Amíg tudott, kitartott a Kaposvári KK

2013.03.27.

Az NB I/ csoportos férfikosárlabda bajnoki középszakasz negyedik mérkőzésén az utolsó negyed közepéig jól tartotta magát a Szolnoki Olaj KK otthonában a Kaposvári KK, ám végül érvényesítette a papírformát az aranyéremre leginkább esélyesnek tartott alföldi csapat.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 103–85 (23–22, 24–22, 26–22, 30–19)Amíg tudott kitartott a Kaposvári KK, de erősebb volt a Szolnok

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Vígh, Gorka, Pozsonyi.

Szolnoki Olaj KK: Florence (14/3), Horváth Á. (9/3), Sehovics (15/6), Bell (17), Báder (11). Csere: Trepák (6), Kalve (25/9), Németh I. (-), Simon B. (4), Fodor M. (2). Vezetőedző: Nenad Ascserics. Edző: Dragan Alekszics.

Kaposvári KK: Dunn (29/12), Szőke (3), Swanston (22/12), Hendlein (7/3), Spica (15). Csere: Fekete N. (-), Dávid (3), Drahos (6), Kiss K. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 7. perc: 13–18. 12. perc: 30–22. 18. perc: 41–38. 23. perc: 51–56. 28. perc: 70–66. 32. perc: 79–71. 37. perc: 90–77. Jók: Kalve, Sehovics, Bell, Florence, illetve Dunn, Spica.

Jól rajtolt a Kaposvári KK, melynek kezdő ötösében ezúttal Szőke Balázs is helyet kapott. Spica büntetőjével a 2. percben már 8–2-re vezettek a somogyiak. A hazaiak Sehovics találataival kezdték meg a felzárkózást, s miután a somogyiak zsinórban négy helyzetet is kihagytak Horváth Ákos már csak egy pontnyira csökkentette a két csapat közti különbséget. A lehető legjobbkor jött Dunn és Swanston triplája, ezzel újabb lépéselőnyt harcolt ki a vendég alakulat. Ezt nem is hagyta szó nélkül az alföldiek vezetőedzője, s azonnal időt kért. Használt is a fejmosás, mert Forence és Bell kosaraival, valamint Trepák büntetőivel már a Szolnok vezetett. A kaposváriak szempontjából rosszul kezdődött a második negyed, mert az újabb kihagyott dobásokat rendre pontokkal büntette az ellenfél. Elsősorban Kalve volt elemében, őt nem tudták tartani a kaposváriak. A három percig tartó kosárcsendet végül Drahos duplája törte meg, de ekkorra már 32–24-re lépett el a hazai csapat. A következő percekben Drahos és Dávid is betalált, így ismét sikerült faragni a hátrányon. Egészen 36–33-ig araszoltak a vendégek, amikor újabb szolnoki időkérés következett. Swanston zsákolása után, Bell válaszolt hasonlóképp, kialakítva ezzel a 47–44-es félidei eredményt.

Galéria (Illyés Csaba képei)

Remekül indult a harmadik negyed, amelyben Dunn és Swanston tripláival vette át a vezetést a Kaposvári KK. Óriási csata zajlott a pályán, a vendégek kiválóan küzdöttek a sokkal esélyesebbnek tartott szolnoki együttessel szemben. Ascserics újabb időkéréssel próbálta elkerülni, hogy még nagyobb előnyhöz jusson a somogyi csapat. Ez pedig sikerült is. A rövid pihenő után ismét jobban összpontosítottak Báderék, így újra náluk volt az előny. Pillanatok alatt elléptek a hazaiak, Kalve triplája után már Fekete Ádám vezetőedzőnek is akadt mondani valója. Sajnos egyre jobban fáradtak a kaposváriak, a csapatukat pedig folyamatosan új erőkkel frissítő szolnokiak egyre magabiztosabb vezetést kovácsoltak. A záró szakaszban Bell is beleerősített, Swanston pedig hibázott a túloldalon. Fokozatosan felőrölte az ellenállást a Szolnok, amely a találkozó végén érvényesítette a papírformát. A találkozó végeredményét a hazaiak legeredményesebbje, a 25 pontig jutó Kalve állította be.

Nenad Asceric: Az elején túl könnyű kosarakat kaptunk. Amikor szigorítottunk védekezésünkön, lelassítottuk a Kaposvár rohanását, azonnal kontrolláltuk a mérkőzést, s a hajrára felőröltük a jól játszó vendégek ellenállását.

Fekete Ádám: Harminc percig jól játszottunk, után azonban elfáradtunk. A Szolnok nagyon jó csapat, s kíméletlenül kihasználta hibáinkat. Azt hiszem ismét bizonyítottuk, miért jutottunk a felsőházba.