Az utolsó fordulóra maradt a döntés

2014.02.22.

Ezúttal sem sikerült. Nyíregyházák kikapott csapatunk, amely tíz éve nem tud diadalt aratni a Bujtosi Szabadidőközpontban. Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hazai pályán le kell győzni a Falco KC Szombathely csapatát a felsőházi tagságért.

Marso-Nyíregyházi KK–Kaposvári KK 80–67 (19–25, 23–15, 16–14, 22–13)

Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, 800 néző. Vezette: Földházi T., Pozsonyi L., Makovsky Sz.

Marso-Nyíregyházi KK: Walker (21/6), Doyne (15/3), Mohácsi (4), Hall (15), Poscic (11/3). Csere: Cseh (4/3), Polyák (10/6), Molnár M. (-). Kósa (-). Vezetőedző: Sitku Ernő.

Kaposvári KK: Hinnant (18/3), Fodor M. (11), Puljko (13/9), Hendlein (11), Davis (12). Csere: Drahos (-), Horváth M. (-), Jancsikin (2), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. perc: 15–19. 12. perc: 23–29. 17. perc: 34–34. 23. perc: 51–42. 27. perc: 53–48. 32. perc: 60–56. 37. perc: 71–61. Kipontozódott: Puljko (a 34. percben). Jók: Walker, Hall, Polyák, illetve nem akadt kiemelkedő teljesítmény.

A legjobb öt közé kerülés bebiztosításáért lépett pályára Nyíregyházán a Kaposvári KK együttese. A vendégeknél már társaival készülődött a bahamai Bennet Davis, aki éppen volt csapata ellen mutatkozott be ismét a magyar élvonalban.

Hinnant triplájával indult a meccs, de Walker és Hall dupláival hamar egyenlített a hazai alakulat. A tavalyi esztendő legjobb somogyi férfi sportolóinak rangsorában második helyezett Hendlein lendítette tovább a kaposváriakat, majd Puljko két triplát is beemelt. Remekül kezdett tehát a somogyi egylet, amely Sitku Ernő időkéréséig 14–6-os vezetést szerzett. A folytatásban Puljko továbbra is elemében volt, a 8. percben pedig Davis is megszerezte első kaposvári pontjait. A negyedet a magát ugyancsak hazai pályán érző bahamai kosarával zárták a kaposváriak. Puljko és Hendlein is két-két faultot ütött az első játékrészben, így a folytatásban a kispadról figyelték tovább a mérkőzést. Mohácsi pontjaival zárkózott a Nyíregyháza, és Doyne is aktívabb lett. Hét kaposvári dobás maradt ki zsinórban, a 16. percben aztán Mohácsi egyenlített 34–34-nél. Az első félidő pedig Hinnant két büntetőjének köszönhetően 42–40-es eredménnyel zárult. Sajnos a harmadik játékrész sem indult jól, Hall és Doyne kosaraival pillanatok alatt 10 egységnyi előnyt kovácsolt a Nyíregyháza, amihez kellett az újabb zsinórban kihagyott hat kaposvári dobás is. Puljkót negyedik hibája miatt azonnal lecserélte Fekete Ádám, a helyére érkező Fodor Márton pedig ismét lőtávolba hozta a vendégeket (53–50). Időkérés után még egy pontnyit hozzátett előnyéhez a Nyíregyháza, így némiképp kedvezőbb helyzetben rajtolt a záró játékrészben. Mindkét csapat sok hibával kosárlabdázott, így a különbség nem változott az első néhány percben. A 34. percben Puljko megkapta ötödik faultját is, így végleg kivált a játékból. Ezzel el is dőlt a meccs, mert Polyák triplája után már közel tíz volt közte a hátra lévő időben pedig már csak futott az eredmény után a kaposvári együttes. A nyírségiek hibátlanul dobták a hármasokat, ezzel pedig végleg bebiztosították a számukra rendkívül értékes győzelmet.

Sitku Ernő, az NYKK edzője: Megint nem olyan hőfokon indítottuk a mérkőzést, ahogy az elvárható lenne, de szerencsére most hamarabb észbe kaptunk, mint Szombathelyen. A második félidőben sokkal harcosabban játszottunk, és a végén a távoli dobásaink is sikeresek voltak. Örülök, hogy a kispadról érkezők is hozzá tudtak tenni a játékunkhoz.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Jól kezdtük a mérkőzést, játékosaim talán túlságosan is megnyugodtak ettől. Egyszer még sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe, de a végén nem tudtunk mit kezdeni az extrán dobó nyíregyháziakkal.

2024.04.27 18:00
Trattoria La PrimaDreher Sörgyárak Zrt.GrosbasketMTOKPepsiGyőri Kft.Spekula Kft.OptiCost Security Kft.EuroProfil