Bravúros diadalt aratott Körmenden a Kaposvári KK

2013.11.23.

Szinte végig vezetve szerzett újabb bravúros győzelmet a Körmenden pályára lépő Kaposvári KK az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 9. fordulójában.

Inkognito Fashion Körmend BC–Kaposvári KK 77–78 (22–19, 18–29, 16–13, 21–17)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Vígh P., Török R., Gál J.

Inkognito Fashion Körmend: Moore (6), Sonyák (5/3), Ferencz (23/9), Török (6), Rakosevics (18). Csere: Grebenár (5), Fodor G. (4), Kusnyer (-), Kutasi (10/3). Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Kaposvári KK: Hinnant (11/3), Fodor M. (17/9), Jancsikin (5/3), Hendlein (15), Chism (27/3). Csere: Kiss K. (3), Horváth M. (-), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. perc: 12–13. 12. perc: 27–28. 17. perc: 34–37. 23. perc: 41–50. 27. perc: 47–55. 33. perc: 63–68. 37. perc: 69–73. Jók: Ferencz, Kutasi, Rakosevics, Török, illetve Chism, Hendlein, Fodor M., Hinnant.

Nagy volt a várakozás, hogy végül is kik játszhatnak majd, akár egészségügyi, akár adminisztrációs okok miatt. Nos, a körmendieknek végül nem sikerült elintézni a frissen – próbajátékra – igazolt Muhammad El-Amin papírjait, így a Jeremy Fears helyére érkező kosárlabdázó nem állhatott Hencsey Tamás vezetőedző rendelkezésére. Rajta kívül Farkas Attila és Sömenek Martin is sérülés okán szintén csak civilben figyelhette társait.

A kaposváriaknál a szintén sérült Dávid Gergely mellett Hrvoje Puljko sem tudott játékra jelentkezni még, így nélkülük vette fel a harcot a somogyi csapat. Az eredményjelző meghibásodása miatt késve kezdődött az összecsapás.

Az első percben Sonyák triplája indította a hazaiakat, a több dobást is rontó vendégek első találatát pedig Chism jegyezte. A vendégek számára ismét csak a csapatjáték hozta meg a felzárkózást, sőt a negyed vége előtt a körmendi nevelésű Fodor Márton triplájával már a kaposváriak vezettek 13–12-re. Hencsey edző időkérése után Ferencz tett arról, hogy újra a hazaiak járjanak előrébb. A folytatásban Chism és Hinnant volt a kaposváriak pontfelelőse, a körmendi oldalon leginkább Rakosevics jeleskedett. Próbált szervezetten kosárlabdázni a Kaposvár, ám a befejezések nem mindig sikerültek. Mindkét együttes trénere sokat forgatta csapatát, az érkezők azonban nem voltak olyan eredményesek, mint elődeik.

Hendlein labdalopás utáni ziccere, valamint Kiss K. 2+1-es akciója is kellett ahhoz, hogy kialakuljon a 36–44-es eredmény. Sőt, a félidő végére is maradt ez a különbség. A nagyszünet után Hendlein érte el az első kaposvári pontokat, a nagy rohanásban aztán sokat hibázott mindkét alakulat. Óriási csata zajlott a pályán, percekig nem született újabb találat, inkább a küzdelem került előtérbe ezekben a percekben. A Körmend mozdult el előbb erről a holtpontról, de mind Chism, mind Kiss Kornél már személyi négy hibával állt ekkor. Kis lépésekkel, de rendre araszolt a vasi csapat, amely még a negyed vége előtt az egyenlítés határára jutott. A negyedik játékrész elején Hinnant szerzett fontos ziccert, s úgyanígy tett Fodor Márton is, aki éppen az ellen védekező testvérbátyját tréfálta meg. Előbbi ezt követően két triplát is vágott, így tartotta előnyét a Kaposvár. Az utolsó öt perc következett, amikor az addig pihentetett Chism ugyan visszatért a vendégeknél, de Sonyák kosarával már 69–73 állt az eredményjelző táblán. Fekete Ádám időkérése után Ferencz lopta tovább a különbséget, Kutasi pedig 2+1-es akcióval hosszú idő után 74–74-re egyenlített. Az utolsó percben büntetőt és dobást is hibáztak a kaposváriak a túloldalon pedig Török szerzett duplát. Erre Chism válaszolt hasonlóképp, az időkérés utáni bedobást követően eladták a labdát a hazaiak, így a somogyiak zsinórban hatodik győzelmüket szerezték a bajnokságban.

Hencsey Tamás, a Körmend edzője: Először is gratulálok a Kaposvárnak a győzelméhez. Az első félidőben nem játszottunk jól és legfőképpen a védekezésünk volt az, ami lyukas volt. 48 pontot kaptunk, de a szünetben megbeszéltük, hogy milyen szinten és hogy kellene változtatni ezen és ezt sikerült is, mert a második félidőben 30 pontot kaptunk és a támadásunk is sokkal jobb lett. Ami eddig nagy problémánk volt, a lepattanócsatát is megnyertük nem is kis különbséggel és végül is így egylabdás mérkőzés lett a végére. Amit a jó Isten adott az EuroChallenge mérkőzésen, azt most elvette.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: A végén majdnem kiengedtük a kezünkből a győzelmet, de a mérkőzés egészét nézve megdolgoztunk ezért a sikerért és csak gratulálni tudok a csapatomnak, hogy így tartalékosan is nyerni tudtunk egy erős Körmend ellen.