumi ünnepségen azonban nem tudott részt venni az emlékplakettet ezúttal vehette át Monok Tibortól, a kaposvári klub elnökétől.

A paksiaknál kezdőként kapott helyet Medve és Tóth Ádám is, ám a hazaiak vezetését ők sem tudták megakadályozni. Jancsikin és Gibson pontjaival 9–0-ra lépett el a Kaposvári KK, de hamar felzárkózott az ellenfél. Az ASE kisemberei nagyon fürgén próbálták befejezni a paksiak támadásait, ráadásul a csereként érkező Jones is azonnal eredményes volt. Medve triplájával már a Paks vezetett 21–20-ra, a negyed végét jelző dudaszó után pedig Fekete Ádám edző kapott technikait reklamálásért. Kimaradt hazai lehetőségekkel indult a második negyed, az újabb paksi találatok után pedig időt kellett kérnie Fekete Ádámnak. Szinte semmi nem sikerült ebben az időszakban a kaposváriaknak, akik a legbiztosabb helyzeteket is elpuskázták. Jones zsákolása a percekig tartó somogyi kosárcsend után tíz egységnyivel mentek a vendégek. A félidő végéig tovább nőtt a különbség, így nagyon nehéz helyzetbe hozták magukat a hazaiak. A szünet után Hendlein szerzett végre egy duplát, de Dugat nyolc pontot elérve azonnal visszavágott. Ekkorra gyakorlatilag eldőlt a meccs, az utolsó negyed formalitás volt csupán. Próbált harcosan kosárlabdázni az éppen pályán lévő kaposvári ötös, ám a különbséget érdemben nem tudták csökkenteni. Ezen a találkozón teljesen megérdemelt diadalt aratott az Atomerőmű SE.

Fekete Ádám: – Nagyon csalódott vagyok, hogy hazai pályán így teljesítettünk. Sajnos Fodor Márton kiesése jobban megviselte a csapatot, mint azt gondoltuk. Ezen el kell gondolkodnunk. Köszönjük a közönségnek, hogy fiataljainkat biztatták.

Dzunics Braniszlav: – Nem végig játszottunk úgy, ahogy szerettünk volna. Ettől függetlenül megérdemeltük a győzelmet, mert a második negyedtől kezdve végig kézben tartottuk a mérkőzést.

2024.03.30 18:00