Zalaegerszegen is fontos sikert aratott a Kaposvári KK

2013.02.14.

Végig vezetve, aratott magabiztos, teljesen megérdemelt győzelmet a Kaposvári KK, amely a Zalakerámia ZTE KK ellen lépett pályára idegenben csütörtökön este.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 71–83 (22–27, 16–22, 11–18, 22–16)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Boros T.

Zalakerámia ZTE KK: Copeland (15/3), Hudson (10), Gáspár (9/3), Koma (5), Simovic (24). Csere: Puszta (6/3), Borszéki (-), Kovács Á. (2). Vezetőedző: Völgyi Péter. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Dunn (28/6), Drahos (-), Swanston (19/15), Hendlein (12), Spica (13). Csere: Dávid (4), Szőke (6), Kovács S. (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 7. perc: 15–16. 12. perc: 30–32. 17. perc: 36–39. 23. perc: 42–54. 27. perc: 44–58. 32. perc: 51–69. 37. perc: 63–77. Kipontozódott: Hudson (a 39. percben), illetve Drahos (a 35. percben), Spica (a 36. percben). Jók: Simovic illetve Dunn, Swanston, Spica, Hendlein.

A két alakulat tavaly őszi összecsapását könnyedén nyerte a Kaposvári KK, amely akkor 95–78-ra győzött a somogyi alakulat. Ezúttal azonban sokkal nehezebb feladatnak ígérkezett a zalaiak felülmúlása. Nemcsak amiatt, mert idegenben kellett begyűjteni a két bajnoki pontot, hanem azért is mert Kiss Kornél vállsérülése okán fontos „elemét” veszette a csapat, ráadásul az ezen a poszton érdekelt betegséggel bajlódó Fekete Nikola sem volt teljes értékű.

Az összecsapás előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a napokban 83 éves korában elhunyt Zsíros Tiborra, a magyar kosárlabda legendás alakjára.

Gyors egerszegi kosarakkal szerzett 6–0-ás vezetést a hazai alakulat, ám Dunn és Spica találataival fordított a vendégcsapat. Swanston zsákolásával a 6. percben 13–14 volt az állás, a negyed vége előtt pedig Völgyi Péter kért időt, mert elégedetlen volt csapata teljesítményével. Dunnt nem tudták tartani a zalaiak, az amerikai irányító 15 pontig jutott egy játékrész alatt. Jobban kezdték a második negyedet a hazaiak és három perc alatt ledolgozták a hátrányukat. Ez persze nem tetszett Fekete Ádámnak, az időkérése után pedig zónavédekezésre váltott a Kaposvári KK. Dunn triplája lendítette tovább a somogyiakat, de Kovács Soma és Spica kihagyott büntetői miatt nem tudott messzebb kerülni a Kaposvár. Utóbbi aztán javított és máris jöhetett Völgyi edző újabb időkérése. A szünet előtti utolsó akciót a Kaposvár vezethette, Dunn pedig 38–49-re alakította az eredményt.

Spica, Simovic kosárpárbajjal indult a harmadik negyed, Swanston pedig negyedik tripláját is megszerezte. Tucatnyi ponttal lépett el a vendéggárda, de az újabb kihagyott büntetők miatt még Koma sportszerűtlennek ítélt hibája után sem sikerült tovább növelni az előnyt. Tíz pontra alá zárkózott vissza a ZTE, mert a somogyiak kilenc helyzetet hibáztak el zsinórban. Dunn és Spica aztán gondoskodott arról, hogy visszaálljon a különbség. Szőke 2+1-es akciója után 44–63 állt a táblán, az egyéni megoldásokban a kaposváriak voltak jobbak.

Az utolsó játékrész Koma pontjaival kezdődött, ráadásul Puszta is triplát dobott. Tizenháromig jött vissza a zalai alakulat, Fekete Ádám pedig azonnal időt kért. A zalai fiatalok lelkesen hajtottak, de Hendlein a legjobbkor talált be ismét. Nem adták fel a hazaiak, akik az utolsó lehetőséget megragadva próbálták faragni a különbséget. Drahos és Spica kipontozódása után nehéz helyzetbe került a somogyi csapat, de Dunn és Hendlein helyettük is termelt.

Egészpályás letámadásra állt át a Zete, sikerült is megzavarni a vendégeket. Két akció is pontokkal zárult, de Hendlein és Swanston bebiztosította az újabb nagyon fontos idegenbeli kaposvári győzelmet.