Óriási lehetőséget szalasztott el csapatunk

2014.05.30.

Elveszítette az első mérkőzést csapatunk Sopronban a bronzéremért zajló párharcban. A vasárnap 15 órakor kezdődő második találkozón mindenképp nyerni kell, hogy legyen esély a dobogóra.

Soproni KC–Kaposvári KK 79–74 (22–21, 13–14, 23–18, 21–21)
Sopron, MKB Aréna, 1200 néző. Vezette: Cziffra, Hegedűs, Szabó G.
Soproni KC: Thomas (5), Ruják (17/9), Boriszov (29/12), Dénes (12/3), Tóth G. (10). Csere: Trepák (2), Takács N. (4), Molnár M. (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.
Kaposvári KK: Hinnant (12/3), Fodor M. (11/9), Puljko (12/6), Hendlein (12), Davis (21). Csere: Kovács S. (-), Drahos (2), Jancsikin (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 7. perc: 17–19 12. perc: 24–21. 17. perc: 31–30. 24. perc: 44–39. 27. perc: 56–46. 33. perc: 60–60. 37. perc: 63–64. Kipontozódott: Puljko (a 37. percben). Jók: Ruják, Dénes, Boriszov, illetve Hinnant, Davis, Hendlein.
A hazaiaknál azonban Barovics és Thompson sem állhatott Sabáli Balázs vezetőedző rendelkezésére. Davis duplájával rajtoltak a kaposváriak, akik nem titkoltan azzal a céllal érkeztek, hogy rögtön az első meccsen elvegyék a Sopron pályaelőnyét. Óriási csata zajlott a lepattanókért, a kaposváriak próbálták kihasználni Barovics hiányát a palánkok alatt. Dénes zsákolásával és Boriszov triplájával szerezte vissza a vezetést a Sopron, előnyéből pedig egy pontnyit a negyed végéig meg is tartott.
A folytatásban percekig nem született újabb pont, a kaposváriak eladott labdái után pedig a hazaiak növelhették a különbséget. Fekete Ádám azonnal időt kért, s Drahos révén meg is kezdte a felzárkózást a somogyi alakulat. A 25. percben aztán már Sabáli Balázs szakíttatta meg a játékot, mert egymás után kapta a kosarakat csapata. Fodor Márton triplája után Boriszov dobott tempót, így 35–35-el zárult a félidő.
Folytatás vasárnap 15 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Éppen tíz esztendővel ezelőtt nyert legutóbb érmet a Kaposvári KK az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban. Akkor bajnoki címet ünnepelhettek Somogyban. Az aranyérmes együttesből négyen is érdekeltek voltak ebben a párharcban. A kaposváriaknál Hendlein Roland maradt meg hírmondónak, aki 18 évesen első néhány meccsét játszhatta abban az együttesben. Filipovics Gordan pedig már edzőként segíti a somogyiakat. A másik két jubiláló Dénes Gábor és Trepák Zoltán a soproniak sikeréért tesz meg mindent. Utóbbi sérülése ellenére vállalta a meccset. A hazaiaknál azonban Barovics és Thompson sem állhatott Sabáli Balázs vezetőedző rendelkezésére.

Ünnepélyes előzmény vezette fel a találkozót, a Soproni Tigrisek kerekesszékes csapata 1 hónapja Kaposvárott járt, ahol találkozott a somogyi kosárcsapattal. Erre emlékezve a Tigrisek játékosa, Molnár Attila emléklapot adott át a kaposvári kapitánynak, Hendlein Rolandnak.

A folytatásban percekig nem született újabb pont, a kaposváriak eladott labdái után pedig a hazaiak növelhették a különbséget. Fekete Ádám azonnal időt kért, s Drahos révén meg is kezdte a felzárkózást a somogyi alakulat. A 25. percben aztán már Sabáli Balázs szakíttatta meg a játékot, mert egymás után kapta a kosarakat csapata. Fodor Márton triplája után Boriszov dobott tempót, így 35–35-el zárult a félidő.A szünet után Puljko három elhibázott lehetőség után szerzett pontokat, ám ezt követően Ruják triplái lendítettek a hazaiakon. Másfél perc leforgása alatt többször is hibáztak a vendégek védekezésben, így egyre nagyobb hátrányba kerültek. Tíz pontnyi különbségnél kért időt újra Fekete Ádám, a negyed végéig ebből ötöt sikerült ledolgozni a kaposváriaknak. Ennek tükrében komoly izgalmakat tartogatott a záró szakasz, melynek elején Hendlein pazar mozdulattal szerelte Trepákot, Davis előbb egyenlített 60–60-nál, majd hosszú idő után a vezetést is megszerezte csapatának. A hajrában fej-fej mellett haladt a két együttes, Boriszov triplájával 66–64-re alakította az eredményt. A 37. percben Puljko kapott technikait, mert mérgében rávágott a reklámtáblára, majd ki is pontozódott. Davis tartotta a lelket a vendégekben, Hendlein pöccintése pedig ismét somogyi előtt jelentett. Boriszov triplájával azonban a Sopron vezetett, amely Dénes, Boriszov, valamint Thomas büntetőivel végül a győzelmet is megszerezte.

Sabáli Balázs: - Azzal nyertünk, hogy szünet után Boriszov mellé felnőtt Ruják, s a végjátékban nagyon kellett Boriszov triplája. A két csapat összes meccse ilyen volt, nagyon remélem, a sorminta, hogy mindenki nyeri a hazai meccseit, vasárnap megszakad, s megszerezzük a bronzérmet.

Fekete Ádám: - Voltak időszakok, amikor nagyon sokat hibáztunk védekezésben. Ekkor a Sopron jól játszotta meg a kettő-kettőkből vagy a leválót, vagy pedig Rujákot, aki bedobálta a triplákat. Ezzel együtt felzárkóztunk, a hajrában fordítani is volt esélyünk, nüanszok, apróságok döntöttek. Vasárnap otthon behúzzuk, s kedden visszajövünk és megszerezzük a bronzérmet.

2024.04.24 18:00