A Szolnoki Olaj került közelebb a bajnoki döntőhöz

2014.05.23.

Hinnant nélkül nem tudta megismételni a középszakszban elért bravúros győzelmét a Szolnoki Olaj együttese ellen a Kaposvári KK, így az alföldiek vezetnek 2–0-ra a bajnoki elődöntőben.

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj 78–101 (23–27, 20–25, 18–24, 17–25)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Cziffra Cs., Kapitány G., Török R.
Kaposvári KK: Drahos (-), Fodor M. (19/9), Puljko (27/9), Hendlein (21), Davis (9). Csere: Horváth M. (-), Jancsikin (-), Kovács S. (2), Papp P. (-), Filipovics M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Szolnoki Olaj: Simon (8), Vojvoda (17/9), Holiday (14/6), Milosevics (16/9), Báder (9). Csere: Trotter (-), Keller (6), Pilcsevics (9/3), Rakics (13/9), Ivosev (9/3). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 7. perc: 10–18. 12. perc: 31–34. 18. perc: 41–48. 22. perc: 49–57. 27. perc: 55–63. 34. perc: 63–85. 38. perc: 74–96. Kipontozódott: Fodor M. (a 40. percben). Jók: Fodor M., Puljko, Hendlein, illetve Simon, Milosevics, Holiday, Vojvoda, Rakics.
A bajnoki elődöntő második mérkőzésén egyik Szolnokon kiállított játékos sem léphetett pályára. A kaposváriak hivatalos internetes oldalán megjelentek szerint a sporttörvény áprilisi változása okán Lóránt Péter és Louis Hinnant játékjogát a kiállítás, a játékosok sportszervezetének legközelebbi azonos osztályú bajnoki, vagy kupamérkőzése napjának 24. órájáig felfüggesztette. Ezen a meccsen tehát nem játszhattak, a következőn már igen. Még akkor is, ha a fegyelmi tárgyalást május 29-én este 6-kor tartják. A kaposvári klub vezetése észrevételt tett a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége Játékvezetői Bizottságnál. Ígéretet kaptak, hogy a mérkőzést vizsgálják.
A kaposváriaknál Drahos kezdett Hinnant helyén, az első találatot pedig Puljko érte el a hazaiaknál. A két volt kaposvári, Simon és Vojvoda tevékeny részt vállalt abban, hogy a Szolnok tartani tudja magát az első percekben. Holiday labdalopása után azonban már a vendégek vezettek. Fodor triplájával és Puljko ziccerével sikerült csökkenteni a különbséget. Az előző meccsen Hinnant kiállításában kiváltó szerepet játszó Pilcsevics pályára lépésekor óriási füttyöt kapott a kaposvári közönségtől. A teljesen megzavarodott játékos több labdát is elvesztett, így Fodor Márton egyenlített 21–21-nél. A második negyedben nagy triplapárbaj kezdődött, Puljko, Vojvoda és Fodor, Puljko, majd ismét Fodor talált be talált be távolról. Ezzel 39–36-ra fordítottak a somogyiak, de nem sokáig vezettek, mert több labdát is eladtak, amit szolnokiak rendre újabb pontokkal büntettek.
A nagyszünet után próbált közelebb férkőzni ellenfeléhez a kaposvári alakulat, de Holiday és Vojvoda is gondoskodott arról, hogy ez minél kevésbé sikerüljön. Az elcsúszása után idegeskedő Keller kapott technikait magánszámáért, de Vojvoda Milosevics sem hagyta, hogy csökkenjen a különbség. Küzdött, hajtott a hazai alakulat, de néhány elemi hiba mindig becsúszott a játékba, ekkor pedig könnyű kosarakat érhetett el az ellenfél. Tíz pont fölé kúszott a különbség a záró játékrész előtt, ez pedig nem sok jót ígért a folytatásra. Még több dobóhelyzet maradt kihasználatlanul a somogyi oldalon, Ivosev triplája pedig a húsz pontnyi különbséget jelentette. Végül 101–87-es szolnoki siker született, ami azt is jelenti egyben, hogy a vendégek 2–0-ra vezetnek a valamelyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntőben. Folytatás kedden a Szolnokon.
Fekete Ádám: – Ezúttal is nagy csatát vívott a két együttes. Végig küzdöttünk egy kitűnő Szolnok ellen. A vendégek végig jól dobtak mezőnyből, a mi játékunkban pedig nagyon érződött Hinnant hiánya.
Dragan Alekszics: – Úgy vélem nálunk többet tudtak hozzátenni a padról érkező játékosok. A kaposváriak öt játékosa nem bírta végig az általunk diktált tempót. Az utolsó percekben próbáltak felzárkózni még, de ekkor már nálunk sem összpontosítottak megfelelően a pályán lévők. Úgy készülünk, hogy kedden otthon lezárjuk a párharcot.

A bajnoki elődöntő második mérkőzésén egyik Szolnokon kiállított játékos sem léphetett pályára. A kaposváriak hivatalos internetes oldalán megjelentek szerint a sporttörvény áprilisi változása okán Lóránt Péter és Louis Hinnant játékjogát a kiállítás, a játékosok sportszervezetének legközelebbi azonos osztályú bajnoki, vagy kupamérkőzése napjának 24. órájáig felfüggesztette. Ezen a meccsen tehát nem játszhattak, a következőn már igen. Még akkor is, ha a fegyelmi tárgyalást május 29-én este 6-kor tartják. A kaposvári klub vezetése észrevételt tett a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége Játékvezetői Bizottságnál. Ígéretet kaptak, hogy a mérkőzést vizsgálják.A kaposváriaknál Drahos kezdett Hinnant helyén, az első találatot pedig Puljko érte el a hazaiaknál. A két volt kaposvári, Simon és Vojvoda tevékeny részt vállalt abban, hogy a Szolnok tartani tudja magát az első percekben. Holiday labdalopása után azonban már a vendégek vezettek. Fodor triplájával és Puljko ziccerével sikerült csökkenteni a különbséget. Az előző meccsen Hinnant kiállításában kiváltó szerepet játszó Pilcsevics pályára lépésekor óriási füttyöt kapott a kaposvári közönségtől. A teljesen megzavarodott játékos több labdát is elvesztett, így Fodor Márton egyenlített 21–21-nél. A második negyedben nagy triplapárbaj kezdődött, Puljko, Vojvoda és Fodor, Puljko, majd ismét Fodor talált be talált be távolról. Ezzel 39–36-ra fordítottak a somogyiak, de nem sokáig vezettek, mert több labdát is eladtak, amit szolnokiak rendre újabb pontokkal büntettek.