Zsinórban ötödik meccsét is megnyerte a Kaposvári KK

2013.11.15.

Zsinórban ötödik meccsét nyerte meg a Kaposvári KK az NB I./A csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban. A nyolcadik fordulóban a Soproni KC együttesét verték hazai pályán Hendleinék.

Kaposvári KK–Soproni KC 79–69 (25–17, 14–19, 22–17, 18–16)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra Cs., Szabó G., Fodor A.
Kaposvári KK: Hinnant (17/6), Fodor M. (12/3), Jancsikin (6/6), Hendlein (22), Chism (17/3). Csere: Kiss K. (3/3), Horváth M. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Soproni KC: Thomas (15/9), Ruják (13/3), Thompson (19/3), Dénes (6), Barovics (14). Csere: Takács N. (-), Trepák (-), Molnár A. (2). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Csátaljay Gábor.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 7. perc: 12–17. 12. perc: 27–17. 18. perc: 37–27. 23. perc: 43–40. 27. perc: 52–46. 33. perc: 66–59. 37. perc: 75–63. Jók: Chism, Hendlein, Hinnant, Fodor M., Horváth M., illetve Barovics, Thompson, Thomas.
A tabella negyedik helyén tanyázó, a meccs előtt – öt győzelemmel és két vereséggel álló – Soproni KC ellen lépett pályára a Kaposvári KK. A hazaiaknál a már hetek óta sérült Dávid Gergelyen kívül nem léphetett pályára Hrvoje Puljko sem, aki részleges combizom-szakadást szenvedett az egyik edzésen és így nem állhatott Fekete Ádám vezetőedző rendelkezésére. A túloldalon Barovics játékra jelentkezett, de Tóth Gergely nem vállalta a meccset.
A hazaiaknál Jancsikin foglalta el Puljko helyét a kezdőcsapatban, amelyben Chism szerezte az első pontokat. A vendégek alaposan felkészültek a somogyiak játékából és próbálták minél inkább lassítani a kaposváriakat. A legnagyobb gondot Thompson semlegesítése okozta a hazaiaknak, az amerikai érte el a soproni pontok nagy részét az első percekben. Kiss Kornél beállításával szervezte át csapatát Fekete Ádám, de így sem sikerült a jobban rajtoló soproniakat megfékezni. Az időkérést követően Hendlein pontjaival zárkóztak a somogyiak, Kiss triplájával pedig már 19–17 volt az eredmény. A hazaiak összességében egy 15–0-ás (!) rohanással 25–17-re alakították a negyed végeredményét. Chism óriási kétkezes blokkjával indult a második játékrész, Fodor Márton ziccerével pedig már tíz pont volt a különbség. Kiválóan védekeztek a kaposváriak, akik sorra szerezték meg a soproniak eladott labdáit és csereként érkező Horváth Márton is remekül kapcsolódott be a csapat játékába. Dénes duplájával és Thomas triplájával lépett ismét tízen belülre a vendégcsapat, Ruják ziccerével pedig már 39–36 állt a táblán a félidő zárásakor. A nagyszünetet követően Ruják vezérletével tartotta magát a Sopron, épp ezért is nagy szükség volt Hinnant pontjaira. Nem tudta megismételni korábban látott védekezését a kaposvári együttes, de Chism zsákolásával még vezetett. A játékrész végén Hinnant és Jancsikin dobott nagyon fontos triplákat, így 61–53-al indult a záró szakasz. A vendégek mindent egy lapra feltéve harcoltak az újabb egyenlítésért, Dénes zsákolásával 68–61-ig jöttek fel. Ekkor Hendlein vette át a vezető szerepet a kaposváriaknál, Jancsikin pedig jött a szokásos triplával. Thompson kapott bődületes blokkot Hendleintől, ezzel pedig eldőlt a meccs. Nagyon egységes, kiváló csapatjáték hozta meg ismét a gyümölcsét. Mindenki megtette a magáét, külön öröm volt Horváth Márton teljesítménye, aki remekül helytállt a győztes kaposvári együttesben.
Fekete Ádám: – Gratulálok a fiúknak, ismét csapatként játszottak. Már két kulcsjátékosunk is kidőlt, de a hiányzókat eddig sikerült pótolni. Ezért is nagy szó egy olyan Sopron legyőzése, amely joggal pályázhat akár az első három csapat közé is. Amennyiben továbbra is így küzdünk, akkor velünk is számolni kell a felsőházi rájátszásban. Az a célunk, hogy megőrizzük pozíciónkat, ezen az úton pedig nagyon sokat segít a közönségünk, amely ezúttal is komoly részese volt a sikerünknek.
Sabáli Balázs: – Jól kezdtük a meccset, de ez nem tartott sokáig, mert egy 15–0-ás rohammal fordított a Kaposvár. A zóna megzavart bennünket, nem játszottunk jól ellene. Rosszak voltak a dobásaink, ennek ellenére visszajöttünk a meccsbe. A második félidőben tizenegy eladott labda megpecsételte a sorsunkat. Rengeteg múlott azon is, hogy a kaposváriak tizenöt támadó lepattanót szereztek, így a második esélyből nagyon sok pontot kaptunk. Barovics játékán érződött, hogy még nem száz százalékos az állapota és a beteg Tóth Gergő is nagyon hiányzott. Ezzel együtt megérdemelt győzelmet aratott a Kaposvár, amihez gratulálok!
Junior mérkőzésen:
Kaposvári KK–Soproni KC 73–81 (18–20, 19–24, 16–14, 21–23)
A kaposváriak legjobb dobói: Papp P (15), Filipovics M. (15/3), Király Koppány (12), Szőnyi (12), Benke Sz. (11).

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra Cs., Szabó G., Fodor

A.

A tabella negyedik helyén tanyázó, a meccs előtt – öt győzelemmel és két vereséggel álló – Soproni KC ellen lépett pályára a Kaposvári KK. A hazaiaknál a már hetek óta sérült Dávid Gergelyen kívül nem léphetett pályára Hrvoje Puljko sem, aki részleges combizom-szakadást szenvedett az egyik edzésen és így nem állhatott Fekete Ádám vezetőedző rendelkezésére. A túloldalon Barovics játékra jelentkezett, de Tóth Gergely nem vállalta a játékot. A hazaiaknál Jancsikin foglalta el Puljko helyét a kezdőcsapatban, amelyben Chism szerezte az első pontokat. A vendégek alaposan felkészültek a somogyiak játékából és próbálták minél inkább lassítani a kaposváriakat. A legnagyobb gondot kezdetben Thompson semlegesítése okozta a hazaiaknak, az amerikai érte el a soproni pontok nagy részét az első percekben. Kiss Kornél beállításával szervezte át csapatát Fekete Ádám, de így sem sikerült a jobban rajtoló soproniakat megfékezni. Az időkérést követően Hendlein pontjaival zárkóztak a somogyiak, Kiss triplájával pedig már 19–17 volt az eredmény. A hazaiak összességében egy 15–0-ás (!) rohanással 25–17-re alakították a negyed végeredményét. Chism óriási kétkezes blokkjával indult a második játékrész, Fodor Márton ziccerével pedig már tíz pont volt a különbség. Kiválóan védekeztek a kaposváriak, akik sorra szerezték meg a soproniak eladott labdáit és csereként érkező Horváth Márton is remekül kapcsolódott be a csapat játékába. Dénes duplájával és Thomas triplájával lépett ismét tízen belülre a vendégcsapat, Ruják ziccerével pedig már 39–36 állt a táblán a félidő zárásakor. A nagyszünetet követően Ruják vezérletével tartotta magát a Sopron, épp ezért is nagy szükség volt Hinnant pontjaira. Nem tudta megismételni korábban látott védekezését a kaposvári együttes, de Chism zsákolásával még vezetett. A játékrész végén Hinnant és Jancsikin dobott nagyon fontos triplákat, így 61–53-al indult a záró szakasz. A vendégek mindent egy lapra feltéve harcoltak az újabb egyenlítésért, Dénes zsákolásával 68–61-ig jöttek fel. Ekkor Hendlein vette át a vezető szerepet a kaposváriaknál, Jancsikin pedig jött a szokásos triplával. Thompson kapott bődületes blokkot Hendleintől, ezzel pedig eldőlt a meccs. Nagyon egységes, kiváló csapatjáték hozta meg ismét a gyümölcsét. Mindenki megtette a magáét, külön öröm volt Horváth Márton teljesítménye, aki remekül helytállt a győztes kaposvári együttesben.

2024.04.27 18:00
Caffé PertéMTOKL Altro ÉtteremAlfaGumi KaposvárLisaesther Rendezvényház és ÉtteremLa PergolaGyőri Kft.EuroProfilTT Ablakrendszer Kft.