Kikapott a jól hajrázó Körmendtől a Kaposvári KK

2013.03.16.

Első vereségét könyvelhette el a Kaposvári KK az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság középszakaszában. A somogyiak a Lami-Véd Körmend otthonában kaptak ki.

Chris DunnLami-Véd Körmend–Kaposvári KK 89–77 (15–31, 21–16, 23–16, 30–14)

Körmend, Somogyi iskola, 1800 néző. Vezette: Földházi T., Papp P., Pozsonyi L.

Lami-Véd Körmend: Ruják (5), Fodor G. (2), Ferencz (21/9), Austin (22/3), Shaw (11/6). Csere: Grebenár (7), Farkas (4), Kutasi (14/12), Sonyák (3/3). Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Kaposvári KK: Dunn (26/6), Drahos (2), Swanston (15/3), Hendlein (13/9), Spica (12). Csere: Szőke (-), Dávid (9/3), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. perc: 12–21. 12. perc: 15–31. 18. perc: 31–41. 22. perc: 40–50. 27. perc: 55–63. 33. perc: 59–65. 37. perc: 79–72. Jók: Ferencz, Austin, Kutasi, illetve Dunn, Hendlein.

Az előző napi rendkívüli közlekedési helyzet ellenére elindulhatott a Kaposvári KK a bajnoki középszakasz második találkozójára. A hazaiak teljes csapattal várhatták a somogyiakat, s bizony fűtötte őket a visszavágás vágy, miután ebben a pontvadászatban eddig mindkét alkalommal a kaposváriak nyerték a két együttes csatáját.

Kiválóan kezdték a mérkőzést a kaposváriak, akik rendkívül szervezett védekezéssel állták útját a körmendi akcióknak. Az ellentámadások rendre kaposvári pontokkal végződtek, különösen Dunn volt elemében.

A negyed vége különösen jól sikerült a vendégek számára, hiszen Dávid tripláját Kutasi Gergelykövetően a dudaszóval egy időben Dunn is hármast dobott. A folytatásban Grebenár és Austin révén faragott hátrányából a hazai együttes, így azonnal időt kért Fekete Ádám vezetőedző. Ezt követően is folytatódott a körmendiek felzárkózása. Grebenár és Austin volt a legaktívabb a vasiaknál, a túloldalon pedig több helyzet is kihasználatlanul maradt. A 17. percben a reklamáló Austin ellen technikait ítéltek, a büntetőket pedig Dunn értékesítette. A félidő végére az addig a távoli kosarakkal rendre adós Swanston zsákolása tett pontot. Ami nem ment Swanstonnak, az a szünet után bejött Ferencznek. Hármasával újra közelebb lopózott a Körmend, ekkor 45–52-őt mutatott az eredményjelző. Abban, hogy a kaposváriak mégis tartani tudták vezetésüket elsősorban Dunnak volt komoly szerepe. Óriási erőfeszítéseket tett a Körmend az egyenlítésért.

A negyedik negyedet még négy pontos előnnyel kezdhette a Kaposvár, de érezhető volt, hogy többet kellene tenni ahhoz, hogy a somogyi alakulat megnyerje a találkozót. Dávid újabb találata után Hencsey Tamás kért időt, mielőtt a vendégek ismét elhúzhattak volna a negyed elején. Kutasi szerzett két fontos triplát a Körmendnek, ezzel pedig már a vasi alakulat vezetett 68–67-re. Kutasi önkívületben kosárlabdázott, nem volt ellenszer a körmendi hátvéddel szemben, aki negyedik tripláját is megszerezte. Ezt követően Ferencz ért el zsinórban öt pontot, mire Hendlein válaszolt triplával. Kettő és fél perccel a találkozó vége előtt 79–72-volt az állás, de nem sokáig, mert Ferencz újabb hármassal tudatosította, hogy ezen az estén csak a Körmend lehet a nyertes. A kiválóan hajrázó hazaiak ezzel megszerezték első győzelmüket a középszakaszban, míg a kaposváriak első vereségüket könyvelhették el.