A Jászberény lesz az ellenfél a legjobb négy közé jutásért vívott párharcban

2013.04.20.

Az már korábban eldőlt, hogy a Kaposvári KK a negyedik helyen kezdheti meg a rájátszást az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban, a Jászberényben elszenvedett vereséggel pedig az is biztossá vált, hogy a párharcban éppen legyőzője lesz az ellenfele.

TOP COP Security Jászberény–Kaposvári KK 93–80 (30–19, 22–14, 16–28, 25–19)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 600 néző. Vezette: Pálla Z., Boros T., Pozsonyi L.

TOP COP Security Jászberény: Rakics (32/21), Soós (3/3), Markovics (19), Török (14), Djikanovics (12). Csere: Varga I. (-), Szögi (4), Mladenovics (2), Horti (5), Szabó P. (2). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.

Kaposvári KK: Dunn (22), Swanston (21/6), Szőke (-), Hendlein (12), Spica (12). Csere: Drahos (3/3), Dávid G. (4), Kiss K. (6/6). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 7. perc: 16–11. 12. perc: 32–23. 17. perc: 47–33. 22. perc: 53–37. 27. perc: 63–49. 33. perc: 70–68. 37. perc: 80–73. Kipontozódott: Soós (a 33. percben), Djikanovics (a 37. percben), illetve Spica (a 37. percben), Swanston (a 40. percben). Jók: Rakics, Markovics, Djikanovics, Török, illetve Dunn, Swanston, Hendlein.

A két csapat legutóbbi összecsapását a kaposváriak nyerték 96–93-ra, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ezúttal már negyedikként látogathassanak Kiss Kornélék Jászberénybe.

Jól rajtoltak a kaposváriak, Hendlein találatával szereztek vezetést. Előbb 2–6-ra, majd 7–11-re vezettek a somogyiak. A hazaiak Rakics és Markovics kosaraival kezdték meg a felzárkózást, utóbbi pedig egyenlített is. Soós triplájával 16–11-re már a jászságiaknál volt az előny. A negyed vége is Rakicséknak sikerült jobban. A gyengén védekező kaposváriak kénytelenek voltak elkönyvelni, hogy 30–19 állt az eredményjelzőn. Rakics kiválóan kosárlabdázott, oroszlánrészt vállalt csapata vezetéséből. A folytatás sem sikerült sokkal jobban, gyengén kosárlabdázott ezekben a percekben a kaposvári alakulat. Drahos triplájával és Dávid duplájával sikerült faragni a különbségen, de Földi Sándor vezetőedző azonnal időt kért, mielőtt jobban felzárkózott volna a Kaposvári KK. Rakics pedig nem hagyta, hogy ez megtörténjen és gyakorlatilag egy félidő alatt 23 pontot szerezve egyedül múlta felül a Kaposvárt. Beszédes adat volt, hogy a vendégek komplett csapatának csak kettővel volt több – összteljesítményt jelölő – VAL-pontja (31), mint a jászberényi Rakicsnak egyedül (29)...

A harmadik negyedben Török zsákolására, Swanston válaszolt duplával, de ezzel is csak a 15-20 pont közötti különbséget tudta tartani a somogyi együttes. Kiss Kornél két triplájával faragott kicsit a hátrányon a Kaposvár, Hendlein duplájával pedig 66–56 lett az eredmény. Dunn percei következtek a vendégek irányítója egymás után szerezte pontjait, Swanston zsákolásával pedig újra nyílttá tette a meccset (68–61) a záró játékrész előtt. Óriási hajrát nyitottak a vendégek, Dunn és Spica is pontosabbá vált, Swanston pedig 70–68-ig hozta fel a somogyiakat. Ekkor azonban több eladott labda miatt nem tudta újabb pontokkal befejezni támadásait a Kaposvár. A jászberényiek éltek a kapott lehetőséggel és ismét elléptek néhány pontnyival. A végjátékban bár megpróbált fordítani a vendég alakulat, de ez már nem sikerült. Az utolsó percben Markovics és Swanston is technikait kapott, ám ez már nem befolyásolta a végeredményt. A kaposváriak vereségével eldőlt, hogy a Jászberény lett az ötödik, így velük meccsel majd a somogyi együttes a legjobb négy közé jutásért. Az első összecsapást április 24-én, szerdán rendezik a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Földi Sándor, a JKSE edzője: Tartottam ettől a mérkőzéstől, s majdnem be is igazolódott a mondás, hogy „Szegény embert az ág is húzza.” Dramicsanin bokája ma reggelre bedagadt, Horti térde pedig Körmenden sérült meg. Előbbi játékosomat nem tudtam pályára küldeni, míg Hortit kénytelen voltam, aki nagyszerű teljesítményt nyújtott. Csak dicsérni tudom Szögit is, aki nem alapember, de ma nagyon sokat hozzátett a sikerhez. Fontos volt számunkra az 5. hely megszerzése, de nem akarunk itt megállni, szeretnénk az elődöntőbe jutni. Külön köszönet közönségünknek, amely ezúttal is űzött-hajtott bennünket. Számítunk biztatásukra a kaposváriak elleni újabb fontos mérkőzéseken. Remélem, hogy az égiek visszaadják azt nekünk, amit a felsőházban kis különbséggel elveszített találkozókon elvettek.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Tizenöt perc jó játék kevés volt a sikerhez, de azt a második félidőben bebizonyítottuk, hogy Jászberényben is lehet esélyünk a győzelemre, ha végig tudunk koncentrálni.

2024.04.27 18:00
Dorottya BistroAlfaGumi KaposvárCaffé PertéPek-SnackPepsiMTOKSpekula Kft.MarázPlastL Altro Étterem