Óriási munka gyümölcse a legjobb négy közé kerülés

2014.05.13.

Harmadszor is legyőzte a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében a Kecskeméti TE-Duna Aszfalt csapatát, így 3–0-ra megnyerte a párharcot és készülhet a Szolnoki Olaj elleni elődöntőre. A somogyiak egyben szép ajándékkal köszöntötték Monok Tibor klubelnököt, aki szerdán ünnepli születésnapját.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 91–80 (22–18, 18–21, 25–17, 26–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Cziffra Cs., Hegedüs T., Makovsky Sz.
Kaposvári KK: Hinnant (22/9), Fodor M. (14/6), Puljko (20/9), Hendlein (20), Davis (10/3). Csere: Kovács S. (-), Drahos (5), Jancsikin (-), Horváth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Kecskeméti TE Duna Aszfalt: Wittmann (12/6), Mészáros (7/3), Djeraszimovics (24/3), Hegedűs (8/6), Karahodzsics (17). Csere: Pongó Máté (6), Sztefanovics (3), Pongó Martin (3). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Goran Miljkovics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 16–9. 12. perc: 26–21. 17. perc: 34–30. 23. perc: 44–46. 28. perc: 57–52. 33. perc: 71–61. 37. perc: 83–70. Kipontozódott: Puljko (a 37. percben), illetve Hegedűs (a 38. percben). Jók: Fodor M., Hinnant, Puljko, Hendlein, Davis, illetve Karahodzsics, Djeraszimovics.
Pontosan másfél órával a találkozó kezdése előtt érkezett melegíteni a pályára az első néhány kecskeméti játékos, ez is jelezte, hogy igen csak komolyan veszik az alföldiek az elődöntőért csatázó mérkőző felek harmadik összecsapását.
Sztojan Ivkovics szakmai igazgató még az első kaposvári találkozó után fejtegette, hogy kérdéses mennyire tudnak majd regenerálódni kulcsjátékosai. Nos, ez természetesen igaz a kaposvári oldalra is, így nagy változásra egyik oldalon sem lehetett számítani. A két nagyon nehéz, végletekig kiélezett mérkőzést követően feszült egymásnak ismét a két alakulat, s a korábbiakhoz hasonló ütközetre volt kilátás.
Hinnant ziccerével indult a meccs, majd Hendlein növelte a hazaiak előnyét. A kecskemétiek több tiszta dobóhelyzetet is elpuskáztak, a somogyiak pedig Fodor Márton és Puljko révén távolról is eredményesek voltak. Mérges is volt Ivkovics, aki azonnal lekapta a pályáról, azt a játékosát, aki éppen hibázott. Puljko második triplája után Djeraszimovics is mehetett pihenni. Alacsonyabb szerkezetre váltott a Kecskemét, s a fürgébb játékosokkal jobban is ment a védekezés. Hegedűs egyenlített hármassal, Mészáros duplájával pedig már az alföldiek vezettek. A negyed végén Drahos négy pontja kellett a fordításhoz. A folytatásban a szerzett labdákból gyors ellenakciókat vezetett a Kaposvár, de Wittmann nem hagyta, hogy túlságosan nagy legyen csapata hátránya. Folyamatosan ott loholt ellenfele nyakán a Kecskemét, amely azonnal büntette a hazaiak eladott labdáit. Ráadásul a reklamáló Fodor Márton ellen technikait ítéltek, így újra faragták a különbséget a vendégek. Hendlein pöccintése kellett ahhoz, hogy 40–39 álljon a félidőben az eredményjelzőn.
Jobban rajtoltak Mészárosék a harmadik negyedben, de Fodor Márton négy pontja után már Ivkovics kért időt. Hinnant triplája után kis híján felrobban a csarnok, csakúgy, mint Hendlein zsákolásakor. Óriási nyomás alatt kosárlabdáztak a hazaiak, akik a kezdő ötössel csere nélkül tudták le csaknem az egész negyedet. De még hogy. Hinnant újabb triplája, valamint Hendlein ziccere az addigi legnagyobb különbséget eredményezte 65–52-nél. A játékrész végén aztán megint csökkent a különbség, így kilenc pontosra olvadt az előny a záró szakaszra. Hendlein javult nagyot támadásban, ezzel tartotta a távolságot a Kaposvár, amely hosszú ideig volt kénytelen nélkülözni a négy faultja miatt pihentetett Puljkót. A 34. percben aztán visszatért a pályára a horvát légiós, s rögtön lendített is a hazaiak szekerén. Csak szándékos szabálytalanság árán tudták megakadályozni indulását, s ezt követően ismét nőtt a különbség. Három és fél perccel a vége előtt Puljko kipontozódott, és ekkor irtózatosan hosszúnak tűnt a még hátra lévő idő. Djeraszimovics triplája hozta vissza a kecskeméti reményeket, de őket Hegedűs kipontozódása érintette érzékenyen. A meccsen mezőnyből száz százalékos pontossággal dobó (!) Hinnant irtózatos sapkát osztott ki Pongó Máténak, ezt követően pedig - bár mindent megtettek, amit csak lehet - már nem volt visszaút az alföldieknek. A Kaposvári KK végül teljesen megérdemelten nyerte a mérkőzést és ezzel együtt a párharcot is, amellyel biztosította helyét a legjobb négy között.
Fekete Ádám: – Gratulálok a Kecskemétnek, de elsősorban is saját csapatomnak! A fantasztikus közönségünk előtt nem is lehetett más eredmény, mint az újabb győzelem. Nagyon nagy eredmény, amit ismét elértünk, a legjobb négy közé kerüléssel, de nem állunk meg, hanem megyünk tovább.
Sztojan Ivkovics: – Gratulálok a Kaposvárnak és gratulálok a Kecskemétnek! A mérkőzést nem akarom kommentálni.

Pontosan másfél órával a találkozó kezdése előtt érkezett melegíteni a pályára az első néhány kecskeméti játékos, ez is jelezte, hogy igen csak komolyan veszik az alföldiek az elődöntőért csatázó mérkőző felek harmadik összecsapását.Sztojan Ivkovics szakmai igazgató még az első kaposvári találkozó után fejtegette, hogy kérdéses mennyire tudnak majd regenerálódni kulcsjátékosai. Nos, ez természetesen igaz a kaposvári oldalra is, így nagy változásra egyik oldalon sem lehetett számítani. A két nagyon nehéz, végletekig kiélezett mérkőzést követően feszült egymásnak ismét a két alakulat, s a korábbiakhoz hasonló ütközetre volt kilátás.Hinnant ziccerével indult a meccs, majd Hendlein növelte a hazaiak előnyét. A kecskemétiek több tiszta dobóhelyzetet is elpuskáztak, a somogyiak pedig Fodor Márton és Puljko révén távolról is eredményesek voltak. Mérges is volt Ivkovics, aki azonnal lekapta a pályáról, azt a játékosát, aki éppen hibázott. Puljko második triplája után Djeraszimovics is mehetett pihenni. Alacsonyabb szerkezetre váltott a Kecskemét, s a fürgébb játékosokkal jobban is ment a védekezés. Hegedűs egyenlített hármassal, Mészáros duplájával pedig már az alföldiek vezettek. A negyed végén Drahos négy pontja kellett a fordításhoz. A folytatásban a szerzett labdákból gyors ellenakciókat vezetett a Kaposvár, de Wittmann nem hagyta, hogy túlságosan nagy legyen csapata hátránya. Folyamatosan ott loholt ellenfele nyakán a Kecskemét, amely azonnal büntette a hazaiak eladott labdáit. Ráadásul a reklamáló Fodor Márton ellen technikait ítéltek, így újra faragták a különbséget a vendégek. Hendlein pöccintése kellett ahhoz, hogy 40–39 álljon a félidőben az eredményjelzőn. Jobban rajtoltak Mészárosék a harmadik negyedben, de Fodor Márton négy pontja után már Ivkovics kért időt. Hinnant triplája után kis híján felrobban a csarnok, csakúgy, mint Hendlein zsákolásakor. Óriási nyomás alatt kosárlabdáztak a hazaiak, akik a kezdő ötössel csere nélkül tudták le csaknem az egész negyedet. De még hogy. Hinnant újabb triplája, valamint Hendlein ziccere az addigi legnagyobb különbséget eredményezte 65–52-nél.

2024.04.20 18:00
Caffé PertéStier PincészetGyőri Kft.Oros GumiszervizKVGYSpekula Kft.TOTI SportPek-SnackPepsi