Szőke Balázs a negyedik helyen záró Kaposvári KK-tól búcsúzott

2013.05.26.

A negyedik helyen végzett az NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban a végig erőn felül teljesítő Kaposvári KK. Az Atomerőmű SE elleni összecsapáson búcsúzott a kaposvári klubtól a csapatkapitány Szőke Balázs.

Szőke Balázs a negyedik helyen záró Kaposvári KK-tól búcsúzottA kaposváriak vasárnap hazai környezetben kísérelték meg a javítást. A találkozón búcsúzott a hazai közönségtől Szőke Balázs, aki a kaposvári klub mindkét bajnoki és a Magyar kupa győzelmet szerző alakulatának is tagja volt.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 88–96 (26–26, 26–23, 16–22, 20–25)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp P., Török R., Tőzsér D.

Kaposvári KK: Dunn (12), Swanston (24/6), Szőke (2), Hendlein (16), Spica (18). Csere: Drahos (4), Dávid G. (6), Kiss K. (6/6). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: L. Williams (18/3), Vojvoda (20/9), Levy (11), Körtélyesi (10/3), Tóth Á. (15). Csere: Kámán (8/3), Idlet (2), Kovács Á. (8/3), Eilingsfeld (4). Vezetőedző: Schmidt Béla.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 7. perc: 20–15. 13. perc: 32–35. 17. perc: 43–42. 23. perc: 52–55. 28. perc: 64–66. 32. perc: 70–73. 37. perc: 80–85. Kipontozódott: Hendlein (a 40. percben). Jók: Spica, Hendlein, Swanston, illetve Vojvoda, L. Williams., Tóth Á.

A kaposváriak vasárnap hazai környezetben kísérelték meg a javítást. A találkozónSzőke Balázs a negyedik helyen záró Kaposvári KK-tól búcsúzott búcsúzott a hazai közönségtől Szőke Balázs, aki a kaposvári klub mindkét bajnoki és a Magyar Kupa győzelmet szerző alakulatának is tagja volt. Rekordnak számító, 355 bajnoki mérkőzést vívott a somogyi alakulat színeiben, ahol végig alapembernek számított. Tizenhárom évvel ezelőtt igazolt Dombóvárról Kaposvárra. Összesen tíz szezont húzott le a kék-fehéreknél. A meccseken 2144 pontot szerzett. Hozzáállásával igazi példaként szolgál az utódok előtt. A kaposváriak csapatkapitányát a játékostársak, a klub vezetői és a város képviselője is ajándékkal búcsúztatták.

Remekül rajtoltak a hazaiak, akik Hendlein és Spica zsákolásai után 10–5, re vezettek. Nem kellett sokat várni a paksi időkérésre, ami után javult is a vendégek játéka.

A negyed végül Körtélyesi duplája zárta, így egyenlített az Atomerőmű csapata. A folytatásban Vojvoda ott folytatta, ahol korábban abbahagyta, nem nagyon tudták megfékezni egykori csapattársai. Több labdát is eladtak a hazaiak, az ajándék lehetőségeket pedig kegyetlenül kihasználta a Paks. Látványosan játszott mindkét alakulat, Spica hát mögötti passzát Szőke váltotta pontokra, az ellenoldalon pedig Tóth Ádám zsákolt. Utóbbi a harmadik negyedben is nagyon aktívan kezdett, megalapozva ezzel csapata negyed végi vezetését.

A záró szakaszban utolsó utáni energiájukat mozgósították a szezon 49. (!) tétmeccsét vívó kaposváriak, akik hat perccel a vége előtt újra vezettek. A végjátékban Levy tette a legtöbbet azért, hogy az Atomerőmű alakulata legyen a nyertes, s ezzel a tolnaiak örülhettek a bronzéremnek. A vesztes kaposváriak is minden dicséretet megérdemelnek, mert a szezonban végig erőn felül teljesítve szerezték meg a negyedik helyet.

Fekete Ádám: – Sajnos a koncentrációnk már nem volt a megfelelő, sok könnyű kosarat engedélyeztünk az ellenfélnek, ezért vesztettünk. Az egész évest teljesítményért és a negyedik helyhez azonban mindenképp jár a dicséret a fiúknak. Köszönöm a közönség buzdítását és külön köszönöm Szőke Balázsnak az itt eltöltött éveket!

Schmidt Béla: – Ha nem is igazán jó játékkal nyertünk, de sikerült fenntartani a tüzet a fiúkban, ami elég volt a győzelemhez. Nagyon örülünk a bronzéremnek.

2024.03.30 18:00
Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremTrattoria La PrimaTT Ablakrendszer Kft.PepsiAzúr DrogériaL Altro ÉtteremDreher Sörgyárak Zrt.Oros GumiszervizTOTI Sport