Nyíregyházán kikapott idei első mérkőzésén a Kaposvári KK

2013.01.05.

Negyedik vereségét szenvedte el a Nyíregyházán vendégszereplő Kaposvári KK az NB I/A csoportos Férfi-kosárlabdabajnokság 15. fordulójában.

Marso Vagép Nyíregyházi KK–Kaposvári KK 84–75 (17–20, 23–16, 27–22, 17–17)

Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidőközpont, 800 néző. Vezette: Földházi T., Hegedűs T., Fodor A.

Marso Vagép Nyíregyházi KK: Nelson (17/3), Berkis (20/12), Mohácsi (18/12), Boldizsár (9/3), Davis (15). Csere: Mondzinger (2), Polyák (-), Kaluha (3/3). Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Kaposvári KK: Dunn (15/3), Drahos (7/3), Swanston (8/3), Hendlein (14/3), Spica (18). Csere: Dávid (6/3), Kiss K. (4), Fekete N. (3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. perc: 15–14. 12. perc: 19–22. 17. perc: 34–33. 23. perc: 45–38. 27 perc: 54–52. 32. perc: 67–58. 37. perc: 72–69. Kipontozódott: Boldizsár (a 39. percben), illetve Swanston (a 37. percben), Drahos (a 39. percben), . Jók: Mohácsi, Davis, Nelson, Berkis, illetve Hendlein.

Szőke Balázs nélkül vette fel a harcot Nyíregyházán a Kaposvári KK, amely szerette volna folytatni eddigi remek bajnoki sorozatát. A hazaiak abban bíztak, hogy nem borul fel az elmúlt hosszú évek rendje; vagyis a két mérkőző fél közül mindig a saját otthonában szereplő együttes arat magabiztos győzelmet. Ferenczi Tamás a szabolcsiak vezetőedzője elsősorban a kaposvári légióstrió, valamint Hendlein Roland megfékezésében látta a siker kulcsát.

Jól is kezdtek a hazaiak, a külföldi játékosaik révén négy perc alatt 9–2-re léptek el a több lehetőséget is elpuskázó vendégekkel szemben. A hatodik percig kellett várni az egyenlítésre. Ekkor Hendlein volt a főszereplő, aki büntetői után egy duplával alakította 9–9-re az eredményt. Őt nem tudták tartani a nyírségiek, ráadásul Dunn és Drahos is újabb pontokat szerzett, ezzel pedig nyerte az első játékrészt a Kaposvári KK. A folytatásban Davis és Kaluha gondoskodott arról, hogy túlságosan ne szakadjon le a Nyíregyháza. Hendleinre azonban számíthattak a kaposváriak, az erőcsatár 14 perc alatt 11 pontnál és hét lepattanónál tartott, s komoly szerepe volt abban, hogy csapata jól tartotta magát, hiszen társai rendre elhibázták dobásaikat. A negyed második felében Mohácsi kapta el a fonalat és egymás után elért pontjaival újabb előnyhöz juttatta a szabolcsiakat. Fekete Ádám időkérése után sem javult a helyzet, a hazaiak végül 40–36-os vezetést harcoltak ki a félidőig. A pihenőt követően Spica indította meg a felzárkózást, de Boldizsár triplája hamar visszaállította a különbséget. A kaposváriak védekezése elmaradt a korábbiaktól, így folyamatosan tarthatta előnyét a hazai alakulat. A negyed hajrájában Drahos és Spica villant, utóbbi büntetőivel a 27. percben újra egyenlő (54–54) volt az eredmény. Berkis azonban nem hagyta annyiban és két triplával örvendeztette meg a szurkolókat. A 8–0-ás rohammal tíz pont fölé tornázta a különbséget a Nyíregyháza és nyugodtabban várhatta a záró játékrészt. Swanston elképesztően gyenge dobóformája megakadályozta, hogy közelebb férkőzzön a Kaposvári KK, amely a 35. perctől mindent egy lapra feltéve küzdött az egyenlítésért. Dunn kosarával már 70–66 állt a táblán, majd Spica faragott a hátrányon. A végjátékban ismét a nyíregyháziak összpontosítottak jobban és végül megnyerték a számukra létfontosságú összecsapást. A kaposváriak ezzel negyedik vereségüket szenvedték el a bajnokságban.

Ferenczi Tamás, a Nyíregyháza edzője: Olyan nehéz mérkőzés volt, mint amire számítottunk. A kritikus pillanatokból kilábalva, igazi csapatjátékot nyújtva sikerült megszereznünk a győzelmet.
Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Nagyon pontatlanul és sok hibával játszottunk, ezzel lehetőséget adtunk a Nyíregyházának arra, hogy megnyerjék a mérkőzést.

2024.04.20 18:00