A szív diadala

2013.04.24.

Izgalmas, a végletekig kiélezett, igazi rájátszás-meccset nyert meg a Jászberény ellen a Kaposvári KK, amely ezzel 1–0-ra vezet a bajnoki elődöntőért zajló párharcban.

Kaposvári KK–TOP COP Security Jászberény 78–72 (19–15, 12–22, 26–22, 21–13)A szív diadala

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Papp P., Benczur T., Tőzsér L.

Kaposvári KK: Dunn (15), Kiss (3/3), Swanston (29/18), Hendlein (4), Spica (12). Csere: Drahos (9/3), Dávid G. (6). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Top-Cop Security Jászberényi KSE: Rakics (8/3), Soós (10/6), Markovics (11/6), Dramicsanin (25/18), Djikanovics (6). Csere: Horti (1), Szögi (2), Török (4), Mladenovics (5/3). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. perc: 12–11. 12. perc: 21–21. 17. perc: 29–27. 22. perc: 34–43. 27. perc: 43–50. 33. perc: 57–66. 37. perc: 69–68. Jók: Swanston, Dunn, illetve Dramicsanin, Markovics.

Csaknem hét esztendő után szerepelt ismét a felsőházi rájátszásban a Kaposvári KK NB I/A csoportos férfikosárlabda-csapata. Ennek tükrében is nagyon komoly eredménynek számít a somogyi megyeszékhelyen, hogy ezúttal idáig eljutott az együttes. A középszakaszt követően az ötödik Jászberénnyel vív – valamelyik fél harmadik győzelméig tartó – párharcot a Kaposvári KK alakulata.

A szív diadalaA vendégeknél a korábban sérült Horti és Dramicsanin is vállalta a játékot, csakúgy, mint a még mindig sérüléssel kosárlabdázó Dávid Gergely és Hendlein Roland is a kaposváriaknál. Utóbbinak ráaásul az egyik edzésen az ujja is kificamodott, így még ez is zavaró tényező volt számára.

Az első találatot Dunn szerezte a hazaiaknak, s rögtön egy büntetőt is értékesített. A jászberényiek Soós és Markovics pontjaival vették át a vezetést a 4. perc végére. Mindkét vezetőedző igyekezett minél jobban rotálni csapatát, a több gyors támadást is vezető hazaiak pedig, ha minimális különbséggel is, de nyerték az első negyedet. Soós és Rakics dobásai után egyenlített 21–21-re a Jászberény, amely az aktívabbá váló Rakicsnak és Djikanovicsnak köszönhetően tartotta a lépést ellenfelével. Még a kidolgozott akciókból sem tudott újabb találatokat szerezni a kaposvári alakulat, Mladenovics pedig újra a jászberényieket juttatta előnyhöz a félidő végén. Tíz egységnyivel vesztette el ezt a játékrészt a hazai csapat, amelyen látszott, hogy elsősorban "fejben" nagyon fáradt.

A legjobbkor jött a nagyszünet ahhoz, hogy újabb erőt merítsenek Drahosék, ám Dramicsanin két triplájával a vendégek indultak meg előbb. Időt is kellett kérnie Fekete Ádámnak, mert ekkor már 12 ponttal vezetett a Jászberény. A hazai hibák után rendre újabb hárompontosokkal büntetett a vendéggárda, de Swanston sem akart lemaradni. Soós hibája miatt egy akcióból négy pontot is hozzátett a kaposváriakéhoz, ezzel kerültek ismét tízen belülre a somogyiak. Drahos ziccere után Földi edző is időt kért, ezt követően pedig Dramicsanin rámolt be újabb két hármast. Ekkor jött Swanston, aki gyors egymásutánban hasonlóképp köszönt be kintről. Az utolsó pillanatban azonban Markovics kosarával újra a berényiek vezethettek. Miután csak Swanstonnak ment a távoli dobás, a több eredményesebb kosárlabdázót felvonultató alföldiek újra meg tudtak lépni. Négy perccel a vége előtt Hendlein első pontjaival nyitott újabb felzárkózási kísérletet a somogyi együttes, amely Dunn büntetőivel vette át a vezetést 69–68-nál. Swanston elképesztő újabb triplájával, Kiss Kornél hármasával, Spica ziccerével, valamint Dunn büntetőjével végül megnyerte a meccset a Kaposvár. A csupaszív játékot pedig a tomboló közönség állva, vastapssal hálálta meg Hendleinéknek. Folytatás pénteken este Jászberényben.

Galéria

Statisztika

Fekete Ádám: – A szívünknek és Swanston tripláinak köszönhetjük elsősorban a győzelmet. A védekezésben a meccs nagy részében nem volt probléma, de átvettük a Jászberény lassabb játékát, s mivel az utolsó negyedig nem dobtunk jól kintről ez nekik kedvezett.

Földi Sándor: – Így kell a haszonból adósságot csinálni. Gratulálok a Kaposvárnak!

2024.04.27 18:00