Rengeteg dobást hibázott, így kikapott a Kaposvári KK

2013.03.02.

Utolsó alapszakasz-meccsén hazai vereséget szenvedett a Kaposvári KK, amely a harmadik helyen végzett, s a Szolnoki Olaj belépése miatt a negyedik helyről kezdheti a középszakasz küzdelmeit.

Chris DunnKaposvári KK–TOP COP Security Jászberény 79–84 (22–23, 18–22, 18–21, 21–18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Pálla Z. Szabó G. Makovsky Sz.

Kaposvári KK: Dunn (11), Drahos (7/3), Swanston (20/15), Dávid (9), Spica (21). Csere: Hendlein (11), Szőke (-), Kovács S. (-).Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

TOP COP Security Jászberényi KSE: Rakics (18/6), Mladenovics (-), Markovics (11), Dramicsanin (24/9), Horti (13). Csere: Szabó P. (10/6), Török (8), Varga I. (-), Szögi (-). Vezetőedző: Földi Sándor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–3. 7. perc: 11–12. 12. perc: 25–26. 17. perc: 39–36. 22. perc: 40–52. 27. perc: 51–61. 33 perc: 61–66. 37. perc: 67–71. Jók: Spica, Dunn, illetve Dramicsanin, Rakics, Markovics, Horti.

Egészen más körülmények közt találkozott a két együttes egymással, mint a tavaly őszi mérkőzésen, akkor négy vereségből álló sorozatot szeretett volna megtörni a Jászberény, ám ezúttal sokkal kellemesebb előjelekkel várhatták az összecsapást. Zsinórban nyolc találkozón győzedelmeskedett a Földi-legénység, amely biztos negyedik helye okán nyugodtan kosárlabdázhatott. A hazai környezetben szereplő kaposváriak mindenképp nyerni akartak, hiszen, amennyiben az Alba Fehérvár kikap Szombathelyen, az Atomerőmű SE pedig nyer Körmenden, akkor második helyen zárják az alapszakaszt a somogyiak.

Marco

A vendégek készülődését kellemetlen közjáték zavarta meg, ugyanis a belázasodó Soós Gábor végül nem állhatott Földi Sándor vezetőedző rendelkezésére. A hazai oldalon bár nem mindenki volt száz százalékos állapotban a sérült Kiss Kornélon kívül mindenki bemelegített.

Swanston triplájával kezdődött a kaposvári pontgyártás, de Dramicsanin és Markovics hamar fordított. Több eladott labda miatt nem sikerült közelebb férkőzni az ellenfélhez, aztán Dunn és Dávid tett arról, hogy változzon a helyzet. A negyed utolsó pillanatában Dramicsanin használta ki a kaposváriak figyelmetlenségét, így a vendégek vezettek a játékrész zárását követően. A folytatásban Swanston triplái kellettek ahhoz, hogy a hazaiak partiban maradjanak a Dramicsanin vezette vendégekkel szemben. Nem találták a megfelelő ritmust a kaposváriak, akik rendre rossz védekezést választottak és néhány ziccer is kihasználatlan maradt. Hendlein vette vissza a vezetést a somogyiaknak 37–36-nál, aztán hiába zsákolt szépet ugyanő, a negyed vége ismét a vendégeké volt. Horti használta ki jól testi erejét a palánk alatt, Dramicsanin triplája után pedig mát tíz pont fölé kúszott a különbség. A Spica ellen elkövetett sportszerűtlen hiba után sem sikerült faragni a különbségen. A negyed második felére vált harcosabbá a Kaposvár, ekkor sikerült néhány labdát szerezni és újra tíz pont alá kerülni. A negyedik negyedet nyolc pontos hátrányból kezdte a somogyi alakulat, amely harcosabban kosárlabdázott, de sorra maradtak ki a távoli kísérletek. Swanston, Kovács Soma és Dunn is rendre hibázott, így elmaradt az egyenlítés. Aztán Swanston törte meg a jeget, de a hazaiak hajrája már későinek bizonyult. A jászberényiek nagyon fegyelmezetten és főleg pontosabban kosárlabdáztak, így megérdemelt győzelmet arattak. Ezzel a somogyiak a harmadik helyen zárták az alapszakaszt.

Galéria

Fekete Ádám: – Gratulálok a Jászberénynek, ezúttal jobbak voltak! A rosszabb dobószázalék miatt elhibázott támadásunk volt, ez pedig a védekezésre is rányomta a bélyegét és sok könnyű kosarat kaptunk. Ettől függetlenül az alapszakasz alatt nyújtott teljesítményért gratulálok a csapatomnak és kérem a közönségünket, hogy továbbra is támogassanak bennünket. Biztos vagyok abban, hogy ez a csapat fog még meglepetést okozni a középszakaszban.

Földi Sándor: – Nagyon jól játszottunk, végig kézben tartottuk a mérkőzést. Szerettem volna többet rotálni a csapatot, de mivel győzelmi esélyünk volt, inkább erre koncentráltunk. Köszönöm a fiúk hozzáállását, ez volt zsinórban a kilencedik diadalunk.

2024.04.24 18:00