Újabb előnyt harcolt ki a Kaposvári KK

2013.04.30.

Az utóbbi hét esztendő eddigi legfontosabb meccsét nyerte meg a Kaposvári KK, amely ezzel 2-1-re vezet a Jászberény ellen az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében.

Újabb előnyt harcolt ki a Kaposvári KKKaposvári KK–TOP COP Security Jászberény 94–85 (23–21, 20–18, 25–31, 26–15)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Pálla Z., Kapitány G., Hegedűs T.

Kaposvári KK: Dunn (19/6), Szőke (2), Swanston (23/3), Hendlein (15), Spica (13). Csere: Dávid G. (7), Drahos (15/6), Kiss K. (-), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Top-Cop Security Jászberényi KSE: Rakics (18/3), Soós (15/9), Markovics (9), Dramicsanin (14/6), Djikanovics (11). Csere: Szögi (5/3), Horti (8), Mladenovics (3/3), Török (2), Szabó P. (-). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 7. perc: 16–17. 12. perc: 27–24. 17. perc: 38–34. 22. perc: 47–41. 27. perc: 56–57. 32. perc: 76–72. 38. perc: 88–79. Kiállítva: Djikanovics (a 32. percben). Jók: Swanston, Drahos, Hendlein, Dunn, Spica, illetve Soós, Rakics.

Az utóbbi hét esztendő legfontosabb mérkőzésére készült a Kaposvári KK együttese, amely a Jászberényt fogadta a bajnoki negyeddöntő harmadik találkozóján. A valamelyik fél harmadik győzelméig tartó párharc 1–1-es állása jól mutatta, hogy kiegyensúlyozott a középszakasz 4. és 5. helyén végző csapatok viadala. A vendégeket közel hatvan főnyi, nagyon lelkes és hangos szurkolótábor is segítette abban, hogy az első meccshez hasonló kiélezett csatát vívjanak a somogyi megyeszékhelyen.

Az első kosarat a kaposvári Swanston jegyezte, aki kisvártatva óriásit zsákolhatott.Újabb előnyt harcolt ki a Kaposvári KK A vendégek gyors akciókat vezetve Soós révén egyenlítettek 10–10-nél, sőt Rakics büntetőjével vezettek is. Több dobás is kimaradt a somogyiak részéről, ráadásul a egy Dunnal szemben nyilvánvalóan szándékos szabálytalanságot is elnéztek a játékvezetők. A negyed végén Swanston duplájával vette vissza a vezetést a Kaposvári KK. Hendlein zsákolásával indult a második negyed, Drahos pedig hiába növelte szépségdíjas ziccerrel növelte az előnyt, Dramicsanin és Soós két triplával hamar eltüntette azt. Swanston használta ki gyorsaságát két alkalommal is, Dávid pedig harcosságával tűnt ki. Három perccel a félidő vége előtt Hendlein pöccintésével lett 40–34 az eredmény, de Szögi triplája közelebb hozta a Jászberényt. Két negyednyi játék után 43–39 volt az állás, s nagy kérdés volt, hogy a rekkenő hőségben melyik alakulat tud majd nagyobb erőket mozgósítani a folytatásban. A vendégeknél Dramicsanin hozta szokásos eredményes játékát, Hendlein csak nehezen bírt vele. Soós öt pontjával és Djikanocics ziccerével újra a vendégek ragadták magukhoz a vezetést, de 50–51-nél Fekete Ádám azonnal időt kért. A legjobbkor jött Dunn hármasa, valamint Spica 2+1-es akciója is. Minden egyes támadásnak óriási jelentőssége volt, hiszen hol az egyik, hol a másik csapat tartott arasznyival előrébb. Épp ezért jutott nagy lehetőséghez a Jászberény, amikor egy technikait követően Rakics dobott be négy büntetőt. Hendlein zsákolásának köszönhetően is faragott hátrányán a hazaiak alakulat, amely 68–70-nél kezdte a záró szakaszt. A 32. percben Djikanovics előbb faultolta Drahost, majd fenyegetően megindult felé. A játékvezetők azonnal kiállították a jászberényi centert.

Videó az ütésről

Dunn öt pontja után Drahos dobott villámgyors kosarat, ezzel már a kaposváriak tartottak előrébb. Földi Sándor 76–72-nél kért időt, de Drahos újabb két triplát emelt be. Extázisban kosárlabdáztak a hazaiak, akik a végső erőtartalékaikat mozgósították az utolsó öt percre. Mindkét csapat sokat hibázott már ekkor, de Dunn kosarával már 88–79 lett az eredmény. A hazai publikum felállva tombolt és Swanston kosara után tíz pontos különbséget ünnepelhetett. A végeredményt Mladenovics triplája állította be.

A párharc állása: 2–1 a Kaposvári KK javára.

Galéria

Fekete Ádám: – Ezen a találkozón is a nagy küzdés dominált, az utolsó negyedben okosan kosárlabdáztunk. Ha Jászberényben higgadtak tudunk maradni, ott is nyerhetünk.

Földi Sándor: – A helyi televízió múltkori közvetítése miatt nem szeretnék nyilatkozni a mérkőzésről.