Bajnokot vert a Kaposvári KK

2013.10.26.

Nagy küzdelemben verte a bajnoki címvédő Alba Fehérvár együttesét a Kaposvári KK az NB I./A csoportos Férfikosárlabda-bajnokság ötödik fordulójában.

Kaposvári KK–Alba Fehérvár 92–83 (18–17, 23–24, 17–25, 34–17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Vígh P., Török R., Boros T.

Kaposvári KK: Hinnant (8), Fodor M. (10), Puljko (17/9), Hendlein (21/3), Chism (12/3). Csere: Jancsikin (20/12), Kiss K. (2), Kovács S. (2), Benke Sz. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Alba Fehérvár: Szanati (2), Supola (7), Moore (22/9), Juhos (4), Tóth N. (12). Csere: Somogyi (13), Tóth P. (4), Kemp (11), Olah (2), Hobbs (6/3). Vezetőedző: Carlos Frade. Edzők: Góbi Henrik, Raúl Rodriguez.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 12–12. 12. perc: 25–21. 17. perc: 36–34. 23. perc: 44–43. 27. perc: 53–58. 33. perc: 69–69. 38. perc: 84–76. Jók: Chism, Hendlein, Jancsikin, Fodor M., Puljko, illetve Moore, Tóth N. Kipontozódott: Chism (a 40. percben), illetve Kemp (a 39. percben).

A már megszokott letámadásos védekezéssel kezdett a vendégcsapat, de az első percekben nem tudták megtörni az erre felkészülni próbáló hazaiakat. Fodor Márton és Puljko találataira aztán Supola válaszolt büntetőkkel. A héten szerződtetett Wayne Chism fontos lepattanókkal mutatkozott be. Frade edző már az ötödik percben hármas cserével frissített, hogy játékosai állandó nyomás alatt tarthassák a kaposváriakat. Puljko nem tudott betalálni, de a leindítások után rendre eredményesek voltak Jancsikinék. Épp őt kellett lecserélni, mert felrepedt szemhéját leragasztották. Kemp büntetőivel vette ét a vezetést az Alba, de Kiss Kornél gondoskodott arról, hogy a negyed végén a hazaiak álljanak jobban. Jancsikin triplával tért vissza, és Chism is megszerezte első kaposvári pontjait. Hinnantot kellett pihentetni három faultja miatt, ekkor percekig döcögött a somogyiak támadójátéka. Ezt kihasználva újra fordított a székesfehérvári alakulat. Puljko elégelte meg a ponthiányt, s tiszta helyzetben nem is hibázta el a triplát. Csakúgy, mint Wayne Chism, aki megmutatta, hogy ebben a műfajban is lehet rá számítani. Az amerikai center nagyon jó vásárnak tűnt, hamar igazolta az előzetes várakozásokat. A negyed utolsó pillanatában Moore egyenlített 41–41-re. A folytatásban Chism fáradhatatlanul szedte a lepattanókat, védekezett, nagyon hasznos tagja volt a kaposvári csapatnak. Különösen Hendleinnel értették meg egymást, nemhiában játszottak együtt egy évet az Albában. Ahogy fáradtak a somogyiak, úgy lett egyre hatékonyabb a vendégek letámadása. A szerzett labdákból könnyű kosarakat értek el, Moore pedig kegyetlenül kihasználta tripla-helyzeteit. Hiába blokkolt Hendlein pazarul a következő percben Somogyi növelte az Alba előnyét, így a vendégek készülhettek nyugodtabban a záró negyedre. Puljko hármasával került közelebb riválisához a Kaposvár, de a rettenetesen gyenge napot kifogó Hinnant betlijét már nehezen viselték a somogyiak. Jancsikin újabb triplával lopta a távolságot, erre pedig megjött a közönség hangja is. A másodikkal 69–69-nél egyenlített is a bedobó, a harmadikkal pedig a vezetést is átvette csapatának. Az utolsó percekben Hinnant valamint jóvátett korábbi hibáiból és nagyon fontos pontokat szerzett csapatának. Puljko triplája után szinte robbant a csarnok, Chism zsákolásával pedig már tíz pont volt a különbség.

STATISZTIKA

Fekete Ádám: – Hihetetlenül nehéz meccset nyertünk meg. A kellemetlen védekezés ellen sok hibával játszottunk. Az utolsó negyedben extrát nyújtott a csapat és a közönség segítségével sikerült egy komoly diadalt aratni.

Carlos Frade: – Sokáig jól játszottunk a mérkőzésen. Sajnos az utolsó percekben a kaposváriak ismét feljöttek ránk és újítottak. A hazaiak igazi csapatként küzdöttek és nem engedték, hogy újra ellépjünk tőlük. A meccs fordulópontjaiból jobban jöttek ki.