Elődöntőbe jutott a Kaposvári KK

2013.05.05.

Csak az ötödik mérkőzés döntött a negyeddöntős párharcról. Az utolsó találkozót az ellenállhatatlan akarattal kosárlabdázó Kaposvári KK nyerte vasárnap este, így 3–2-es összesítéssel jutott az elődöntőbe.

Elődöntőbe jutott a Kaposvári KKKaposvári KK–TOP COP Security Jászberény 84–69 (22–23, 20–16, 22–15, 20–15)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Vígh, Földházi, Ádám.

Kaposvári KK: Dunn (23/9), Szőke (8/6), Swanston (8/3), Hendlein (10), Spica (20). Csere: Drahos (6/3), Dávid G. (5/3), Kiss K. (-), Fonai (2), Fekete N. (-), Bíró (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

TOP COP Security Jászberény: Rakics (13/9), Soós (12), Markovics (16/3), Dramicsanin (10/3), Horti (6). Csere: Djikanovics (6), Szögi (2), Török (4), Szabó P. (-), Mladenovics (-), Molnár B. (-), Varga I. (-). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 8. perc: 17–16. 12. perc: 24–25. 17. perc: 39–32. 23. perc: 51–46. 27. perc: 57–48. 32. perc: 68–54. 37. perc: 72–61. Jók: Hendlein, Szőke, Dunn, Drahos, illetve Markovics, Soós, Dramicsanin.

Egyik csapatnak sem sok ideje volt a pihenésre, mivel a negyedik mérkőzést követően 48 óra múlva ismét pályára kellett lépni. Ezúttal ismét Kaposváron találkoztak a felek, hogy végre eldöntsék, melyik alakulat jut tovább a legjobb négy közé, s melyik számára ér véget a 2012/2013-as bajnokság.

Kiváló hangulatban kezdődött a mérkőzés, Jászberényből ismét egy busznyi lelkes drukker kísérte el kedvenceit, míg a hazai oldalon a múlkorinál jóval többen foglaltak helyet a lelátón. Spica jegyezte az első pontokat, de a jól dobó vendégek nem engedték el a kaposváriakat. A nagy kapkodásban több helyzetet is elpuskáztak a csapatok, különösen Spica volt pontatlan. Markovics triplájával fordított a Jászberény a 7. percben, de Spica hamar 15–14-re alakította az állást. Minden hibát könyörtelenül kihasználtak a jászságiak, ezért jött a legjobbkor Spica óriási zsákolásai és Dávid blokkja. A második negyedet jól kezdte a védekezésén szigorító Kaposvár, amely Dávid triplájával, valamint Hendlein ziccerével 33–27-re lépett meg. Földi edző időkérése után, Rakics hármasával zárkózott fel a vendég alakulat. Elődöntőbe jutott a Kaposvári KKA félidő végére újra nyílttá tette a csatát a Jászberény, amely azonban a Dávid ellen ítélt szándékos hiba adta büntetők lehetőségével már nem tudott élni. A harmadik negyedet Szőke és Rakics triplaváltása vezette be, de Spica hibái miatt nem sikerült újabb hazai előnyt kovácsolni. Szőke harcossága ragadt át a társakra, a publikum pedig űzte, hajtotta a kaposváriakat. Dunn duplája az 57–48-as eredményt jelentette, a negyedik negyedet pedig Swantson 2+1-es akciója zárta. Tíz pont fölé tornázta a különbséget a somogyi együttes, amely kiválóan védekezett, s valamennyi tagja hozzátett a játékhoz. Swanston borzalmas nagy blokkja után, Spica is betalált, de Markovics jelezte, hogy a jászberényiek nem adták fel. Török hozta tízen belülre a vendégeket, de Drahos duplája után ismét azon kívülről kezdhette az utolsó három percet a Kaposvári KK. Az ismét extázisban kosárlabdázó hátvéd aztán vágott egy triplát is, Spica zsákolása után pedig már állva tombolt a csarnok. Az öröm Dunn, Fonai Richárd és Bíró kosaraival lett teljes, kilenc év után újra bajnoki elődöntőben szerepelhet a somogyi együttes.

Az elődöntő május 8-án, szerdán kezdődik idegenben az ellenfél az Alba Fehérvár csapata lesz.

Fekete Ádám: - Köszönöm a játékosaimnak ezt a győzelmet, a közönségnek pedig a buzdítást. Ezért a célért dolgoztunk eddig.

Földi Sándor: - Nagyon sok hibával játszottunk, rengeteg ziccert hagytunk ki. A második félidőben nem volt esélyünk a fordításra. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak az elődöntőben!

2024.03.30 18:00
L Altro ÉtteremMarázPlastTT Ablakrendszer Kft.PepsiMTOKTOTI SportAlfaGumi KaposvárAzúr DrogériaPek-Snack