Óriási lépés a legjobb négy felé

2014.04.18.

Hatalmas csata után újabb győzelemmel folytatta szereplését csapatunk, amely a Kecskeméti TE-Duna Aszfalt gárdát verte és ezzel nagy lépést tett a legjobb négy közé jutásért.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 72–62 (19–15, 20–12, 10–17, 23–18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Kapitány G., Balog Gy., Boros T.

Kaposvári KK: Hinnant (9), Fodor M. (8), Puljko (23/12), Hendlein (16) Davis (9). Csere: Kovács S. (4), Jancsikin (2), Drahos (-), Horváth M. (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Kecskeméti TE Duna Aszfalt: Wittmann (15/9), Pongó Máté (1), Hegedűs (3), Djeraszimovics (12), Karahodzsics (7). Csere: Bencze Z. (4), Mészáros (8), Sztefanovics (6), Kuntics (6). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Goran Miljkovics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 19–9. 12. perc: 25–15. 17. perc: 36–22. 23. perc: 43–31. 27. perc: 45–42. 32. perc: 49–45. 37. perc: 60–49. Kipontozódott: Hegedűs (a 36. percben). Jók: Hendlein, Puljko, Fodor M., illetve Wittmann, Karahodzics.

A feladat adott volt. Mindkét – a meccs előtt még azonos győzelem, vereség mutatóval álló – együttes számára csak a győzelem volt igazán elfogadható eredmény a legjobb négy közé jutás szempontjából. A hazaiaknak ráadásul legalább öt ponttal kellett győzni ahhoz, hogy az esetleges összevetésben is jobbak legyenek az alföldieknél. Mindez annak tükrében, hogy egyik csapat számára sem ígérkezik sétagaloppnak a záró forduló, ahol a kaposváriak Székesfehérváron, míg a kecskemétiek Sopronban lépnek pályára.

Wittmann találatával rajtoltak a vendégek, de a jobban lepattanózó kaposváriak nem hagyták, hogy meglépjen az ellenfél. Az ötödik percben Hinnant szerzett bravúrral három pontot csapatának, a reklamáló Ivkovics elleni technikai után pedig Puljko növelte a hazai előnyt. Davis duplája után már szólt a kórus a lelátóról: tíz, tíz, tíz, ám a negyed végéig csökkentette a különbséget a Kecskemét. Puljko három (!) triplával nyitott a második negyedben, ám a hazaiak időlegesen elvesztették a három fault miatt kényszerpihenőre küldött Hendleint. Amikor Fodor Márton ziccere után ismét tíz pont fölé nőtt a különbség Ivkovics azonnal időt kért, de a kaposváriak továbbra is tartották a különbséget. A pihenőt követően próbált agresszívebb védekezésre váltani a Kecskemét, s ez hozott is nekik néhány szerzett labdát. Fokozatosan csökkentette hátrányát a vendégcsapat, Kuntics büntetője után már 43–38 állt az eredményjelzőn. Hendlein zsákolása törte meg a hosszú percekig tartó kaposvári pontszünetet, ám a 29. percben a negyedik fault miatt megint le kellett ülni a kaposvári erőcsatárnak. A záró szakasz óriási izgalmakat tartogatott, lévén teljesen nyílttá tette a meccset a Kecskemét. A legordítóbb ziccereket is kihagyták a hazaiak, így saját dolgukat tették még nehezebbé. A 32. percben a térdét fájlaló Bencze vált ki a játékból, Hendlein büntetőivel pedig ismét öt pont fölé kúszott a különbség. Egy 8–2-es rohanás alatt végre saját játékát játszhatta a Kaposvár, amely védekezésben is sokat javult. A vendégek rengeteg távoli dobást rontottak, Fodor Márton ziccere után pedig újabb kecskeméti időkérés következett 62–50-nél. Wittmann két bravúros triplája hozta vissza a vendégek reményeit, ám a hátra lévő fél percben Hinnant büntetői nem csak a győzelmet, de az öt pont feletti különbséget is bebiztosították a kaposváriaknak.

Statisztika

GALÉRIA

Fekete Ádám: – Sokkal nehezebb meccs volt ez, mint a Sopron elleni. Kőkemény, férfias, test-test elleni küzdelem volt. A harmadik negyedet kivéve kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. Voltak jó döntéseink, amelyek a kulcsszituációkban továbblendítettek bennünket. Gratulálok a Kecskemétnek, mert ebben a szerkezetben is kiválóan küzdöttek és nagyon megnehezítették a dolgunkat. Ugyanakkor nagy elismerés illeti játékosaimat, akik a közönség hathatós támogatásával fáradtan is hatalmasat küzdve végül kiharcolták az újabb győzelmet.

Sztojan Ivkovics: – Gigászi csata volt, mindkét csapat minden energiáját mozgósította. Mindkét mérkőző fél nagyon akarta a győzelmet és ezért mindent meg is tett. Nagyon jól érzetem magam, s bár két emberünk hiányzott, Bencze Zoltán pedig megsérült, úgy mentünk előre, mint egy traktor a Forma-1-es autók közt. Továbbra sem adjuk fel és ebben a szellemben játszunk a következő, ránk váró időszakban.

2024.04.27 18:00