Sokkal nehezebben nyert a vártnál a Szeged ellen a Kaposvári KK

2014.01.25.

Tizenegyedik diadalát aratta az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 18. fordulójában a tartalékos Szeged ellen a Kaposvári KK, igaz csak a hosszabbításban sikerült megnyerni az összecsapást.

Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 97–94 (23–18, 21–18, 24–20, 14–26, 15–12)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Makovsky Sz., Jurák K.
Kaposvári KK: Hinnant (19/9), Fodor M. (9/3), Puljko (19/15), Hendlein (18), Chism (16). Csere: Horváth M. (2), Drahos (2), Jancsikin (5/3), Benke Sz. (4), Kovács S. (3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Naturtex-SZTE Szedeák: Jereminov (11/3), Horváth Á. (30/9), Kiss Zs. (8/6), Csorvási L. (6/3), Csorvási M. (31). Csere: Vida (-), Varga Z. (8/6). Vezetőedző: Bonifert Domonkos. Edző: Simándi Árpád.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. perc: 13–18. 12. perc: 29–19. 17. perc: 37–28. 22. perc: 49–41. 27. perc: 60–50. 33. perc: 73–61. 37. perc: 75–77, 42. perc: 88–84). Kipontozódott: Csorvási M. (a 44. perc), Kiállítva: Chism (a 44. percben). Jók: Hendlein,  illetve Csorvási M., Horváth Á.
A két amerikai Jonathan Levy és Jerrel Williams sérülés miatt nem tarthatott a szegediekkel a somogyi megyeszékhelyre, ezzel pedig már a találkozó előtt jelentős hátrányba kerültek a vendégek.
Fekete Ádám: – Köszönjük a közönségnek, hogy a végjátékban kitartottak mellettünk, Sokat segített a bíztatásuk, hogy nyerhessünk. Nagyon gyengén játszottunk, sok volt az egyénieskedés támadásban és ez majdnem megbosszulta magát. Jól irányzott pofon volt ez, amely jó időben jött. Tanulni kell belőle.
Simándi Árpád: – Emelet fővel utazhatunk haza ebben a csodálatos időben. Győzelmi esélyeink voltak a két hiányzó légiósunk nélkül, úgy érzem végül a szerencsésebb csapat nyert.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. perc: 13–18. 12. perc: 29–19. 17. perc: 37–28. 22. perc: 49–41. 27. perc: 60–50. 33. perc: 73–61. 37. perc: 75–77, 42. perc: 88–84).

Kipontozódott: Csorvási M. (a 44. perc), Kiállítva: Chism (a 44. percben). Jók: Hendlein, Puljko, Hinnant, illetve Csorvási M., Horváth Á., Jeriminov.

A két amerikai Jonathan Levy és Jerrel Williams sérülés miatt nem tarthatott a szegediekkel a somogyi megyeszékhelyre, ezzel pedig már a találkozó előtt jelentős hátrányba kerültek a vendégek.A hazaiaknál ismét játékra jelentkezett a pécsi összecsapást combizom-húzódás miatt kihagyó amerikai Louis Hinnant, aki el is foglalta helyét a kezdőcsapatban. Kissé kényelmesen kezdtek a kaposváriak, Csorvási Milán 2+1-es akciójával szerzett vezetést a Szeged. Az első percekben csak nem akart összeállni a hazaiak védekezése, de ennek ellenére Fodor Márton triplával egyenlített 11–11-nél. A negyed második felében javítottak a védekezésen a kaposváriak, a szerzett labdákból pedig sikerült újabb pontokat elérni. A második negyedben immár hazai pályán is bemutatkozhatott a kaposváriaknál a visszatérő Drahos Gábor. Gyors támadásokkal szerzett ziccereket a somogyi együttes, amely kialakította a tíz pontos különbséget. Csorvási Milán révén faragott hátrányán a Szeged, de nem sokáig loholt közvetlenül ellenfele nyakán a vendéggárda. Chism elhibázott zsákolási kísérlete után öt pontot szerzett a Szeged, ám a Kaposvári KK ezzel együtt nyolc egységnyi előnnyel zárta a félidőt. A nagyszünet után aztán bejött Chismnek, ami korábban nem, egy lepattanót húzott elemi erővel a gyűrűbe. A 23. percben Puljko is betalált végre, s ha már belejött berámolt még két triplát. Ezekben a percekben ismét szigorúbban védekeztek a hazaiak, így tucatnyi volt az előny az utolsó negyed előtt. Csorvási Milán és Horváth Ákos ketten cipelték hátukon a Szegedet, a sorra kimaradó hazai akciók után pedig 73–70-nél időt kellett kérnie Fekete Ádám vezetőedzőnek. Nagyon kellett Hendlein szerzett labdája és Fodor ziccere, de Jerimirov 75–75-nél kiegyenlített. A teljesen indiszponálttá váló kaposváriak ellen teljesen megérdemelten vezetett az utolsó percekben a szegedi együttes. A hazaiak nagy nehézségek árán egyenlítettek 82–82-re, így következhetett a hosszabbítás. Puljko triplája nyitotta a ráadást, majd hintett még egyet a horvát, Csorvási M. magabiztosan értékesítette büntetőit, testvére pedig triplával jutatta vezetéshez a Szegedet. A végén a Csorvási M. kipontozódott, volt egy-egy technikai fault mindkét oldalra, s a dulakodás miatt Chismet kiállították a játékvezetők. Hendlein büntetői után Horváth Ákos triplája újabb szegedi vezetést eredményezett, de Hinnant hasonlóképp válaszolt. Puljko és Jancsikin két-két büntetője pedig a somogyiak végső sikerét jelentette.

A TELJES MECCS - KAPOS TV

Simándi Árpád: – Emelt fővel utazhatunk haza ebben a csodálatos időben. Győzelmi esélyeink voltak a két hiányzó légiósunk nélkül, úgy érzem végül a szerencsésebb csapat nyert.