Kecskeméti vereséggel kezdtett a Kaposvári KK

2013.10.04.

Az amerikai Hinnant nélkül szerepelt és súlyos vereséget szenvedett első bajnoki mérkőzésén a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos pontvadászat nyitó fordulójában.

KTE Duna Aszfalt–Kaposvári KK 84–58 (16–14, 24–19, 23–15, 21–10)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Györffy, Gorka, Jakab.

KTE Duna Aszfalt: Wittmann (12/3), Mészáros Máté (8), Djeraszimovics (18/3), Jovanovics (18/6), Karahodzics (8). Csere: Bencze (2), Pongó Máté (4/3), Hegedűs (9/9), Jakab (3/3), Kovács B. (2), Pongó Martin (-), Kővágő-Laska (-). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Kaposvári KK: Fodor M. (7/6), Jancsikin (9), Puljko (10/6), Hendlein (15/3), Pesics (4). Csere: Dávid G. (10), Kiss K. (2), Benke Sz. (-), Kovács S. (-), Papp P. (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 7. perc: 12–13. 12. perc: 22–19. 17. perc: 31–22. 23. perc: 46–37. 27. perc: 59–41. 32. perc: 66–51. 37. perc: 81–53. Jók: Djeraszimovics, Jovanovics, Wittmann, illetve Hendlein.

Jól kezdett a Kaposvári KK, amelyben a horvát Puljko szerezte az első pontokat rögtön egy triplának köszönhetően. Szerencsére a vendégeknél az utóbbi hetekben betegeskedő Hendlein Roland vállalni tudta a játékot, ám sérüléssel bajlódó amerikai Louis Hinnant nem állhatott Fekete Ádám vezetőedző rendelkezésére. A hetedik percben Jovanovics révén fordított a Kecskemét 14–13-ra. A kecskemétiek kosárlabdázóját később sem sikerült tartani, az ő vezérletével tette állandóvá vezetését az alföldi együttes. Öt perccel a második negyed vége előtt Fekete Ádám kért időt, mielőtt még tízen kívülre került volna a házigazda, de a pontatlan támadójáték miatt sem sikerült ezt megakadályozni. A félidő vége előtt Hendlein négy pontja után azonnal megszakíttatta a játékot Ivkovics, Wittmann és Djeraszimovics pedig gondoskodott arról, hogy ne tudjon közelíteni a Kaposvár. Az utolsó perc mégis a somogyiaké lett, akik Fodor M. triplája, valamint Jancsikin középtávoli találata nyomán hét pontnyira zárkóztak fel a nagyszünet előtt. A folytatásban több eladott kaposvári labda után egyre nagyobb előnyt harcolt ki a Kecskemét, Hegedűs palánkos triplája után már 59–41 állt az eredményjelzőn. Az utolsó negyed elején sem változott a játék képe, ez pedig azt eredményezte, hogy húsz pont fölé kúszott a különbség. Innen már nem volt visszaút, s végleg eldőlt, hogy vereséggel kezdte szezont a Kaposvári KK.

2024.03.30 18:00
AlfaGumi KaposvárLisaesther Rendezvényház és ÉtteremOptiCost Security Kft.GrosbasketStier PincészetTOTI SportCaffé PertéMTOKOros Gumiszerviz