Jobb végjátékkal nyert az Atomerőmű SE

2013.05.24.

Sokáig kiegyenlített meccset vívott, de a végjátékban elbukott a bronzéremért zajló párharc első találkozóján a Pakson pályára lépő Kaposvári KK, amely vasárnap 17 órától hazai pályán kísérelheti meg az egyenlítést.

Jobb végjátékkal nyert az Atomerőmű SEAtomerőmű SE–Kaposvári KK 102–80 (31–25, 20–18, 18–22, 33–15)

Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnoka, 1000 néző. Vezette: Kapitány G., Hegedűs T., Szabó G.

Atomerőmű SE: L. Williams (13/3), Vojvoda (19/6), Kámán (8/6), Körtélyesi (24/3), Tóth Á. (10). Csere: Idlet (3), Kovács Á. (15/3), Eilingsfeld (10), Kerpel-Fronius (-), Illés (-) Vezetőedző: Schmidt Béla.

Kaposvári KK: Dunn (6), Swanston (20/12), Szőke (4), Hendlein (16), Spica (10). Csere: Kovács S. (2), Drahos (10), Dávid G. (12), Kiss K. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–8. 7. perc: 19–21. 13. perc: 35–28. 17. perc: 42–33. 22. perc: 55–47. 27. perc: 65–59. 32. perc: 73–67. 37. perc: 90–77. Jók: Körtélyesi, L. Williams, Vojvoda, Kovács Á., illetve Hendlein, Dávid G.

Swanston triplájával indult a bronzéremért zajló páros csata első összecsapása. Az amerikai játékos ráadásul egy duplát is elért, így jól startoltak a kaposváriak. A Paksban kezdőként helyet kapó Körtélyesi három gyors kosárral vetette észre magát, s ezzel fordítottak is a hazaiak, akik nélkülözték a sérült Levy-t. A paksiak erőcsatárát nem sikerült tartani, alig néhány perc alatt egymaga 14 pontot tett Vojvoda triplája mellé. Nem hagyták ezt sokáig a kaposváriak, akik Swanston két triplájával és Spica, valamint Hendlein kosarával vették vissza a vezetést. Zsinórban hat akciót fejezett be ekkor eredményesen a Kaposvári KK. A negyed végén azonban egy 8-0-ás rohammal fordított az ASE. A folytatásban is a hazaiak kosárlabdáztak pontosabban, a kihagyott kaposvári lehetőségek miatt egyre csak nőtt a két csapat közti különbség. Spica és Drahos büntetőivel sikerült ismét tíz pont alá kerülni, ám a félidő végén Kovács Ákos büntetőivel alakult ki az 51–43-as eredmény. A harmadik negyed elején Spica zsákolásával kapaszkodott a Kaposvár, melynek Swanston dupláját követően már csak négy pont (51–47) volt a hátránya. Dunn ötödik triplakísérlete is kimaradt, az ellenoldalon Idlet növelte az előnyt.

Williams nagyon hatékonyan játszott és biztos kézzel értékesítette helyzeteit, a kaposváriaknál Dávid Gergely jeleskedett, aki a lepattanók mellett a pontszerzéssel sem maradt adós. Neki is köszönhető, hogy 69–65-et zárult a negyed. A záró játékrészben Kovács Ákos öt pontja után azonnal jött Fekete Ádám időkérése, ám a kaposvári vezetőedző sem tudta megakadályozni, hogy ismét tíz pont fölé kússzon a különbség. A végjátékban zsinórban tíz (!) paksi dobás is sikeres volt, ez pedig eldöntötte a mérkőzést.

A kaposváriak vasárnap 17 órától javíthatnak hazai környezetben, a szurkolók ekkor búcsúzhatnak el a sportcsarnokban az együttestől. Amennyiben nyernek a somogyiak, akkor jövő szerdán 19 órakor ismét Pakson csatáznak az együttesek.

2024.04.20 18:00
Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremGyőri Kft.Pek-SnackTrattoria La PrimaDorottya BistroL Altro ÉtteremTOTI SportAlfaGumi KaposvárSpekula Kft.