Búcsúzott a Magyar Kupától a Kaposvári KK

2014.02.06.

Búcsúzott a Zsíros Tibor Férfikosárlabda Magyar Kupa küzdelmeitől a Kaposvári KK együttese, miután kikapott a Soproni KC alakulatától a csütörtökön Pécsen rendezett negyeddöntős mérkőzésen.

Kaposvári KK–Soproni KC 73–78 (20–24, 16–17, 23–14, 14–23)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Cziffra Cs. Kapitány G. Tozsér D.

Soproni KC: Thomas (14/3), Thompson (6), Boriszov (10), Dénes (7/3), Barovics (16). Csere: Ruják (6/3), Tóth G. (15/3), Trepák (2), Takács N. (2), Molnár A. (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.

Kaposvári KK: Hinnant (12/3), Fodor M. (7), Puljko (6), Hendlein (15), Chism (29/3). Csere: Horváth M. (2), Drahos (2), Benke Sz. (-), Jancsikin (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 8. perc: 12–18. 12. perc: 20–26. 17. perc: 26–32. 23. perc: 43–46. 27. perc: 51–55. 33. perc: 59–61. 37. perc: 67–70.

Kipontozódott: Puljko (a 37. percben), Hinnant (a 40. percben), Drahos (a 40. percben), illetve Barovics (a 40. percben). Jók: Chism, illetve Barovics, Tóth G., Boriszov, Thompson.

A találkozó elején felváltva estek a kosarak, a kezdeti adok-kapok után – kihasználva a kaposváriak védekezési hibáit – néhány pontos vezetésre tett szert a soproni alakulat. Elsősorban Barovics tartása okozott megoldhatatlan feladatot a somogyiaknak. A túloldalon Hendlein jeleskedett támadásban, így nem szakadt le teljesen a kaposvári együttes. Wayne Chismnek kellett leülnie, mert a játékvezetői kérés ellenére sem tűrte be a mezét a nadrágjába...

Boriszov pontosságára is rendre számíthattak a soproniak, akik biztosan tartották előnyüket. A negyed vége előtt Hinnant szép passza után Chism zsákolt, ezzel 20–24 volt az állás az első negyed végén. A folytatásban percekig nem esett újabb kosár, aztán Ruják büntetőivel a Sopron indult el előbb. Trepákék ráadásul ekkor jóval szigorúbban is védekeztek, ezért a kaposváriak hat perc alatt csupán kettő (!!!) pontot értek el. A 16. percben aztán Hinnant ziccerezett, majd Chism is eredményes volt, Sabáli Balázs pedig azonnal időt kért, nehogy lendületben maradjon a kaposvári alakulat. Használtak is tanácsai, mert a nagyszünetig vissza tudta állítani a különbséget a Sopron. Mezőnyből pontosabban célzott az ellenfél, ráadásul a védekezésen sem sikerült szigorítani a kaposvári oldalon. A legjobbkor jött Hinnant triplája, a Sabáli edző ellen megítélt technikait követően pedig 49–48-nál a vezetést is átvette a Kaposvári KK. Chism zsákolása, valamint a csereként érkezők eredményessége miatt 59–55-ről kezdhette az utolsó negyedet a somogyi csapat. Barovics pontjaival pillanatok alatt egyenlített a Sopron, Thompson megújulása pedig vezetést ért az ellenfélnek. A 37. percben Puljko kipontozódott, a végjátékban pedig kulcspillanatokban hibáztak a somogyiak, így bebiztosította győzelmét és ezzel együtt a továbbjutást a Soproni KC.

A mérkőzés legjobbjának Wayne Chismet választották.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Nagy küzdés volt a pályán, amiből ellenfelünk jött ki jobban. Kevés lepattanót szereztünk, ez kulcsfontosságú volt, illetve, hogy néhány kulcsjátékosomtól ezúttal nem jött az extra teljesítmény.

Sabáli Balázs, a Sopron edzője: Két azonos képességű csapat játszott egymással. A Kaposvár felkészültebb volt a játékunkból, mint négy napja, védekezésben és támadásban is újítottak, ezzel egy kicsit meg is lepetek minket. Rosszul védekeztünk, elég sok pontot kaptunk a festékből, viszont érdekes, hogy ezúttal sok támadó lepattanót szedtünk, ez eddig nem volt ránk jellemző. Úgy érzem, ez az, ami most kellett a győzelemhez.

2024.04.24 18:00