Hazai vereség a főpróbán

2014.10.02.

A Pécs ellen elvesztette utolsó hivatalos előkészületi meccsét csapatunk, amelyben bemutatkozott a próbajátékon lévő Fahro Alihdzic.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-PANNONPOWER 65–77 (14–18, 12–19, 25–19, 15–21)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Söjtöry, Koncsek, Csabai.
Kaposvári KK: Fodor M. (6), Gibson (11/9), Raivio (20/9), Hendlein (7), Grebenár (2). Csere: Alihodzic (15), Benke
(3), Kovács S. (-), Horváth M. (2), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Nelson (15), Pahlmblad (10/3), Bíró (4), Budimir (23/9), Horti (10). Csere: Halász (6/3),
Bödör (2), Sztojanovics (-), Harazin (7), Délity (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Czigler László.
38–50. 33. perc: 54–61. 37. perc: 60–69. Kipontozódott: Harazin (a 36. percben).
Utolsó hivatalos előkészületi találkozóját játszotta a Kaposvári KK együttese a jövő pénteken kezdődő 2014/2015-ös
NB I./A csoportos férfibajnokság előtt. A somogyiaknál bemutatkozott a próbajátékon lévő bosnyák-angol Fahro
Alihodzic is. A hazaiaknál ugyanakkor hiányzott a betegséggel bajlódó Jancsikin Braniszlav, aki civilben, a
lelátóról figyelte társait. Az első néhány percben a kaposváriak szereztek vezetést, ám rövidesen Budimir
egyenlített 7-7-nél. Az ötödik percben lépett pályára Alihodzic, aki hamarosan meg is szerezte első pontjait a
kaposvári színekben. A játékrész vége előtt Bödör térde sérült meg, társai támogatták le a pályáról.
A második negyedben próbálták minél többször megjátszani új társukat a kaposváriak, ám a pécsiek jól védték a
centert. A baranyaiak Budimir vezérletével húztak el egyre jobban, a 15. percben már 18-29-et mutatott az
eredményjelző. Főleg támadásban akadozott a hazai gépezet, több olyan szakasz is volt, amikor percekig nem
született kaposvári találat. A félidő végéig mindössze 26 somogyi pont született, így teljesen megérdemelten
vezetett a Pécs.
Komoly javulás kellett volna a felzárkózáshoz, ám hiába találtak be többször a hazaiak, rendre jött a vendégek
válasza. A 24. percben Fodor Márton terült el a parkettán. A bokáját fájlaló játékost szintén le kellett támogatni
a pályáról. A negyed hátra lévő részében szintén a pécsiek akarata érvényesült, a mezőnyben is többször hibázó
hazaiak, így még nagyobb hátrányban voltak. Raivio gyors kosarai kellettek ahhoz, hogy ismét tízen belülre
kerüljenek a kaposváriak, Hendlein zsákolása után pedig azonnal időt kért Csirke Ferenc. Sokkal harcosabban
kosárlabdázott ekkor a somogyi alakulat, amely a záró negyedet 51-56-os állásról kezdhette. Ugyan Gibson-triplával
indítottak a hazaiak, de Nelson és Budimir révén mindig előrébb tartott a Pécs. A végjátékban próbált ismét
faragni hátrányán a somogyi együttes, ám az eladott labdák miatt már nem volt reális esély az egyenlítésre.

Kaposvári KK: Fodor M. (6), Gibson (11/9), Raivio (20/9), Hendlein (7), Grebenár (2). Csere: Alihodzic (15), Benke (3), Kovács S. (-), Horváth M. (2), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. perc: 11–16. 12. perc: 14–20. 17. perc: 21–31. 22. perc: 29–39. 27. perc: 38–50. 33. perc: 54–61. 37. perc: 60–69.

Kipontozódott: Harazin (a 36. percben).

Utolsó hivatalos előkészületi találkozóját játszotta a Kaposvári KK együttese a jövő pénteken kezdődő 2014/2015-ös NB I./A csoportos férfibajnokság előtt. A somogyiaknál bemutatkozott a próbajátékon lévő bosnyák-angol Fahro Alihodzic is. A hazaiaknál ugyanakkor hiányzott a betegséggel bajlódó Jancsikin Braniszlav, aki civilben, a lelátóról figyelte társait. Az első néhány percben a kaposváriak szereztek vezetést, ám rövidesen Budimir egyenlített 7-7-nél. Az ötödik percben lépett pályára Alihodzic, aki hamarosan meg is szerezte első pontjait a kaposvári színekben. A játékrész vége előtt Bödör térde sérült meg, társai támogatták le a pályáról.  A második negyedben próbálták minél többször megjátszani új társukat a kaposváriak, ám a pécsiek jól védték a centert. A baranyaiak Budimir vezérletével húztak el egyre jobban, a 15. percben már 18-29-et mutatott az eredményjelző. Főleg támadásban akadozott a hazai gépezet, több olyan szakasz is volt, amikor percekig nem
született kaposvári találat. A félidő végéig mindössze 26 somogyi pont született, így teljesen megérdemelten vezetett a Pécs. Komoly javulás kellett volna a felzárkózáshoz, ám hiába találtak be többször a hazaiak, rendre jött a vendégek válasza. A 24. percben Fodor Márton terült el a parkettán. A bokáját fájlaló játékost szintén le kellett támogatni a pályáról. A negyed hátra lévő részében szintén a pécsiek akarata érvényesült, a mezőnyben is többször hibázó hazaiak, így még nagyobb hátrányban voltak. Raivio gyors kosarai kellettek ahhoz, hogy ismét tízen belülre kerüljenek a kaposváriak, Hendlein zsákolása után pedig azonnal időt kért Csirke Ferenc. Sokkal harcosabban kosárlabdázott ekkor a somogyi alakulat, amely a záró negyedet 51-56-os állásról kezdhette. Ugyan Gibson-triplával
indítottak a hazaiak, de Nelson és Budimir révén mindig előrébb tartott a Pécs. A végjátékban próbált ismét faragni hátrányán a somogyi együttes, ám az eladott labdák miatt már nem volt reális esély az egyenlítésre.

2024.03.30 18:00
Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremDorottya BistroSpekula Kft.AlfaGumi KaposvárTOTI SportOptiCost Security Kft.Caffé PertéTrattoria La PrimaLa Pergola