Tíz ponttal kapott ki csapatunk Szegeden

2014.10.19.

Vereséggel folytatta szereplését csapatunk a bajnokságban. A Szeged ezúttal jobb volt és 10 ponttal nyert.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 88–78 (24–16, 30–25, 17–16, 17–21)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Vígh P., Pozsonyi L., Sallai I.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov (4), Vágvölgyi (5/3), Molnár A. (6), Csirics (20/12), Balaban (19). Csere: Kuntics (16/3), Molnár B. (6/6), Wirth (12/6), Csorvási L. (-), Kiss Zs. (-). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Kaposvári KK: Gibson (15/12), Raivio (11), Jancsikin (15/9), Hendlein (17), Alihodzic (6). Csere: Grebenár (2), Kovács S. (4), Benke (2), Horváth M. (6). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. perc: 14–14. 12. perc: 29–18. 17. perc: 42–30. 22. perc: 56–46. 27. perc: 67–50. 33. perc: 74–62. 37. perc: 80–66.

Jók: Csirics, Kuntics, Balaban, Wirth, illetve Hendlein, Jancsikin.

A Naturtex SZTE Szedeák otthonául szolgáló Újszegedi Sportcsarnokban folytatta szereplését a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban. A pontvadászat második fordulójában már egy némiképp összeszokottabb kerettel rendelkező hazai csapat lépett pályára. Az első fordulóban Sopronban vesztett a Szeged, ám azóta Csirics és Molnár András is többet edzhetett társaival.

A Kaposvári KK legközelebb ok10 ponttal nyert.tóber 22-én, szerdán 18 órakor lép pályára, amikor az Atomerőmű SE együttese érkezik a somogyi megyeszékhelyre.

A Naturtex SZTE Szedeák otthonául szolgáló Újszegedi Sportcsarnokban folytatta szereplését a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban. A pontvadászat második fordulójában már egy némiképp összeszokottabb kerettel rendelkező hazai csapat lépett pályára. Az első fordulóban Sopronban vesztett a Szeged, ám azóta Csirics és Molnár András is többet edzhetett társaival. A somogyiak a sérült Fodor Márton nélkül álltak fel. Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, a kezdőben helyet kapó Jancsikin és Hendlein találataival tartotta magát versenyben a vendég együttes. A játékrész hajrájában aztán Csirics villant, majd Molnár Bence szerzett triplát, így a záráskor 24–16 állt az eredményjelzőn. A folytatásban sem tudta csökkenteni a különbséget a kaposvári alakulat, Csirics hármasával tízen felül tudta tartani a távolságot a Szeged. A triplazápor a félidőre sem csillapodott, emiatt pedig esélytelen volt a felzárkózás. A kiválóan célzó hazaiak Wirth újabb távoli találatával, majd két büntetőjével már a húszas határt is elérték. A szünetig egy 7–0-ás rohammal kozmetikázott az eredményen a Kaposvár együttes. A pihenőt követően aztán az addig csupán egyetlen pontot jegyző Gibson ért el triplát, majd a 24. percben az estében kosarat szerző Raivio hozta be ismét tízen belülre a somogyiakat. Ekkor kért időt Lazics edző, s ezt követően 9-–0-ás etapot vágott ki a Szeged. A különbség így ismét húsz közelében járt. Az utolsó negyedet 71–57-nél kezdte a két rivális együttes. Csiricset továbbra sem tudták tartani a somogyiak, ám Hendlein és Horváth Márton találataival zárkóztak a vendégek. Balaban négy pontja után Fekete Ádám kért időt, hogy egy utolsó rohamra vezényelje együttesét. A végjátékban Gibson hármasa 82–71-re alakította az eredményt, de a továbbiakban már megtartotta a győzelemhez szükséges távolságot a szegedi alakulat.

A Kaposvári KK legközelebb október 22-én, szerdán 18 órakor lép pályára, amikor az Atomerőmű SE együttese érkezik a somogyi megyeszékhelyre.

2024.03.30 18:00
Stier PincészetTT Ablakrendszer Kft.MarázPlastLa PergolaOros GumiszervizGrosbasketAzúr DrogériaOptiCost Security Kft.Lisaesther Rendezvényház és Étterem