Második diadalát aratta a középszakaszban a Kaposvári KK

2013.04.03.

Második győzelmét aratta az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnoki középszakaszban a Kaposvári KK, amely ezúttal a Top-Cop Jászberényi KSE együttesét verte nagy csatában.

Második diadalát aratta a középszakaszban a Kaposvári KKKaposvári KK–TOP COP Security Jászberény 96–93 (26–27, 18–22, 30–22, 22–22)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi T., Hegedűs T., Jurák K.

Kaposvári KK: Dunn (25/3), Drahos (5/3), Swanston (17), Hendlein (17), Spica (29). Csere: Kiss K. (3/3), Kovács S. (-).Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

TOP COP Security Jászberényi KSE: Mladenovics (12/6), Rakics (17/3), Soós (14/6), Dramicsanin (23/12), Djikanovics (18). Csere: Szabó P. (5/3), Varga I. (-), Horti (1), Török (3/3). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 7. perc: 12–15. 12. perc: 34–30. 17. perc: 40–43. 22. perc: 48–51. 27. perc: 63–61. 32. perc: 80–77. 37. perc: 86–84. Kipontozódott: Rakics (a 40. percben). Jók: Dunn, Spica, Hendlein, illetve Dramicsanin.

Nem a legjobb előjellel várhatták a kaposváriak a jászberényiek elleni találkozót. Mondhatni, hogy az utolsó pillanatban, a kedd esti edzésen szenvedett – remélhetőleg nem súlyos – térdsérülést Dávid Gergely, aki kénytelen volt kihagyni az összecsapást.

Kihagyott kaposvári lehetőséggel indult a meccs, az ellenoldalon pedig DramicsaninMásodik diadalát aratta a középszakaszban a Kaposvári KK szerzett vezetést a vendégeknek. A jászberényiek új szerzeménye Djikanovics is hamar bemutatkozott. Hiába szerezte meg azonban első pontjait, utána Spica kétszer is ellopta tőle a labdát. Utóbbi büntetőivel vette át a vezetést a Kaposvári KK, ám Mladenovics triplával fordított. A negyed végén Spica többször is betalált, de egy pontnyit megőrzött előnyéből a Jászberény. Hendlein blokkja után Dunn és Kiss Kornél hármasa ragadtatta tapsra a publikumot. Akkor pedig talpra is ugrottak a szurkolók, maikor Dunn félpályáról felívelt labdáját Swanston tépte gyűrűbe. A vendégek remek százalékkal dobták a triplákat, ezzel pedig partiban is tudták tartani magukat. Mladenovics és társai is kegyetlenül kihasználtak minden kaposvári védekezési hibát. Emiatt nem tudott előnyt kicsikarni a hazai alakulat, ráadásul több kaposvári támadás is kudarccal végződött. A 19. percben 40–49-es állásnál következett Fekete Ádám időkérése, a szünet előtt pedig még négy pontnyit sikerült ledolgozni a hátrányból. A pihenőt követően Rakics ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, Spica zsákolásával pedig sikerült átvenni a vezetést is. A szerb center zseniális passza után Hendlein dobhatott könnyű kosarat, de Dramicsanin és Soós továbbra is versenyben tartotta a jászberényieket. Küzdöttek, hajtottak a kaposváriak, de nem tudtak elszakadni a kiválóan dobó vendégektől. A végjátékra ismét elfáradtak a somogyiak, akik egyre több helyzetet rontottak el. Az 37. percben aztán a legjobbkor jött Swanston zsákolása, ami után 88–84-re módosult az eredmény. A végjátékban az amerikai Dunn szerzett két nagyon fontos kosarat, míg a túloldalon Rakics döntő hibákat vétett. Dunn még két büntetővel, Hendlein pedig egy parádés blokkal biztosította be a kaposváriak második győzelmét a középszakaszban.

Galéria

Fekete Ádám: – Óriási tétje volt ennek a meccsnek, ami érződött is a teljesítményen. Az biztos, hogy nem a szezon legjobb játékával nyertünk, de nagyon nehéz összecsapáson vagyunk túl. Egy nagyon erős csapatot sikerült megvernünk, ezzel pedig ismét lehetőség nyílt a negyedik hely megszerzésére, ami továbbra is célunk. Köszönjük a szurkolóink támogatását!

Földi Sándor: – A harmadik idegenbeli meccsünket veszítettük el úgy, hogy a végjátékig partiban voltunk az ellenféllel. Így volt ez Fehérváron, Pakson és most Kaposváron is. Úgy érzem, hogy az utolsó percekben érződött a hazai pálya előnye...

2024.03.30 18:00