Folytatta hazai sorozatát a Sopron

2014.02.01.

Derekasan küzdött ugyan, ám a harmadik negyed vége után már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, így kikapott Sopronban a Kaposvári KK együttese.

Soproni KC–Kaposvári KK 93–79 (14–12, 25–30, 28–16, 26–21)
Sopron, MKB Aréna, 1600 néző. Vezette: Györffy P. A. Hegedűs T. Németh Cs.
Soproni KC: Thomas (12/3), Thompson (6), Boriszov (17/6), Dénes (15/6), Barovics (16). Csere: Ruják (12/3), Tóth G. (12/3), Bus (-), Trepák (-), Takács N. (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.
Kaposvári KK: Hinnant (13/3), Fodor M. (7), Puljko (15/9), Hendlein (14/3), Chism (22/6). Csere: Drahos (5), Jancsikin (3/3), Horváth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 8–7. 12. perc: 16–16. 17. perc: 31–28. 23. perc: 45–46. 27. perc: 56–54. 33. perc: 71–64. 37. perc: 80–69. Kipontozódott: Chism (a 34. percben), Horváth M. (a 37. percben), Fodor M. (a 38. percben). Jók: Barovics, Boriszov, Dénes, illetve Chism, Hendlein.
Az alapszakasz első felében 79–69-re nyertek a kaposváriak a somogyi megyeszékhelyen. Az akkori kudarc miatt is mindenképp szeretett volna visszavágni a hazai pályán eddig veretlen Soproni KC, amely csakúgy, mint Hendleinék a legjobb öt közé kerülését harcolnak.
A kaposváriak szereztek vezetést Chism révén, ám Thomas előbb azonnal válaszolni tudott a túloldalon, majd a Sopront juttatta előnyhöz. A két percig tartó kosárcsendet aztán Barovics törte meg a hazaiak részéről. Egymás hibáiból éltek a csapatok, előbb Hendlein, majd Thompson és Dénes is eladta a labdát. Elképesztően gyengén dobtak a játékosok, a hetedik percben 8–7-et mutatott az eredményjelző. Ruják triplájára Chism válaszolt hasonlóképp. Utóbbin kívül addig csak Hendlein tudott pontot szerezni a kaposváriak részéről. Drahos egyenlített a 11. percben 14–14-nél, Fodor duplája pedig már kaposvári előnyt eredményezett. Drahos továbbra is aktív maradt 2+1-ével maradt versenyben csapata. A soproniak számíthattak Barovicsra, aki újabb három ponttal vette vissza a vezetést csapatának. Meghatározó volt, hogy a somogyiak két légiósa, Hinnant és Puljko 17 percen át nem tudott a gyűrűbe találni. Utóbbi aztán megemberelte magát és még a félidő zárása előtt elért egy duplát, egy triplát és két büntetőt is értékesített. Chismet három faultja miatt pihentetni kellett, Barovics pedig ezt kihasználva sorra gyűjtött pontjait a palánk alatt. A játékrész utolsó pontjait Hinnant szerezte, így a kaposváriak vezettek 42–39-re. A folytatásban Boriszov és Dénes is rákapcsolt a soproniaknál, így a hazaiak ismét visszavették a vezetést. Chism negyedik faultja igen rosszkor jött a kaposváriaknak, lévén, hogy több, mint egy negyednyi még hátra volt a meccsből. A somogyiak ismét nélküle folytatták, Dénes triplája után pedig 62–58-at mutatott az eredményjelző tábla. A negyed végén pedig még Boriszov is bevert egy triplát. A záró szakaszra kilenc pontos előnnyel fordult a Sopron, amely ezt a különbséget percről-percre tartani tudta. A 34. percben Chism kipontozódott, ezzel pedig megpecsételődött a vendégek sorsa. A hátra lévő időben derekasan harcolt ugyan a Kaposvári KK, ám a Barovics, Boriszov, Dénes trió győzelemre vezette a hazaiakat.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 8–7. 12. perc: 16–16. 17. perc: 31–28. 23. perc: 45–46. 27. perc: 56–54. 33. perc: 71–64. 37. perc: 80–69.

Kipontozódott: Chism (a 34. percben), Horváth M. (a 37. percben), Fodor M. (a 38. percben).

Jók: Barovics, Boriszov, Dénes, illetve Chism, Hendlein.

Az alapszakasz első felében 79–69-re nyertek a kaposváriak a somogyi megyeszékhelyen. Az akkori kudarc miatt is mindenképp szeretett volna visszavágni a hazai pályán eddig veretlen Soproni KC, amely csakúgy, mint Hendleinék a legjobb öt közé kerülését harcolnak.A kaposváriak szereztek vezetést Chism révén, ám Thomas előbb azonnal válaszolni tudott a túloldalon, majd a Sopront juttatta előnyhöz. A két percig tartó kosárcsendet aztán Barovics törte meg a hazaiak részéről. Egymás hibáiból éltek a csapatok, előbb Hendlein, majd Thompson és Dénes is eladta a labdát. Elképesztően gyengén dobtak a játékosok, a hetedik percben 8–7-et mutatott az eredményjelző. Ruják triplájára Chism válaszolt hasonlóképp. Utóbbin kívül addig csak Hendlein tudott pontot szerezni a kaposváriak részéről. Drahos egyenlített a 11. percben 14–14-nél, Fodor duplája pedig már kaposvári előnyt eredményezett. Drahos továbbra is aktív maradt 2+1-ével maradt versenyben csapata. A soproniak számíthattak Barovicsra, aki újabb három ponttal vette vissza a vezetést csapatának. Meghatározó volt, hogy a somogyiak két légiósa, Hinnant és Puljko 17 percen át nem tudott a gyűrűbe találni. Utóbbi aztán megemberelte magát és még a félidő zárása előtt elért egy duplát, egy triplát és két büntetőt is értékesített. Chismet három faultja miatt pihentetni kellett, Barovics pedig ezt kihasználva sorra gyűjtött pontjait a palánk alatt. A játékrész utolsó pontjait Hinnant szerezte, így a kaposváriak vezettek 42–39-re.

A folytatásban Boriszov és Dénes is rákapcsolt a soproniaknál, így a hazaiak ismét visszavették a vezetést. Chism negyedik faultja igen rosszkor jött a kaposváriaknak, lévén, hogy több, mint egy negyednyi még hátra volt a meccsből. A somogyiak ismét nélküle folytatták, Dénes triplája után pedig 62–58-at mutatott az eredményjelző tábla. A negyed végén pedig még Boriszov is bevert egy triplát. A záró szakaszra kilenc pontos előnnyel fordult a Sopron, amely ezt a különbséget percről-percre tartani tudta. A 34. percben Chism kipontozódott, ezzel pedig megpecsételődött a vendégek sorsa. A hátra lévő időben derekasan harcolt ugyan a Kaposvári KK, ám a Barovics, Boriszov, Dénes trió győzelemre vezette a hazaiakat.

Statisztika

Sabáli Balázs: - Két végletet láthattunk csapatomnál a mai mérkőzésen. Az első félidőben tompán, indiszponáltan kosárlabdáztunk, és nem is olyan hozzáállással, mint a legutóbb Szombathelyen. Szünet után agresszívebb védekezésünknek köszönhetően jobb ritmusban játszottunk, s döntő volt, hogy Chism kipontozódását ki tudtuk használni, így összesítésben is jobbak vagyunk a Kaposvárnál

Fekete Ádám: - Szünet után gyengén védekeztünk, Chism kiválásával mind támadásban, mind védekezésben felborult a külső és a palánk alatti egyensúly csapatomnál. Sok kosarat kaptunk a festékből, pozícióból és befutásból, támadásban pedig a kipontozódása után jobbára csak kintről próbálkoztunk. A Sopron ezt kihasználta és megérdemelten nyert.
2024.04.27 18:00