Ötödik meccs dönt a továbbjutásról

2013.05.03.

Nagyot hajrázott, de két ponttal kikapott a Kaposvári KK Jászberényben, így csak az ötödik, vasárnapi meccs dönt arról, hogy melyik csapat jut az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság elődöntőjébe.

TOP COP Security Jászberény–Kaposvári KK 84–82 (20–18, 26–19, 19–21, 19–24)Hendlein

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 600 néző. Vezette: Cziffra Cs., Papp P., Benczur T.

TOP COP Security Jászberény: Rakics (12/6), Soós (10/3), Markovics (12), Dramicsanin (16/6), Horti (12). Csere: Djikanovics (13), Török (2), Szabó P. (-), Szögi (2), Mladenovics (5/3). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.

Kaposvári KK: Dunn (20/3), Szőke (3/3), Swanston (12/3), Hendlein (21/9), Spica (7). Csere: Drahos (13/3), Dávid G. (6), Kiss K. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 8. perc: 16–12. 12. perc: 28–23. 18. perc: 41–34. 23. perc: 48–37. 27. perc: 59–46. 32. perc: 67–58. 38. perc: 76–70. Kipontozódott: Djikanovics (a 39. percen), Dramicsanin (a 40. percben), illetve Spica (a 38. percben), Dávid G. (a 40. percben). Jók: Djikanovics, Horti, Dramicsanin, Markovics, illetve Hendlein, Dunn, Drahos.

A párharc negyedik találkozójára 2–1-es előny birtokában érkezett a Kaposvári KK. A hazaiak számára ez volt az utolsó lehetőség arra, hogy versenyben maradjanak a valamelyik fél harmadik győzelméig tartó csatában. A jászberényiek ennek megfelelően óriási elánnal készültek az ütközetre, a legutóbbi kaposvári mérkőzésen ütésért kiállított Szavo Djikanovicsot is a soraikban tudva. A centert ugyanis nem tiltották el, csak 400 ezer forintos pénzbüntetést kapott.

ChrisA berényiek kezdőjében ezúttal azonban Horti kapott helyet, épp Djikanovicsot cserélve. Előbbi egy 2+1-es akcióval rögtön meg is akarta hálálni a bizalmat Földi Sándor vezetőedzőnek. Előbb Dunn, majd Szőke találataival vette vissza a kezdeti berényi előnyt a Kaposvár, de Horti továbbra is eredményes volt a palánk alatt. Dunn és Spica is dobást hibázott, a jászberényiek pedig Markovicsnak köszönhetően rendre újabb pontokkal büntették mindezt. A játékrész végén Swanston és Drahos hozta fel két pontra (20–18) a somogyi alakulatot. A folytatás a hazaiaknak sikerült jobban, akik Rakics és Dramicsanin révén hét egységnyivel jártak előrébb. A legjobbkor jött Hendlein és Swanston újabb találata, ám Szögi visszaállította a különbséget. Ekkor kért időt Fekete Ádám, nehogy még tovább szökjön az ellenfél. Swanson képtelen volt a hármas vonalon túlró betalálni, így a 11 pontig jutó Drahos vállalt oroszlánrészt abban, hogy csapata nem szakadt le teljesen és 46–37-es eredménnyel zárult a félidő.

Statisztika

GALÉRIA

A harmadik negyed elején Soós zsákolásával már áttörte a tíz pontos határt is a Jászberény, amely ekkor már egyre nyugodtabban kosárlabdázhatott. Ötödik kísérletére már Swanston is betalált a triplavonal mögül, Spica pedig újra tízen belülre juttatta a Kaposvárt. Utóbbi ellen a 26. percben faultot ítéltek, mellyel a kipontozódás szélére sodródott. A negyed végén zsinórban öt dobást is elhibáztak a somogyiak, de Hendlein és Dunn egy-egy triplával visszahozta a meccsbe a vendégeket. A negyedik negyedben két perces kosárcsendet tört meg Markovics zsákolása, amelyre Dávid válaszolt büntetőkkel. Kapaszkodott ugyan a Kaposvár, ám nem tudtak egyenlíteni, ráadásul egyre kevesebb idő állt rendelkezésükre. Kettő perccel a vége előtt aztán Hendlein duplájával lett 76–70 az eredmény, majd ugyanő egy triplát is vágott. Az utolsó előtti percben Dunn dobott két pontot, ám még így is 79–78 volt a Jászberény javára. Markovics kosarára ismét Dunn válaszolt, majd Dramicsanin tartotta előnyösebb pozícióban a hazaiakat. Hendlein két büntetője után pedig Horti állította be a 84–82-es végeredményt.

Győzelmével a Jászberény 2–2-re egyenlített, így a Kaposvári Város Sportcsarnokban vasárnap 18 órakor kezdődő összecsapás dönt a továbbjutásról.

2024.04.17 18:00