Biztosan jutott döntőbe csapatunk az emléktornán

2014.09.11.

Csütörtökön megkezdődött a IV. Orosz László Férfikosárlabda Emléktorna a Kaposvári Városi Sportcsarnokban. A pénteki döntőben a Kaposvári KK a Szegeddel, a bronzmeccsen a Pécs a MAFC-al találkozik.

Pécsi VSK-PANNONPOWER–Naturtex-SZTE Szedeák 84–90 (13–25, 14–14, 24–20, 22–14, 11–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Söjtöry, Csabai, Koncsek.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: White (10), Pahlmblad (21/15), Bíró O. (10/6), Budimir (12/3), Horti (6). Csere: Somogyfoki (-), Halász (3), Sztojanovics (16/9), Bödör (6). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Czigler László.
Naturtex-SZTE Szedeák: Jeremirov (15/9), Varga Z. (11), Kiss Zs. (8/6), Majsztovics (21/15), Balaban (26). Csere: Csorvási L. (2), Kuntics (3), Vágvölgyi (4). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Simándi Árpád.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. perc: 14–12. 17. perc: 23–33. 22. perc: 32–41. 27. perc: 64–48. 33. perc: 57–61. 43. perc: 79–78. Kipontozódott: Budimir.
Bár a találkozó nagy részében a - a frissen igazolt szerb Darko Balabant is pályára küldő - szegediek vezettek végül nem hozott döntést a rendes játékidő, amely 73–73-as eredménnyel zárult. A hosszabbításban aztán a szegediek összpontosítottak jobban, így ők kerültek a torna pénteki döntőjébe.
Kaposvári KK–MAFC 94–69 (24–16, 22–21, 30–15, 18–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kapitány, Gelencsér, Mintál.
Kaposvári KK: Gibson (13/6), Raivio (12), Fodor M. (7), Hendlein (18), Grebenár (7). Csere: Horváth M. (10), Jancsikin (17), Benke (6), Kovács S. (2), Papp P. (2), Kocsis Z. (-), Tóth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
MAFC: Watson (8), Misek (3), Lakosa (10/3), Fekete Cs. (9/9), Toutziarakis (17/3). Csere: Fodor K. (5/3), Szabó T. (4), Tursics (3/3), Timkó (6), Mohay (4), Lakits (-). Vezetőedző: Stefan Timbus. Edző: Vavra András.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. perc: 16–11. 12. perc: 26–21. 17. perc: 38–32. 22. perc: 53–37. 28. perc: 62–47. 32. perc: 84–57. 37. perc: 92–64. Kipontozódott: Horváth M. (a 40. percben).
Mivel közös megegyezéssel szerződést bontott a próbajátékon a somogyiaknál tartózkodó Mihajlo Szekulovics és a Kaposvári Kosárlabda Klub vezetése, így a hazaiak nélküle készülődtek a MAFC elleni találkozóra. A montenegrói center két mérkőzést játszott a Kaposvári KK színeiben, ám teljesítményével nem sikerült meggyőzni a klub vezetőit, így Szekulovics hamarosan hazautazik. A játékos valószínűleg egy montenegrói egyesületben folytatja pályafutását. A somogyiak így egy hónappal a bajnoki rajt előtt tovább keresik a megfelelő kosárlabdázót a center posztra.
Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a vállsérüléssel bajlódó Neiko Hunter nélkül felálló fővárosiak jól tartották magukat. A folytatásban sokat cserélt mindkét tréner, s ebben a szakaszban a rontott dobások miatt nem tudott nagyobb előnyt kicsikarni a somogyi együttes. A szünet után jobban rajtoló kaposváriak néhány gyors akciót vezethettek, de a vendégek triplákkal tartották versenyben magukat. Agresszív védekezéssel szerzett néhány labdát a somogyi csapat, így végre stabilan tíz pont fölé tornázták a különbséget. Benke zsákolása után 66–49-et mutatott az eredményjelző, a negyed végén pedig ugyanő szerelt parádésan. A záró szakaszban még több lehetőséget kaptak a fiatalok a kaposváriaknál, akik éltek is a bizalommal. Lelkesen kosárlabdázva biztosították be a győzelmet és a döntőbe jutást.

Kipontozódott: Horváth M. (a 40. percben).

Mivel közös megegyezéssel szerződést bontott a próbajátékon a somogyiaknál tartózkodó Mihajlo Szekulovics és a Kaposvári Kosárlabda Klub vezetése, így a hazaiak nélküle készülődtek a MAFC elleni találkozóra. A montenegrói center két mérkőzést játszott a Kaposvári KK színeiben, ám teljesítményével nem sikerült meggyőzni a klub vezetőit, így Szekulovics hamarosan hazautazik. A játékos valószínűleg egy montenegrói egyesületben folytatja pályafutását. A somogyiak így egy hónappal a bajnoki rajt előtt tovább keresik a megfelelő kosárlabdázót a center posztra.Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a vállsérüléssel bajlódó Neiko Hunter nélkül felálló fővárosiak jól tartották magukat. A folytatásban sokat cserélt mindkét tréner, s ebben a szakaszban a rontott dobások miatt nem tudott nagyobb előnyt kicsikarni a somogyi együttes. A szünet után jobban rajtoló kaposváriak néhány gyors akciót vezethettek, de a vendégek triplákkal tartották versenyben magukat. Agresszív védekezéssel szerzett néhány labdát a somogyi csapat, így végre stabilan tíz pont fölé tornázták a különbséget. Benke zsákolása után 66–49-et mutatott az eredményjelző, a negyed végén pedig ugyanő szerelt parádésan. A záró szakaszban még több lehetőséget kaptak a fiatalok a kaposváriaknál, akik éltek is a bizalommal. Lelkesen kosárlabdázva biztosították be a győzelmet és a döntőbe jutást.

2024.04.27 18:00
MTOKGrosbasketPepsiDorottya BistroL Altro ÉtteremOptiCost Security Kft.Oros GumiszervizCaffé PertéMarázPlast