Vezetést szerzett csapatunk a Kecskemét ellen

2014.05.07.

A végletekig kiélezett találkozón szerzett előnyt a Kecskemétet fogadó Kaposvári KK az NB I.A csoportos férfikosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében. A valamelyik fél harmadik győzelméig tartó sorozatban 1–0-ra vezetnek a somogyiak, folytatás szombaton 19.30 órakor az alföldi városban.

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp P., Kapitány G., Tözsér D.
Kaposvári KK: Hinnant (7/3), Fodor M. (11/6), Puljko (29/18), Hendlein (12), Davis (8). Csere: Kovács S. (-), Jancsikin (-), Drahos (2), Horváth M. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Kecskeméti TE Duna Aszfalt: Wittmann (24/15), Mészáros (2), Djeraszimovics (8), Hegedűs (8/6), Karahodzsics (19). Csere: Pongó Máté (8), Sztefanovics (-), Kuntics (-), Kővágó-Laska (-). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Goran Miljkovics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. perc: 10–6. 12. perc: 20–11. 17. perc: 27–20. 23. perc: 34–35. 28. perc: 49–46. 32. perc: 53–53. 37. perc: 63–61. Jók: Puljko, Fodor M., Hendlein, Davis, illetve Wittmann, Karahodzics, Pongó Máté.
Bejött Sztojan Ivkovics szakmai igazgató jóslata, melyet még a még a múlt hónap közepén játszott kaposvári meccs után tett; vagyis ez a két csapat összekerül még a rájátszás során. A kecskemétiek első embere nem tagadta örült a Kaposvárnak. Annak már kevésbé, hogy csapata sérültlistáján Bencze Zoltán, Ivan Stefanovics, valamint Nikola Jovanovics is ott maradt, így nélkülük állt ki a mérkőzésre együttese.
Fekete Ádám a talpsérüléssel bajlódó Benke Szilárd szolgálatairól volt kénytelen lemondani.
Puljko két találatával szerzett vezetést a hazai alakulat, amely a várt nagyon kemény védekezést kapta a kecskemétiektől. Már az ötödik percben videobírós elemzés miatt állt a játék, ezt követően Puljko dobhatott két büntetőt. Sok ziccert hibáztak mindkét oldalon a játékosok, a negyed végére négy pontnyi előnyt harcoltak ki a hazaiak. Hinnant triplája vezette be a második játékrészt, de a Kecskemétet vezérként irányító Wittmann mindig gondoskodott az ellenakciók eredményességéről. Hendleint már a 14. percben három faultja miatt le kellett cserélni, de Davis helyette is szedte a lepattanókat. Pongó Máté pontjaival zárkózott 29–25-ig a Kecskemét, amely a félidő utolsó pillanatában egy pontra csökkentette hátrányát. A szünet után Karahodzics a vendégeket jutatta előnyhöz, így nagyon kellett Puljko harmadik és negyedik triplája is a kaposváriaknak. Fodor Márton is betalált távolról 46–40-nél jött is azonnal Ivkovics időkérése. Hendlein mellett nagyon élt Karahodzics, de Puljkót sem tudták tartani a túloldalon. Nagy csata zajlott a mérkőző felek közt, Puljko pedig csak dobta az újabb triplákat. Az utolsó negyed 52–51-el indult, s felváltva vezettek a csapatok, az extázisban kosárlabdázó Puljko pedig nem hagyta, hogy a kecskemétiek ellépjenek a somogyiaktól. Érezték a szurkolók, hogy segíteni kell, s nagyszerű hangulatban biztatták a kaposváriakat. Wittmann nagyot játszott a Kecskemétben, oroszlánrészt vállalt abban, hogy végig a kaposváriak nyomában volt csapata. Hetven másodperccel a vége előtt Hendlein két büntetőt értékesített, majd Davis tett ugyanígy. Hiába, mert Pongó Máté és Wittmann azonnal visszahozta a reményt az alföldieknek. Puljkonál lépéshibát láttak a játékvezetők, s mivel az ellenakciónál Wittmann utolsó kísérlete leperdült a gyűrűről, így megnyerte a meccset a Kaposvári KK.
Fekete Ádám: – Az történt, amit vártunk, most is szenvedtünk a Kecskemét ellen. Voltak olyan szakaszok a mérkőzésen, amikor túl sokat foglalkoztunk a játékvezetéssel, ezt pedig nem kellett volna. Az éles végjátékban extra dobásokkal jött vissza a Kecskemét, de nálunk is volt egy kimagaslóan teljesítő játékos Puljko személyében.
Sztojan Ivkovics: – Igazi play-off mérkőzés volt, a várt kemény küzdelemmel. Mi a makszimumot nyújtottuk és volt is esélyünk a győzelemre. Mindent megcsináltunk, amit elterveztünk. Kérdés, hogy a szombati visszavágóig a 3-4 kulcsemberünk miként tud regenerálódni.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 71–69 (15–11, 17–20, 20–20, 19–18)

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. perc: 10–6. 12. perc: 20–11. 17. perc: 27–20. 23. perc: 34–35. 28. perc: 49–46. 32. perc: 53–53. 37. perc: 63–61.Jók: Puljko, Fodor M., Hendlein, Davis, illetve Wittmann, Karahodzics, Pongó Máté.

Bejött Sztojan Ivkovics szakmai igazgató jóslata, melyet még a még a múlt hónap közepén játszott kaposvári meccs után tett; vagyis ez a két csapat összekerül még a rájátszás során. A kecskemétiek első embere nem tagadta örült a Kaposvárnak. Annak már kevésbé, hogy csapata sérültlistáján Bencze Zoltán, Ivan Stefanovics, valamint Nikola Jovanovics is ott maradt, így nélkülük állt ki a mérkőzésre együttese.Fekete Ádám a talpsérüléssel bajlódó Benke Szilárd szolgálatairól volt kénytelen lemondani.Puljko két találatával szerzett vezetést a hazai alakulat, amely a várt nagyon kemény védekezést kapta a kecskemétiektől. Már az ötödik percben videobírós elemzés miatt állt a játék, ezt követően Puljko dobhatott két büntetőt. Sok ziccert hibáztak mindkét oldalon a játékosok, a negyed végére négy pontnyi előnyt harcoltak ki a hazaiak. Hinnant triplája vezette be a második játékrészt, de a Kecskemétet vezérként irányító Wittmann mindig gondoskodott az ellenakciók eredményességéről. Hendleint már a 14. percben három faultja miatt le kellett cserélni, de Davis helyette is szedte a lepattanókat. Pongó Máté pontjaival zárkózott 29–25-ig a Kecskemét, amely a félidő utolsó pillanatában egy pontra csökkentette hátrányát.

A szünet után Karahodzics a vendégeket jutatta előnyhöz, így nagyon kellett Puljko harmadik és negyedik triplája is a kaposváriaknak. Fodor Márton is betalált távolról 46–40-nél jött is azonnal Ivkovics időkérése. Hendlein mellett nagyon élt Karahodzics, de Puljkót sem tudták tartani a túloldalon. Nagy csata zajlott a mérkőző felek közt, Puljko pedig csak dobta az újabb triplákat. Az utolsó negyed 52–51-el indult, s felváltva vezettek a csapatok, az extázisban kosárlabdázó Puljko pedig nem hagyta, hogy a kecskemétiek ellépjenek a somogyiaktól. Érezték a szurkolók, hogy segíteni kell, s nagyszerű hangulatban biztatták a kaposváriakat. Wittmann nagyot játszott a Kecskemétben, oroszlánrészt vállalt abban, hogy végig a kaposváriak nyomában volt csapata. Hetven másodperccel a vége előtt Hendlein két büntetőt értékesített, majd Davis tett ugyanígy. Hiába, mert Pongó Máté és Wittmann azonnal visszahozta a reményt az alföldieknek. Puljkonál lépéshibát láttak a játékvezetők, s mivel az ellenakciónál Wittmann utolsó kísérlete leperdült a gyűrűről, így megnyerte a meccset a Kaposvári KK.

2024.04.20 18:00
La PergolaTOTI SportStier PincészetGyőri Kft.Oros GumiszervizTT Ablakrendszer Kft.MarázPlastCaffé PertéPek-Snack