A Szolnok szerzett vezetést a bajnoki elődöntőben

2014.05.20.

A Szolnoki Olaj KK együttese szerzett 1–0-ás vezetést az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság elődöntőjében, miután az első meccsen a papírformát igazolva 76–64-re verte a Kaposvári KK csapatát.

Szolnoki Olaj–Kaposvári KK 76–64 (21–15, 15–8, 23–16, 17–25)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Pozsonyi.

Szolnoki Olaj KK: Trotter (4), Vojvoda (10/6), Milosevics (9), Ivosev (5/3), Báder (11). Csere: Lóránt (6), Keller Á. (10), Holiday (13/3), Pilcsevics (4/3), Simon B. (4), Rakics (-), Csákvári (-). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Kaposvári KK: Hinnant (3), Fodor M. (8), Puljko (11/3), Hendlein (10/3), Davis (14/3). Csere: Jancsikin (8), Horváth M. (-), Kovács S. (1), Drahos (9/3), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 7. perc: 12–12. 12. perc: 25–15. 17. perc: 29–17. 22. perc: 47–25. 27. perc: 58–31. 32. perc: 61–40. 37. perc: 73–56. Jók: Milosevic, Báder, Keller, Holiday, illetve Davis, Drahos. Kiállítva: Hinnant (a 21. percben), illetve Lóránt (a 21. percben).

A két együttes legutóbbi szolnoki találkozóját a papírforma szerint nyerte a Tisza-parti alakulat. Az akkor elért 85–63-as alföldi siker bizony nem sok jót ígért a kaposváriak számára. Ezzel együtt még mindig a somogyiak az egyedüliek, akik a magyar csapatok közül egyedüliként verték a szolnokiakat a középszakasz során.

Ebből a diadalból meríthettek erőt az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésére készülő – a kitűzött célt már teljesítő – Hendleinék. Davis duplájával indított a Kaposvári KK, de Trotter és Báder már a hazaiakat juttatta előnyhöz. Davis és Pujko talált be kintről, és remekül sikerült ezekben a percekben a lepattanózás is. A védekezésbeli hiányosságokat azonban Vojvoda büntette triplákkal, a folyamatosan cserélő szolnokiak pedig 12–12-nél egyenlítettek, majd a negyedet is megnyerték 21–15-re. A folytatásban sem tudott közelebb kerülni a somogyi alakulat, amely ritmustalanul kosárlabdázott. A hazaiak több labdát is szereztek, és könnyű kosarakkal növelték a különbséget. A negyed derekán már tíz pont feletti volt az Olaj előnye, s ezt a sorozatosan kihagyott kaposvári dobások miatt nem is sikerült megváltoztatni. Hét perc alatt mindössze kettő pontot jegyzett a somogyi alakulat, ez pedig roppant kevés volt a szorosabb eredményhez. Hendlein zsákolással szerezte első mezőnypontjait, de ezzel együtt is csak 36–23-ra sikerült feljönni a félidő végén. A harmadik negyed Pilcevic és Hinnant afférjával kezdődött. Előbbi faultolta a kaposváriak irányítóját, majd kétszer mellel arrébb lökte Hinnantot. Erre az amerikai labdával arcon vágta Pilcevicet, akit Lóránt úgy védett meg, hogy ellökte Hinnantot. Végeredményben Hinnantot és Lórántot kiállították a játékvezetők, míg az egészet kiváltó Pilcevic csak egy faultot kapott...

Statisztika

Keller és Holiday zsákoló-bemutatót tartott, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A folytatásban az addig kevesebben játszók is pályára kerültek a somogyiaknál, a kialakult különbség pedig állandósult húsz pont környékén.

Gyakorlatilag formalitás volt a találkozó még hátra lévő része, így a Szolnoki Olaj KK 1–0-ra vezet a három győzelemig zajló párharcban.

Folytatás május 23-án, pénteken 18.30 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

2024.04.27 18:00