Kiváló hajrával újabb diadal

2013.12.18.

Küzdelmes, kiélezett mérkőzésen nyert Zalaegerszegen a Kaposvári KK, amely ezzel tovább szilárdította helyét a bajnoki mezőny első felében. Csapatunk szombaton 18 órakor játssza az év utolsó mérkőzését az Atomerőmű SE ellen a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 80–85 (13–15, 30–25, 18–22, 19–23)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Pálla Z., Gál J., Fodor A.

Zalakerámia ZTE KK: Boston (11/3), Gáspár (11/9), Kovács Á. (11), Safford (14/6), Lekli (19). Csere: Koma D. (2), Teel (7), Kámán (5/3), Kertész (-), Puszta (-). Vezetőedző: Völgyi Péter. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Hinnant (14/6), Fodor M. (12/6), Puljko (17/9), Hendlein (24/6), Chism (16). Csere: Kiss K. (-), Jancsikin (2), Horváth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 7. perc: 9–9. 12. perc: 20–19. 17. perc: 35–29. 22. perc: 48–45. 27. perc: 58–55. 32. perc: 64–66. 37. perc: 72–75. Kipontozódott: Boston (a 38. percben). Jók: Lekli, Safford, illetve Hendlein, Hinnant, Puljko, Fodor.

A vendégeknél végre pályára léphetett a hosszú heteket részleges combizom-szakadása miatt kihagyó Hrvoje Puljko is. A horvát bedobó a kaposváriak kezdőcsapatában kapott helyet. A találkozó első kosarát egy tripla formájában Louis Hinnant érte el, akinek igencsak hazai pálya a zalaegerszegi lévén itt lett bajnok a kék-fehérekkel néhány éve.
Az első percekben felváltva estek a kosarak, gyakorlatilag valamennyi támadás pontokkal fejeződött be mindkét oldalon. Hinnant újabb hármasával vette át a vezetést a Kaposvár, s az első negyed zárásakor is két egységnyivel a somogyiak tartottak előrébb. A rövid pihenő után Lekli József szemébe kapott bele véletlenül Puljko, szerencsére a zalaiak center vissza tudta illeszteni kontaktlencséjét. Szolgálataira nagy szüksége volt a zalaiaknak, bizonyítva ezt szinte azonnal újabb kosarat szerzett. Gáspár triplájára, Puljko válaszolt hasonlóképp, de Kámán találatával már ismét a hazaiak vezettek. A 15. percben Gáspár második triplája után 31–23-nál Fekete Ádám kért időt, de ezt követően sem változott sokat a játék képe. A kimaradó dobásokat követően Fodor M., Hinnant és Hendlein is betalált, így a játékrész végén 43–40 állt az eredményjelzőn. A 22. percben Chism egyenlített 45–45-nél, de Lekli zsákolása után még a büntetőt is értékesítette. Szerencsére Puljko is eredményes volt, Chism pedig óriásit zsákolt, így tartották magukat a somogyiak. A negyedik negyed elején Hendlein találataival 61–66-lett az eredmény, ekkor Völgyi edző kérte magához csapatát. használt a játék megszakítása, mert Gáspár és Lekli találataival fordítottak a zalaiak. A legjobbkor jött Fodor M. triplája, de Leklit nem tudták tartani a vendégek. Puljko dobott fontos ziccert három perccel a vége előtt, majd labdát lopott Kovácstól. Utóbbi sportszerűtlenül akadályozta az indulásnál, a büntetőkkel pedig újabb előnyt kovácsolt a Kaposvári KK. Boston pontozódott ki a 38. percben, de Lekli visszahozta a hazai reményeket. Az utolsó percben a volt zalaegerszegi Hinnant harcolt ki faultot, majd egy büntetőt értékesített. Safford elhibázta a triplát a túloldalon, Hendlein pedig duplával zárt, így két elvesztett meccs után ismét nyert, ráadásul idegenben a Kaposvári KK.

Völgyi Péter, ZTE: Az első félidőben még sikerült a megbeszélt agresszív védekezést csapatszinten megoldani, a második félidőben mivel minden egyes kosárért meg kellett küzdenünk, nem volt meg bennünk a szükséges akarat és harciasság. A Kaposvárban többen is négy faulttal játszottak, mégis tőlünk pontozódott ki egy kulcsfontosságú ember. Boston kiválása nagy érvágást jelentett. Sajnálom, hogy rengeteg üres dobásunk maradt ki a zóna ellen. A helyzetekig eljutottunk, tudtuk, hogy a csapdázós védekezést kapjuk, ám igencsak gyenge százalékkal dobtuk be a lehetőségeket. Sajnálom, mert ez már a sokaid párpontos meccsünk, ami meg lehetett volna, ha a kulcspillanatokban jobban koncentrálunk. A Kaposvár ezt tette, így most gratulálhatok nekik. Nagyon össze kell kapnunk magunkat, ha Szegeden szeretnénk nyerni.

Fekete Ádám, Kaposvár: Igazából 5-10 percig játszottunk jól, ekkor igazi csapatként harcoltunk. El kell ismernem, hogy a végjátékban szerencsénk is volt, bejöttek a dobásaink, míg a ZTE-nek kimaradtak az üres triplái. Úgy kellett ez a győzelem, mint egy falat kenyér. Visszatérhettek sérültjeink is, és itt nem csak Puljkora gondolok, hanem még nagyobb fegyvertény Louis Hinnant játéka, aki két napja megsérült, keresztszalag-húzódását követően bevérzett a lába, majd meg is zúzódott a térdkalácsa, de ettől függetlenül igazi vezére volt a csapatnak. Nagyon köszönöm hősiességét, mely a győzelmünk kulcsa volt.

2024.04.27 18:00
Stier PincészetPepsiCaffé PertéOptiCost Security Kft.MTOKMarázPlastAzúr DrogériaDreher Sörgyárak Zrt.Trattoria La Prima