Nagyon közel állt a bravúrhoz Pakson a Kaposvári KK

2013.04.06.

Kiélezett végjáték után mindössze egyetlen ponttal tudott nyerni a hazai pályán mindenképp esélyesebbnek számító Atomerőmű SE együttese a végig kiválóan küzdő, vendég Kaposvári KK ellen az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság középszakaszában.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 84–83 (24–26, 20–17 23–16, 17–24)

Paks, Atomerőmű Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Boros.

Atomerőmű SE: L. Williams (17/6), Levy (33/3), Vojvoda (9/3), Kámán (7/3), Tóth Á. (10). Csere: Idlet (2), Körtélyesi (2), Kovács Á. (-), Eilingsfeld (4). Vezetőedző: Schmidt Béla.

Kaposvári KK: Dunn (16/6), Szőke (-), Swanston (18/12), Hendlein (11), Spica (13). Csere: Drahos (4), Dávid G. (12), Kiss K. (9/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–7. 8. perc: 19–19. 12. perc: 28–30. 18. perc: 41–38. 23. perc: 52–43. 27. perc: 56–51. 32. perc: 70–61. 37. perc: 78–74.

Jók: Levy, L. Williams, illetve Hendlein, Dávid G., Swanston.

A két együttes legutóbbi kaposvári mérkőzését a somogyiak nyerték 102–84-re, ám ezúttal a tolnaiak számítottak esélyesebbnek. A paksiak épp a kaposvári elvesztett összecsapást követően váltak meg addigi vezetőedzőjüktől, a spanyol Gutierrez Garcia Enrique-től. Azóta az addigi edző Schmidt Béla irányítja a szakmai munkát. A középszakaszban eddig biztosan menetelnek az atomvárosiak, akik legutóbb Körmenden is győztesként vonulhattak le a pályáról.

A kaposváriak szereztek vezetést, de a hazaiak Vojvoda triplájával hamar egyenlítettek. Levy triplája után Dunn öt pontjával fordított ismét a Kaposvár, ráadásul Hendlein is jókor szerzett újabb kosarat. Arról, hogy a kaposváriak ne tudjanak jobb elszakadni a hazaiaktól leginkább Levy gondoskodott. Az ő 11 pontjával tartotta a lépést ASE. A negyed végéig Dunn és Swanston növelte a somogyiak előnyét, Williams triplája újra szorosabbá tette az eredményt. Jól kezdte az második negyedet is az amerikai, aki újabb triplával terhelte a kaposvári gyűrűt. A sérülése ellenére a játékot vállaló Dávid Gergely is pontokkal vette ki részét a kaposvári játékból. Körtélyesi zsákolása után, ismét Williams gondoskodott arról, hogy az Atomerőmű tartson előrébb, ám a legjobbkor jött Swanston triplája, így csak egyetlen pont volt a különbség a nagyszünet előtt. Repülőrajtot vett az ASE a harmadik negyedben, emiatt három perc elteltével Fekete Ádámnak kellett időt kérnie. Vojvoda is aktivizálta magát, a túloldalon pedig Dávid és Drahos szerzett újabb pontokat csapatának. Hendlein duplájával 56–51-ig jött fel a Kaposvár, ekkor Schmidt Béla hívta magához együttesét. Kámán hármasával lendült tovább az ASE, és hiába szerzett újabb triplát Swanston, Dunn hatodik eladott labdáját követően Tóth Ádám gondoskodott a paksi pontokról. A negyedik negyedet is a hazaiak kezdték jobban, de Spica és Dávid révén 70–67-ig jött fel a somogyi alakulat. Eilingsfeld zsákolása után Levy két kosara már azt jelentette, hogy a Kaposvár kezdheti elölről a keserves zárkózást. Kiss Kornél triplájával újra csak négy volt közte, majd ugyancsak ő egy pontnyira csökkentette a különbséget. Gyors Williams, Spica kosárváltást követően 84–83-nál időt kért az ASE, majd Vojvoda és Dunn is kihagyta a hármasát, így egyetlen ponttal győzött az Atomerőmű együttese.

2024.04.27 18:00
TOTI SportKVGYLisaesther Rendezvényház és ÉtteremDreher Sörgyárak Zrt.Spekula Kft.Stier PincészetTT Ablakrendszer Kft.Pek-SnackOros Gumiszerviz