Nem borult a papírforma, a listavezető Szolnok idegenben is legyőzte a Kaposvári KK-t

Kyle és ChrisKaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 86–98 (18–21, 22–25, 19–27, 27–25)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok 700 néző. Vezette: Kapitány G., Gorka Sz., Szabó G.

Kaposvári KK: Dunn (16/3), Swanston (29/9), Szőke (-), Hendlein (7), Spica (22). Csere: Dávid G. (5), Drahos (2), Kiss K. (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Szolnoki Olaj: Florence (12/6), Horváth Á. (14/12), Kalve (16/3), Bell (19/12), Báder (15). Csere: Szabó M. (4), Simon B. (9/3), Fodor M. (2), Gay (7/3), Trepák (-). Vezetőedző: Nenad Ascserics. Edző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 7. perc: 14–14. 12. perc: 20–23. 17. perc: 34–34. 22. perc: 40–49. 27. perc: 53–64. 32. perc: 61–77. 38. perc: 82–90. Kipontozódott: Szabó M. (a 35. percben), Florence (a 37. percben). Jók: Swanston, Spica, illetve Báder, Kalve, Bell.

A magyar élvonalbeli pontvadászat legerősebb játékosállománnyal rendelkező együttese ellen lépett pályára az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság középszakaszában a Kaposvári KK csapata.

A vendégeknél a sérült Sehovics nem állhatott Nenad Acserics vezetőedző rendelkezésére, a hazai oldalon pedig az Alba Fehérvár elleni meccsen a saroksérülést szenvedő Hendlein Roland nem volt száz százalékos állapotban. A kaposváriak erőcsatára ennek ellenére fájdalomcsillapítókkal vállalta a találkozót.

Mindkét alakulat kihagyta első helyzetét, Swanston pedig a kaposváriaknak szerzett vezetést. Elszántan rajtolt a somogyi alakulat, amely próbált a lehető Marko asszisztleghatékonyabban védekezni a szolnokiak ellen. A kinti dobásokat azonban nem sikerült megakadályozni, így előbb Bell, majd Florence talált be triplával. Swanson és Spica is pontosan célzott, Ascserics edző pedig hamar időt kért, nehogy nagyobb előnyt szerezzen a Kaposvár. Florence semlegesítése okozott gondot a hazaiaknak, de Bell is sokat tett azért, hogy felzárkózzon a Szolnok, amely előbbi triplája után vezetéssel zárta az első negyedet. A folytatásban Drahos játékával vett új lendületet a Kaposvár, Kalve szándékos szabálytalansága után pedig fordítottak is a hazaiak. Nem sokáig vezettek a somogyiak, erről Simon Balázs 2+1-es akciója gondoskodott. Több akció is kihasználatlanul maradt a hazai oldalon, ezen pedig azonnal változtatni akart a játékot megszakíttató Fekete Ádám. Hiába egyenlített Swanston három büntetővel, Bell triplája azonnali válaszként érkezett az ellenféltől. Valamennyi kaposvári hibát szinte azonnal megtoroltak a szolnokiak, akik a félidő végére 46–40-es vezetéssel vonultak pihenőre. Simon triplájával indult a harmadik negyed, de Kiss Kornél öt ponttal tartotta lőtávolban a hazaiakat. Horváth Ákos révén azonban visszaállította a kilences különbséget az Olaj, a rendre pihentebb játékosokat harcba küldő vendégek pedig nem engedték, hogy újra szorosabb legyen az állás a két együttes közt. Ráadásul olyan figyelmetlenségek is becsúsztak, mint amikor Swanston indításból hátba dobta a labdával Drahost. Tizenhat pontos hátrányban kezdte a záró játékrészt a Kaposvári KK, a harciasan küzdő Kalve révén pedig újabb szolnoki találatok következtek. Swanston három triplájával ismét szorosabb lett az állás (71–81), Dunn 2+1-ével pedig csak nyolc pontos volt a hátrány. A hátra lévő kettő perc során ennél közelebb azonban már nem tudtak kerülni a kaposváriak, akik bár ezúttal is derekasan küzdöttek, de a jobb erőkből álló csapattal szemben alulmaradtak.

Galéria

Fekete Ádám: – Egy jobb csapattól kaptunk ki. Nem játszottunk jól, így nem tudtunk nyerési esélyt teremteni magunknak. Ettől függetlenül nem állunk le, hiszen nagyon nehéz meccsek várnak még ránk.

Nenad Ascserics: – Jó mérkőzést vívtunk a kaposváriakkal. Próbáltunk minél gyorsabban kosárlabdázni, amikor ez jól sikerült, akkor tudtunk előnyt szerezni. Örülök, hogy már az Alba elleni meccsre is tudtunk készülni, az dönt majd az első helyről.

2024.03.30 18:00
EuroProfilAzúr DrogériaOptiCost Security Kft.L Altro ÉtteremTOTI SportMarázPlastDreher Sörgyárak Zrt.Oros GumiszervizGyőri Kft.