Kereken húsz ponttal volt jobb Szegeden a Kaposvári KK

2013.11.09.

Remek játékkal szerezte meg zsinórban negyedik győzelmét a Szegeden pályára lépő Kaposvári KK, amely első idegenbeli diadalát aratta a 2013/2014-es NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 67–87 (15–22, 17–19, 18–20, 17–26)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kapitány, Jakab, Minár.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov (13/9), Levy (13), Kiss Zs. (3/3), J. Williams (15/3), Csorvási M. (16). Csere: Vida (1), Wirth (4), Csorvási L. (-), Varga Z. (-), Varga D. (-), Demeter A. (-), Molnár B. (2). Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

Kaposvári KK: Hinnant (5/3), Fodor M. (14/12), Puljko (24/12), Hendlein (17), Chism (15). Csere: Jancsikin (3/3), Kiss K. (5), Horváth M. (2), Kovács S. (-), Benke Sz. (2), Papp P. (-), Filipovics M (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–4. 7. perc: 7–19. 12. perc: 17–22. 17. perc: 28–30. 23. perc: 36–45. 27. perc: 42–55. 33. perc: 56–66. 37. perc: 62–80. Jók: Csorvási M., Jeriminov, illetve, Puljko, Chism, Hendlein, Fodor M., Hinnant.

Az utóbbi találkozókon megszokott csapataikkal kezdtek a tabellán azonos – 3–3-as – mutatóval álló együttesek. A vendégek kapták el némiképp jobban a rajtot, hiszen Puljko és Chism találataival vezetést szereztek. Úgy tűnt, hogy hamar ébred azonban a hazai alakulat, amelyben Williams, valamint Levy volt eredményes.

Öt perc elteltével aztán Bonifert Domonkos kért időt, mert előbb Puljko palánkos tripláját, majd Hinnant ziccerét nem tudták megakadályozni tanítványai. Előbbit később sem tudták tartani a szegediek, a horvát hátvéd-bedobó már az első negyedben egyszer sem hibázva 10 pontig jutott és oroszlánrészt vállalt abból, hogy a kaposváriak előnnyel zárták a játékrészt. Williams és Csorvási Milán vezérletével kezdte meg a felzárkózást a Szeged. A második negyed elején meg is közelítették a somogyiakat, a 12. percben 21–24 volt az eredmény. Több támadás is kihasználatlanul maradt a kaposváriaknál, egy 9–0-ás rohammal pedig fordítottak a hazaiak. Fekete Ádám időkérése után végre Hendlein megkezdte a pontgyűjtést, így nem tudott ellépni a Szeged. A negyed végén a hetek óta kiváló formában kosárlabdázó Fodor Márton szerezte meg második tripláját, Chism 2+1-es akciót csinált, Hinnant hármasa pedig a 32–41-es félidős eredményt állította be. A nagyszünetet követően a Williams, Csorvási M., Levy trió tett arról, hogy hazai szempontból még ne legyen lefutott a meccs. Egészen 42–47-ig jöttek fel a szegediek, ám legjobbkor jött Puljko újabb triplája és Horváth Márton is megszerezte élete első élvonalbeli pontjait. Jerimonov két gyors triplájával került ismét "lőtávolba" a Szeged, de Fodor Márton két alkalommal ismét villant a hármas vonalon túlról. Tíz pontos előnnyel kezdhette az utolsó öt percet a Kaposvári KK, Puljko pedig ezt is megtoldotta saját negyedik, míg csapata tizedik triplájával. Chism duplája után 61–78-nál még időt kért Bonifert Domonkos, de ekkor már nyilván való volt, hogy ezt a találkozót már nem tudják megnyerni a szegediek. A meccs végén mindkét együttesben pályára léphettek a fiatalok is, a vendégek részéről Benke Szilárd eredményes is volt. Az utolsó pontokat pedig Kiss Kornél büntetői jelentették.

A kiválóan kosárlabdázó és remek dobóformát kifogó kaposváriak teljesen megérdemelten szerezték meg első idegenbeli győzelmüket a 2013/2014-es bajnokságban, így tovább erősítették helyüket a középmezőnyben.

Bonifert Domonkos: A Kaposvár okosabban kosárlabdázott mint mi, megérdemelten győzött. A játékvezetők filozófiáját sem értem, de nyilván bennem van a hiba…

Fekete Ádám: Jól felkészültünk a Szegedből, különösen a kulcsembereik játékát elemeztük ki alaposan. Győzelmünk kulcsa, hogy ismét csapatként működtünk.
2024.04.20 18:00
AlfaGumi KaposvárLa PergolaStier PincészetOptiCost Security Kft.Spekula Kft.Azúr DrogériaGyőri Kft.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremTrattoria La Prima