Nagyot küzdött, de ezúttal kikapott a Kaposvári KK

2013.03.23.

Óriási csatában maradt alul az NB I/A csoportos férfikosárlabda bajnoki középszakasz harmadik mérkőzésén a Kaposvári KK együttese, amely a listavezető Alba Fehérvártól kapott ki.

Kaposvári KK–Alba Fehérvár 81–89 (23–21, 18–25, 24–19, 16–24)Nagyot küzdött, de ezúttal kikapott a Kaposvári KK
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 950 néző. Vezette: Cziffra Cs., Pálla Z., Török R.
Kaposvári KK: Dunn (22/6), Drahos (-), Swanston (30/15), Hendlein (14/3), Spica (11). Csere: Dávid (2), Kiss K. (2), Szőke (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Alba Fehérvár: Moore (19/9), Smith (19/9), Hollis (20/6), Keller Á. (9/3), Jones (17). Csere: Szabó Zs. (5/3) Supola (-), Bódi (-), Juhos (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Matus Gábor.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. perc: 12–14. 12. perc: 27–26. 17. perc: 33–34. 23. perc: 51–54. 27. perc: 59–58. 32. perc: 67–68. 37. perc: 75–79.  Jók: Dunn, Hendlein, Swanston, illetve Moore, Jones, Hollis, Smith.

– Megérdemelten nyertek a kaposváriak, mert minden játékelemben felülmúltak minket. Már kezdettől nem találtuk a megfelelő ritmust. A támadásban megvoltak a helyzeteink, de nem tudtuk értékesíteni azokat. Védekezésben is csak szenvedtünk – nyilatkozta a legutóbbi, 96–79-es kaposvári győzelemmel záruló párharc után Dzunics Braniszlav a székesfehérváriak vezetőedzője, aki nagyon bízott abban, hogy csapata nem játszik még egyszer olyan alárendelt szerepet, mint akkor. Ennek ellenkezőjére készült a legutóbb Körmenden vesztő Kaposvári KK, amely szeretett volna az élmezőnyben maradni a tabellán.

Vállsérülése után ismét a meccsre készülő társaival melegített Kiss Kornél, aki több hetes Nagyot küzdött, de ezúttal kikapott a Kaposvári KKkihagyást követően tért vissza. Óriási hangulatban kezdődött a találkozó, melyen Dunn szerzett vezetést a Kaposvárnak. Az amerikai triónak köszönhetően hamar fordított az Alba. Remekül megszervezte játékát a vendégcsapat, amely többször is sikerrel akadályozta meg a hazaiakat a pontszerzésben. Swanston triplájával és Hendlein pöccintésével sikerült rövid időre fordítani, de Keller távoli találatával megint az Albánál volt az előny. Hendlein kiváló formában játszott, előbb Szabót takarta be nagyon, majd az ellentámadásnál ő szerezte az újabb hazai vezetést jelentő találatot. A folytatásban Moore remeklésével araszolt tovább a fehérvári együttes, de Jones is bemutatta, miért is szerződtették munkaadói. Nem akart leszakadni a Kaposvár, így a legjobbkor jött Dunn két triplája. A félidő előtt Hollis talált be ezzel 41–46 lett az eredmény. A pihenőt követően kezdetben a vendégek játszották a lendületesebb, pontosabb kosárlabdát, de a hazaiak megint visszakapaszkodtak. A 27. percben Moore mutatott be a kaposvári közönségnek, a publikum óriási füttykoncerttel honorálta a sportszerűtlen amerikai megmozdulását. Swanson triplájával újra a kaposváriak tartottak előrébb, amikor mindkét vezetőedző technikait kapott reklamálásért. Nagyot harcoltak a somogyiak azért, hogy 65–65-ről induljon a negyedik negyed. Ez persze tetszett a szurkolóknak is, akik végig űzték, hajtották a somogyiakat. Smith öt pontjával vette vissza a vezetést a vendéggárda, de Swanstonra lehetett számítani. A végjátékban minden támadásnak jelentősége volt, a kimaradó hazai helyzeteket követően pedig Smith óriási zsákolása után már 77–83 állt az eredményjelzőn. Hendlein még visszahozta a reményt egy triplával, de az utolsó percekre nagyon elfáradó kaposváriakkal szemben Hollis végleg eldöntötte a meccset.

Statisztika

Galéria

Fekete Ádám: – Egy nagyon jól játszó Albával találkoztunk, amelyben négy kosárlabdázó is extrán teljesített. Ez minden csapatnak nagy falat lett volna. Elsősorban a lepattanózásban maradtunk alul, főként emiatt vesztettünk. Megyünk tovább, hiszen célunkat, a legjobb négy közé kerülést még elérhetjük.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon kiegyenlített meccset játszottunk. Kicsit mindig sikerült újítanunk, amikor felzárkózott a Kaposvár. A végjátékhoz érve is mi tartottunk előrébb, úgy vélem ez döntött, mert a hazaiaknak kellett futni az eredmény után. Nagyot harcolt mindkét csapat, nekünk talán kicsit szerencsénk is volt.

2024.04.20 18:00