A kupameccs után a bajnokin is vesztett Szombathelyen a Kaposvári KK

2013.02.02.

Vereséggel folytatta szereplését az NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban a Kaposvári KK, amely a Szombathelyen kapott ki a 19. fordulóban.

Falco SZOVA-Trend Optika KC Szombathely–Kaposvári KK 93–78 (24–17, 22–10, 28–20, 19–31)

Szombathely, Aréna Savaria, 2200 néző. Vezette: Ádám J., Hegedűs T., Makovsky Sz.

Falco SZOVA-Trend Optika KC Szombathely: Kálmán (12/6), Simon L. (9), Will (12/6), Ivosev (10), Zagorac (18). Csere: Szanati (2), Rubin (6), Harazin (4), Váradi B. (18/12). Perl (-), Jarosevits (-), Bognár (2). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Váradi Kornél.

Kaposvári KK: Dunn (16), Drahos (7/3), Swanston (27/15), Hendlein (4), Spica (18). Csere: Kiss K. (-), Dávid (6), Szőke (-), Fekete N. (-), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–10. 7. perc: 15–10. 12. perc: 30–17. 17. perc: 38–19. 23. perc: 53–36. 27. perc: 64–41. 32. perc: 76–52. 37. perc: 90–71. Jók: Zagorac, Ivosev, Will, Váradi B., illetve nem akadt kiemelkedő teljesítmény.

A szerdai Magyar Kupa találkozón 95–83-ra kapott ki a Kaposvári KK, amely egy héten belül másodszor lépett pályára az Aréna Savaria Sportcsarnokban. A helyszín eddig nem sok jót tartogatott a somogyiak számára, hiszen hét év alatt egyetlen alkalommal sem sikerült nyerni még ebben a csarnokban.

A hazaiaknál a bokaszalag-szakadást szenvedő Braniszlav Jancsikin nem állhatott Bencze Tamás vezetőedző rendelkezésére, a kaposváriaknál mindenki hadra fogható volt.

Fekete Ádám vezetőedző kérésére talán koncentráltabban kezdett a Kaposvári KK és nem hagyta, hogy pillanatok alatt lépéselőnybe kerüljenek a hazaiak. Sajnos nem tartott sokáig ez az állapot, mivel a hatodik perc elejére Simon L. és Zagorac kosaraival fordított és 13–10-re alakította az eredményt a szombathelyi alakulat. A távoli kísérleteket sem Swanston, sem Dunn, sem Hendlein nem tudta pontokra váltani. Zsinórban kilenc rádobásból nem született kaposvári kosár. A biztos megoldásokat választó vasiak pedig rendre újabb pontokat tettek hozzá az addigiakhoz. A negyed végén Swanston zsákolt, de az utolsó szó Ivosevé volt, aki 24–17-re alakította az eredményt. Újabb teljes blokk következett be a kaposváriaknál, akik percekig eredménytelenül, ráadásul rosszul védekezve kosárlabdáztak. Mindezt remekül használta ki a Falco és hamar húsz pontos előnyt kovácsolt. Öt perc elteltével Dunn büntetői révén születtek meg az első kaposvári pontok a második negyedben, ez pedig mindent elmond a vendégek teljesítményéről. Ezt követően hiába faragott hátrányán a Kaposvári KK Zagorac és Ivosev révén hamar visszaállította a különbséget a Szombathely. A folytatásban Spica próbálta újra versenybe hozni a kaposváriakat, de a védekezéssel továbbra is gondok voltak, így rendre válaszoltak a szombathelyiek. Zagorac már húsz pont fölé tornázta a különbséget és gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A záró negyedben hiába próbálta tovább csökkenteni a különbséget a vendéggárda, Bencze Tamás edző mindig jókor törte meg a játékot időkérésével. Kálmán és Váradi triplái pedig ismét tisztes távolba taszították a somogyiakat. Hiába szerzett pontokat még a végén Swanston érdemben ez már nem változtatott a végeredményen.

Nem sikerült tehát megtörni az évek óta tartó átkot, ismét kikapott az Aréna Savaria Sportcsarnokban a Kaposvári KK.