Harmadszor kapott ki a Kaposvári KK

2012.12.18.

Vereséget szenvedett a Kaposvári KK az NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokság 13. fordulójában. A Swanston és Szőke nélkül felálló Hendleinék Pakson kaptak ki.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 101–80 (28–22, 26–19, 21–18, 26–21)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh P. Pálla Z. Boros T. (Faidt)

Atomerőmű SE: L. Williams (16), N. Williams (10/6), Vojvoda (27/18), Kámán (11/9), Tóth Á. (14). Csere: Idlet (8), Kovács Á. (11/6), Eilingsfeld (-), Kerpel-Fronius (-), Czinger (-), Antóni (-), Illés (). Vezetőedző: Gutierrez Garcia Enrique. Edző: Schmidt Béla.

Kaposvári KK: Dunn (35/6), Drahos (7/3), Kiss K. (9/6), Hendlein (9/3), Spica (13). Csere: Kovács S. (-), Dávid (2), Fekete N. (5). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 7. perc: 16–17. 12. perc: 33–22. 17. perc: 49–33. 23. perc: 62–43. 27. perc: 71–57. 32. perc: 77–62. 37. perc: 92–68. Kipontozódott: Idlet (a 36. percben). Jók: Vojvoda, Kovács Á., Tóth Á., L. Williams, illetve Dunn.

Kedden este a tizenharmadik forduló rangadóját vívták a tolnai városban. A tabellán második helyen álló Kaposvári KK a harmadik helyezett Atomerőmű SE ellen lépett pályára. A somogyiak szerettek volna visszavágni a bajnokság kezdetén elszenvedett 103–102-es hazai vereségért.

Fekete Ádám a vendégek vezetőedzője azt fejtegette a találkozó előtt, hogy leginkább a paksi gyors indításokat kell megakadályozni ahhoz, hogy eséllyel vegyék fel a harcot a hazaiak ellen.

Rossz előjel volt, hogy Szőke Balázs egy hete tartó hát- és deréksérülése miatt nem léphetett pályára és a találkozó előtti este Kyle Swanston is hasonló okok miatt jelentett beteget. Utóbbi sem vállalhatta a meccset, de Fekete Ádám nem is akarta kockáztatni szereplését.

Az Atomerőmű SE sem volt teljes, miután a részleges bokaszalag-szakadást szenvedő Körtélyesi Gergely nem lehetett ott a pályán társaival.

Tóth Ádám zsákolására, Dunn és Drahos válaszolt a túloldalon, Hendlein zsákolásával pedig már 2–8 volt az állás. Marco Spica és Tóth Ádám különmeccset vívott, mindkét játékos rendre eredményes volt. Swanston kiválása miatt Kiss Kornél került a kezdőbe, ám nem tudta semlegesíteni Vojvodát. A csereként érkező Kovács Somának sem sikerült ez, így vezetett az ASE. Rengeteg faultot gyűjtöttek a kaposváriak, elsősorban Vojvodát nem tudták tartani, a kaposvári nevelésű kosárlabdázó az ASE vezéreként 12 pontot szerzett. Kovács Ákos triplája már tíz pont fölé növelte a különbséget, a rendkívül gyengén védekező vendégek pedig nem is tudták csökkenteni a hátrányt. Vojvoda elképesztő dobóformával keserítette egykori csapatának életét, és hamar egyértelművé tette, hogy ezen a meccsen nem nyerhet más csak az ASE. A parádéja a harmadik negyedben is folytatódott, de a kaposváriak húsz pontos hátrányban sem adták fel. A különbség a felére csökkent, de ennél többre nem futotta Hendleinék erejéből. Hiányzott a megszokott csapatjáték, Dunn jobbára egymaga próbálta megoldani a támadásokat. Ez nem vezethetett eredményre, így a somogyiak számára nem maradt más, mint beletörődni abba, hogy harmadszor kap ki az együttes a bajnoki alapszakaszban.

December 22-én, szombaton karácsonyi kosárgálát rendeznek a Kaposvári Városi Sportcsarnokban, ahol többek közt Mágusok–Csibék tini leány, Kasi Delfinek–Pécs U12-es fiúk, valamint Kaposvári KK–Factum Sport Debrecen U23-as fiú bajnoki mérkőzést láthatnak az érdeklődők. A 18 órakor kezdődő Kaposvári KK–Factum Sport Debrecen felnőtt bajnoki összecsapás szüneteiben a Face Team akrobatikus kosárlabda csoport bemutatóját láthatják a kilátogató szurkolók.

2024.04.20 18:00
MTOKSpekula Kft.MarázPlastLa PergolaDorottya BistroDreher Sörgyárak Zrt.Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremStier PincészetAlfaGumi Kaposvár