Megérdemelte a vastapsot a Körmendet verő Kaposvári KK

2014.02.15.

Nagyon magabiztos, koncentrált játékkal verte az EGIS Körmend alakulatát a Kaposvári KK együttese, amely nagy lépést tett a legjobb öt közé kerülésért.

Kaposvári KK–EGIS Körmend 95–72 (25–20, 21–12, 27–18, 22–22)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla Z., Török R., Boros T.

Kaposvári KK: Hinnant (6), Fodor M. (10/6), Puljko (13/6), Hendlein (31), Chism (21/3). Csere: Drahos (4), Jancsikin (4), Horváth M. (-), Kovács S. (2), Filipovics M. (2), Papp P. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

EGIS Körmend: Wisseh (14/3), El-Amin (16), Ferencz (5/3), Farkas (-), Rakocsevics (19). Kusnyer (15/15), Grebenár (3), Kutasi (-), Sömenek (-), Sonyák (-). Vezetőedző: Hencsey Tamás. Edző: Horváth Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 7. perc: 17–8. 12. perc: 27–20. 17. perc: 36–29. 23. perc: 52–37. 28. perc: 70–43. 33. perc: 75–56. 37. perc: 85–65. Jók: Chism, Hendlein, Fodor M., Hinnant, illetve Rakocsevics.

Mindkét együttes egy-egy bajnoki és Magyar Kupa vereség után próbált meg javítani. Azt megelőzően azonban nyolc győzelemből álló szériát tudott felmutatni a vasi alakulat, amelyben Zsarko Rakocsevics személyében kiváló center szerepel. Nem véletlen, hogy a közelmúltban újabb két szezonra szóló megállapodást kötött a klub vezetése a montenegrói játékossal.

Center poszton a kaposváriak is kiváló átlagokkal rendelkező kosarast tudnak felvonultatni. Az amerikai Wayne Chism ellen így óriási ütközetre lehetett számítani.

A hazaiaknál Benke vállsérülés miatt nem állhatott rendelkezésre, a túloldalon valamennyi kosárlabdázó melegített.

A kezdésre megtelt a sportcsarnok valamennyi lelátója, a vendégek szektorában a szokásos hangerővel szurkolt a körmendi tábor. Az első látványos center-akcióból Chism volt eredményes, de Hinnant kihagyott helyzetei miatt nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolni. Chismet nem tudták tartani a vasikat, Hendlein zsákolása után 10–2-nél pedig már időt is kért Hencsey Tamás. Puljko tripláját követően Kusnyer kétszer is hasonlóképp válaszolt, Hinnant tempója pedig a negyed 25–20-as végeredményét jelentette. A folytatásban is főleg a magas emberek akciói jártak eredménnyel a hazai oldalon, Chism igazi vezére volt a kaposváriaknak. A hazai publikum űzte-hajtotta övéit, s vastapssal köszöntötte a tíz pont felettivé váló előnyt. Ferencz öt pontjával csökkent a különbség, ám ekkor keményített védekezésén a Kaposvár és ismét visszaállította a korábbi "követési távolságot". A félidő utolsó pontjait Hinnant szerezte, így 46–32-vel zárult a játékrész.

A folytatásban is próbálta a centerjátékot erőltetni a hazai egylet, s bizony ez rendre eredményre is vezetett. A védekezés is jól működött Chism több labdát is szerzett, a támadások pedig újabb és újabb pontokkal zárultak. Fodor Márton triplája után Hencsey edző újabb időkéréssel próbálta felrázni csapatát, de sem ekkor, sem a pályán nem hallgattak rá játékosai. A negyedik negyedet 73–50-nel kezdték a csapatok, s Kusnyer újabb triplájával pedig ismét húszon belülre érkezett a Körmend. A zónavédekezés ellen nem mentek be a kaposváriak dobásai, de a remek védekezés nyomán szerzett labdákból megéltek a somogyiak. Kusnyer teljesen feleslegesen akadályozta sportszerűtlenül az indulni akaró Drahost, ezzel még rosszabb helyzetbe hozta csapatát. Hendlein zsákolása után pihenhetett, de vissza kellett még térnie, mert Chism reklamálásért technikait kapott. Kettő perccel a vége előtt Rakocsevics ütötte meg könyökkel Hendleint, ő is megkapta a sportszerűtlent. A találkozó végén valamennyi kaposvári csapattag játéklehetőséget kapott, a tomboló vastaps pedig teljesen megérdemelten szólt a rendkívül fontos csatát nyerő kaposváriaknak.

Fekete Ádám: – Negyven percig nagyon koncentráltan játszott a csapat. Ez történik, ha így teszünk. Mindehhez párosult egy nagyon eredményes védekezés, ez pedig meghozta a kellő önbizalmat is. A szerzett labdákból sikerült könnyű találatokat elérni, így fokozatosan növelhettük az előnyünket is. Köszönjük a lelkes szurkolók támogatását!

Hencsey Tamás: – Mindenek előtt gratulálok a győztes csapatnak, megérdemelték a sikert! Az első negyed végén még sikerült visszajönnünk a meccsbe, ám később ez már nem sikerült, mert nem csapatként játszottunk. Egész héten erre hívtam fel a játékosok figyelmét, hogy csak akkor lehet esélyünk, ha ebben a szellemben kosárlabdázunk. Ez a mérkőzés egyes szakaszaiban nem valósult meg. Jöttek az egyéni próbálkozások, ez pedig nem vezetett eredményre.

Jók: Chism, Hendlein, Fodor M., Hinnant, illetve Rakocsevics.

Mindkét együttes egy-egy bajnoki és Magyar Kupa vereség után próbált meg javítani. Azt megelőzően azonban nyolc győzelemből álló szériát tudott felmutatni a vasi alakulat, amelyben Zsarko Rakocsevics személyében kiváló center szerepel. Nem véletlen, hogy a közelmúltban újabb két szezonra szóló megállapodást kötött a klub vezetése a montenegrói játékossal.Center poszton a kaposváriak is kiváló átlagokkal rendelkező kosarast tudnak felvonultatni. Az amerikai Wayne Chism ellen így óriási ütközetre lehetett számítani. A hazaiaknál Benke vállsérülés miatt nem állhatott rendelkezésre, a túloldalon valamennyi kosárlabdázó melegített. A kezdésre megtelt a sportcsarnok valamennyi lelátója, a vendégek szektorában a szokásos hangerővel szurkolt a körmendi tábor. Az első látványos center-akcióból Chism volt eredményes, de Hinnant kihagyott helyzetei miatt nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolni. Chismet nem tudták tartani a vasikat, Hendlein zsákolása után 10–2-nél pedig már időt is kért Hencsey Tamás. Puljko tripláját követően Kusnyer kétszer is hasonlóképp válaszolt, Hinnant tempója pedig a negyed 25–20-as végeredményét jelentette. A folytatásban is főleg a magas emberek akciói jártak eredménnyel a hazai oldalon, Chism igazi vezére volt a kaposváriaknak. A hazai publikum űzte-hajtotta övéit, s vastapssal köszöntötte a tíz pont felettivé váló előnyt. Ferencz öt pontjával csökkent a különbség, ám ekkor keményített védekezésén a Kaposvár és ismét visszaállította a korábbi "követési távolságot". A félidő utolsó pontjait Hinnant szerezte, így 46–32-vel zárult a játékrész.

2024.04.20 18:00
OptiCost Security Kft.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremAlfaGumi KaposvárL Altro ÉtteremTrattoria La PrimaDorottya BistroAzúr DrogériaDreher Sörgyárak Zrt.MTOK