Drahos volt a kaposváriak vezére

2013.02.23.

Az eddigi legtartalékosabb összeállításban lépett pályára a Kaposvári KK az NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban, ám ennek ellenére nyert a Soproni KK ellen, így harmadiknál már nem lehet rosszabb az alapszakasz végén.

Kaposvári KK–Soproni KC 80–65 (17–17, 26–16, 20–15, 17–17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Vígh P., Kapitány G., Török R.

Kaposvári KK: Dunn (18/3), Drahos (21/12), Swanston (11/6), Hendlein (10/3), Dávid (11/3). Csere: Kovács S. (5/3), Fekete N. (-), Benke (2), Bíró (-), Papp P. (2), Fonai (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Sopron KC: Bus (2), Hinkle (10), Takács N. (17/9), Tóth G. (13/3), Barovics (16). Csere: Vesztergom (2), Molnár A. (5/3), Keresztes (-). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. perc: 11–11. 12. perc: 25–21. 17. perc: 37–26. 23. perc: 46–35. 27. perc: 56–38. 32. perc: 65–50. 37. perc: 74–56. Jók: Drahos (a mezőny legjobbja), Hendlein, Dunn, Dávid, illetve Barovics, Takács N.

Mindkét csapatban akadtak hiányzók, s az előzetes várakozásokkal ellentétben a hazaiaknál volt nagyobb a probléma. Fekete Ádám vezetőedzőnek a combizom-húzódással bajlódó Marco Spicát, a kiújuló derékbántalmakkal küzdő Szőke Balázst, valamint a vállsérüléséből lábadozó Kiss Kornélt kellett pótolnia. Ha ehhez még azt is hozzátesszük, hogy Christopher Dunn is betegen vállalta a játékot, bizony nem voltak irigylésre méltó helyzetben a somogyiak. A vendégeknél Jermaine Thomas, illetve Gombás Gábor nem állhatott Meszlényi Róbert vezetőedző rendelkezésére. Kétség kívül az amerikai irányító pótlása jelenthetett nehezebb feladatot, ezt Bus Ivánra bízta a soproni vezetőedző.

Spica helyét Dávid foglalta el a hazai kezdőcsapatban, s bizony nem volt könnyű dolga Baroviccsal szemben. Az első percekben sok hibával kosárlabdáztak a csapatok, a kevesebb dobást rontó soproniak pedig a éltek is a lehetőségekkel. Ahogy várni lehetett Barovics semlegesítése jelentette a legnagyobb gondot a kaposváriaknak. A soproni center némi fölényét kihasználva gyűjtötte pontjait, a második játékrészben aztán Dávid sem maradt adósa. A kaposvári erőcsatár ráadásul távolról is eredményes volt. A 13. percben aztán faultjai miatt le kellett cserélni Dávidot, de Drahos a kiválóan dobó Drahos szállította a pontokat. Dunn büntetőivel a tízes különbséget is elérte a Kaposvár, amely ekkor több labdát is szerzett a jó védekezés okán. A kényszerű szerkezetváltás miatt a nagyszünetet követően is próbált gyors kosárlabdát játszani a somogyi együttes. Kovács Soma triplájával, majd ziccerével már 51–35 volt az állás, így nem várt tovább Meszlényi edző az időkéréssel. A kiváló napot kifogó Drahos negyedik triplája és két büntetője után már 56–38 állt az eredményjelzőn. Barovics és Takács N. találataival zárkózott a vendégcsapat, s a negyedik negyed kezdetére faragtak a különbségen. A záró szakaszban Swanston is betalált kintről, szavatolva ezzel az előny tartását. A soproniak nem adták fel és hosszú hajrába kezdtek. A korábbi hullámzó teljesítményen azonban a remekül védekező kaposváriak ellen már számottevően nem tudtak változtatni, így nem tudták megtörni a hazaiak kiváló otthoni sorozatát. Fekete Ádám vezetőedző együttese ezzel bebiztosította harmadik helyét az alapszakaszban. Az előkelő helyezés akár jobb is lehet, ám ehhez az utolsó találkozón nyerni kell a Jászberény ellen és riválisoknak ki kell kapni.

Dunn szép kosara (Kacs Dév amatőr videó)

Fekete Ádám: Nagyon örülök a csapat hozzáállásának, hogy ilyen tartalékos összeállításban is megmutatták mire képesek. Ha nem is mindig játszottunk jól végül megérdemelten arattunk magabiztos győzelmet. Köszönöm a közönség támogatását!

Meszlényi Róbert: Voltak nagyon jó periódusaink, de támadásban nem tudtunk olyan ritmusban kosárlabdázni, amit korábban megszokhattunk. Sok hibával játszuttunk, s bár mindenki mindent megtett, ezúttal ennél többre nem voltunk képesek.

2024.03.30 18:00
EuroProfilAzúr DrogériaPepsiLa PergolaGrosbasketTOTI SportDorottya BistroTT Ablakrendszer Kft.Győri Kft.